• Informacje na temat:

  wędrowiec

Artykuły na temat: wędrowiec
 • Wędrowcy, migranci, poeci. Festiwal Miłosza rusza wkrótce w Krakowie

  Pochwała podróży, żywotności i ruchu, ale także rozterki emigracji i dramat ucieczki. Te wielkie tematy współczesności są bliskie twórcom z całego świata, którzy od 9 do 12 czerwca zatrzymają się w swojej wędrówce i wezmą udział w 5. Festiwalu Miłosza w Krakowie pt. „Piesek przydrożny”.

 • ...przyjacielem miejscowych wzgórz. Jak opisuje jego właścicielka Sabena Martin, pies-wędrowiec "zazwyczaj kieruje się do Horton, co stanowi spory dystans, i bardzo często trafia do miejscowej kawiarni...

 • Siedmiolatka zmarła po wędrówce migrantów. Rodzina nie zgadza się z opinią rządu USA

  Rodzina siedmioletniej Jakelin z Gwatemali, która zmarła pod opieką amerykańskich funkcjonariuszy straży granicznej po przekroczeniu granicy z USA, kwestionuje opinię amerykańskiego rządu, który twierdzi, że do śmierci dziewczynki doprowadziło wyczerpanie organizmu długim marszem przez Meksyk - pisze "The Guardian". Członkowie Partii Demokratycznej chcą wszczęcia śledztwa w tej sprawie.

 • "Oko wędrowca" - spotkanie z autorem

  W najbliższy piątek Fundacja Pogranicze, Muzeum Marii Konopnickiej i Instytut Książki zapraszają na spotkanie z Miletą Prodanovićem, autorem książki "Oko wędrowca" - zbiorem esejów o pojęciu granicy jako miejsca przeplatania się i współistnienia kultur, a nie tego, co dzieli.

 • W latach 1998-1999, co szósty Amerykanin zmienił miejsce swojego zamieszkania - informuje doroczny raport Biura Spisowego. Oznacza to, że w ciągu dwunastu miesięcy przeprowadziło się około 43 milionów mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

 • Budda i Jezus stworzyli ruchy, które mogłyby być duchowym filarem XXI w., gdyby dostrzegły, jak wiele je łączy.

 • Ziemia i Księżyc z perspektywy przelotnego wędrowca

  NASA opublikowała niezwykłe zdjęcia Ziemi i Księżyca, wykonane przez sondę Juno, przelatującą koło naszej planety w drodze do Jowisza. Juno wystartowała w swoją podróż 5 sierpnia 2011 roku, jej październikowa "wizyta" w pobliżu domu miała dodatkowo ją rozpędzić. Serię rodzinnych portretów Ziemi i Księżyca sonda wykonała niejako przy okazji. Przy okazji też zarejestrowała sygnały radiowe, wysyłane do niej przez ponad 1400 krótkofalowców z całego świata.

 • Obłoki Magellana kosmicznymi wędrowcami

  Niespodziewane wyniki przyniosły badania Obłoków Magellana przeprowadzone przez zespół naukowców pod kierunkiem Gurtiny Besla z Harvard - Smithsonian Center for Astrophysics opublikowane w czasopiśmie "Astrophysical Journal".

 • ...znalazł go Orzeł Króla. Ptak strącił mu kaptur z głowy, ukazując sięgające pasa jasne włosy, pooraną bliznami twarz, zakrzywiony nos i oczy. Jego oczy stanowiły zaprzeczenie całej postaci. Otóż Wędrowiec był (a może tylko zdawał się być?) człowiekiem młodym, w kwiecie wieku. Natomiast jego oczy wyglądały jak oczy starca. Mędrca doświadczonego życiem i potrafiącego pomóc każdemu. Wędrowiec odebrał od...

 • USA: Podróżnik w czasie przestrzega przed UFO

  Policja w Casper w stanie Wyoming aresztowała nietrzeźwego mężczyznę, który twierdził, że jest podróżnikiem w czasie. Przybywający z przyszłości wędrowiec przestrzegał przed nadchodzącą inwazją najeźdźców z kosmosu - informuje "The Independent".

Zdjęcia na temat: wędrowiec
Wideo na temat: wędrowiec
 • Może i Baba, ale dama! Siuda na zamku w Niepołomicach

  Wawel Siudej Baby nie zadowolił, więc na przystanek w swojej wędrówce po Małopolsce wybrała zamek w Niepołomicach. Jak się okazało, wyczekiwano jej tam z niecierpliwością. I nic dziwnego! Wysmarowanie sadzą przez Siudą Babę gwarantuje szczęście przez cały rok :-) A okazja trafia się tylko raz do roku...

Dyskusje na temat: wędrowiec