• Informacje na temat:

  wędrowiec

Artykuły na temat: wędrowiec
 • Wędrowcy, migranci, poeci. Festiwal Miłosza rusza wkrótce w Krakowie

  Pochwała podróży, żywotności i ruchu, ale także rozterki emigracji i dramat ucieczki. Te wielkie tematy współczesności są bliskie twórcom z całego świata, którzy od 9 do 12 czerwca zatrzymają się w swojej wędrówce i wezmą udział w 5. Festiwalu Miłosza w Krakowie pt. „Piesek przydrożny”.

 • ...przyjacielem miejscowych wzgórz. Jak opisuje jego właścicielka Sabena Martin, pies-wędrowiec "zazwyczaj kieruje się do Horton, co stanowi spory dystans, i bardzo często trafia do miejscowej kawiarni...

 • "Oko wędrowca" - spotkanie z autorem

  W najbliższy piątek Fundacja Pogranicze, Muzeum Marii Konopnickiej i Instytut Książki zapraszają na spotkanie z Miletą Prodanovićem, autorem książki "Oko wędrowca" - zbiorem esejów o pojęciu granicy jako miejsca przeplatania się i współistnienia kultur, a nie tego, co dzieli.

 • W latach 1998-1999, co szósty Amerykanin zmienił miejsce swojego zamieszkania - informuje doroczny raport Biura Spisowego. Oznacza to, że w ciągu dwunastu miesięcy przeprowadziło się około 43 milionów mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

 • Budda i Jezus stworzyli ruchy, które mogłyby być duchowym filarem XXI w., gdyby dostrzegły, jak wiele je łączy.

 • Ziemia i Księżyc z perspektywy przelotnego wędrowca

  NASA opublikowała niezwykłe zdjęcia Ziemi i Księżyca, wykonane przez sondę Juno, przelatującą koło naszej planety w drodze do Jowisza. Juno wystartowała w swoją podróż 5 sierpnia 2011 roku, jej październikowa "wizyta" w pobliżu domu miała dodatkowo ją rozpędzić. Serię rodzinnych portretów Ziemi i Księżyca sonda wykonała niejako przy okazji. Przy okazji też zarejestrowała sygnały radiowe, wysyłane do niej przez ponad 1400 krótkofalowców z całego świata.

 • Obłoki Magellana kosmicznymi wędrowcami

  Niespodziewane wyniki przyniosły badania Obłoków Magellana przeprowadzone przez zespół naukowców pod kierunkiem Gurtiny Besla z Harvard - Smithsonian Center for Astrophysics opublikowane w czasopiśmie "Astrophysical Journal".

 • ...znalazł go Orzeł Króla. Ptak strącił mu kaptur z głowy, ukazując sięgające pasa jasne włosy, pooraną bliznami twarz, zakrzywiony nos i oczy. Jego oczy stanowiły zaprzeczenie całej postaci. Otóż Wędrowiec był (a może tylko zdawał się być?) człowiekiem młodym, w kwiecie wieku. Natomiast jego oczy wyglądały jak oczy starca. Mędrca doświadczonego życiem i potrafiącego pomóc każdemu. Wędrowiec odebrał od...

 • USA: Podróżnik w czasie przestrzega przed UFO

  Policja w Casper w stanie Wyoming aresztowała nietrzeźwego mężczyznę, który twierdził, że jest podróżnikiem w czasie. Przybywający z przyszłości wędrowiec przestrzegał przed nadchodzącą inwazją najeźdźców z kosmosu - informuje "The Independent".

 • Przez trzy miesiące Władysław Mrowca podróżował konno wzdłuż polskich granic.

Zdjęcia na temat: wędrowiec
Wideo na temat: wędrowiec
 • Może i Baba, ale dama! Siuda na zamku w Niepołomicach

  Wawel Siudej Baby nie zadowolił, więc na przystanek w swojej wędrówce po Małopolsce wybrała zamek w Niepołomicach. Jak się okazało, wyczekiwano jej tam z niecierpliwością. I nic dziwnego! Wysmarowanie sadzą przez Siudą Babę gwarantuje szczęście przez cały rok :-) A okazja trafia się tylko raz do roku...

Dyskusje na temat: wędrowiec
 • Re: Policja wyjaśnia sprawę śmierci wilka w Bieszczadach

  Lubie wilki ! Młode wilki to dalekodystansowi wędrowcy. Młode wilki przemierzają tysiące kilometrów, by znaleźć fajną partnerkę i założyć swoją rodzinę ( watahę ). Wiele było udokumentowanych przez GPS przypadków, w których jeden wilk przeszedł całą Europę i Azję

 • Re: Gowin o spocie z uchodźcami: Wstydziłem się

  Śliski człowiek, wędrowiec międzypartyjny. Byle przy korycie. Obrzydliwość bierze.

 • Re: ​12 maja ulicami Warszawy przejdzie "Marsz Wolności" PO, Nowoczesnej i KOD

  Ale obciach myślałem, że ten Kmicic Olbrychski jest mądrzejszy. A tu rozczarowanie. Roch Kowalski go przerósł. Iść z kodziarstwem, targowicą, lewactwem to ujma na honorze. Chyba, że z wiekiem mózg ulega lansowaniu.

 • Re: Indie: Porwana, zgwałcona i spalona nastolatka

  Indie nie są krajem islamskim, takie rzeczy ciągle się dzieją w ultra katolickiej Ameryce Łacińskiej.

 • Re: Tatry: Śmiertelny wypadek w masywie Rysów

  Byłem kiedyś w Alpach Austriackich, 10 km od Insbrucka, zero ludzi na szlaku! Marzenie! Ciekawe zdarzenia na szlaku: np. motyl siada bez obawy na mojej dłoni.

 • Re: Mikołaj Wild: Szybka kolej do 250 km/h

  Po części się z Tobą zgadzam. Nowe linie powinny być projektowane i budowane na prędkość 350 km/h. Najpierw można po nich jeździć 250 km/h, a jak będzie taka potrzeba to przyspieszyć do 300 lub nawet do 330 km/h. Tyle że rzeczywiście, na taką zabawę to trzeba mieć tanią energię (jak np Francuzi z elektrowni jądrowych) i kraj dobrze pokryty siecią linii przesyłowych min 2*220 kV. U nas na razie ani jednego, ani drugiego.

 • Re: Mikołaj Wild: Szybka kolej do 250 km/h

  Ale tutaj nikt nic nie będzie przebudowywał. To będzie budowa nowej linii po nowym śladzie.

 • Re: Mikołaj Wild: Szybka kolej do 250 km/h

  Przejścia to drogie i nie zawsze skuteczne rozwiązanie. Dobrym pomysłem są "odpłaszacze" - polski wynalazek. urządzenie załącza się jak sygnalizacja na przejeździe, kiedy zbliża się pociąg, tyle że zamiast dzwonków i świateł, wydaje z siebie odgłosy odstraszające zwierzynę.

 • Re: Mikołaj Wild: Szybka kolej do 250 km/h

  Nowe linie powinny być projektowane i budowane na prędkość 350 km/h. Najpierw można po nich jeździć 250 km/h, a jak będzie taka potrzeba to przyspieszyć do 300 lub nawet do 330 km/h. Tyle że rzeczywiście, na taką zabawę to trzeba mieć tanią energię (jak np Francuzi z elektrowni jądrowych) i kraj dobrze pokryty siecią linii przesyłowych min 2*220 kV. U nas na razie ani jednego, ani drugiego.

 • Re: Szwajcarska gazeta o Polsce: PiS czerpie z PRL

  To wszystko jest też produkowane w Polsce......Tej samej jakości i trzy razy taniej.....