• Informacje na temat:

  wędrówka

Artykuły na temat: wędrówka
 • "Gazeta Wyborcza": Wielka wędrówka uczniów

  ​Samorządy po reformie Prawa i Sprawiedliwości chcą przenosić część uczniów podstawówek. Rodzice się bronią, ale alternatywa to nauka na zmiany - pisze w środowym wydaniu "Gazeta Wyborcza".

 • "Wędrówka od lekarza do lekarza"

  Sytuacja osób z chorobami rzadkimi w Polsce jest wyjątkowa trudna: brakuje leków, ośrodków referencyjnych, specjalistów, a diagnostyka ciągnie się latami. Chorzy czekają na uruchomienie Narodowego Planu dla Chorób Rzadkich.

 • Nasze życie to wędrówka. Człowiek został określony jako homo viator - określenie to stało się to toposem, który inspirował kolejnych twórców literatury do tworzenia dzieł ukazujących bohaterów w drodze - wędrowców, pielgrzymów, którzy podążają w różnych celach, lecz zawsze w efekcie pokonywanej drogi zyskują wiedzę i mądrość.

 • Niezwykła wędrówka tatrzańskiego niedźwiedzia

  Niedźwiedź Iwo - największy tatrzański wędrownik w ciągu tygodnia zawędrował aż na Węgry i już powoli wraca w polskie góry. Wiemy to dzięki nadajnikowi GPS, który zamontowano ziwerzęciu w ubiegłym roku.

 • Antonio Tajani: Europie grozi biblijna wędrówka ludów z Afryki

  Jeśli Europa nie przystąpi do działań na rzecz Afryki, stanie w obliczu "biblijnej wędrówki ludów" z Czarnego Lądu - ostrzegł przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. Jego zdaniem trzeba zainwestować miliardy euro.

 • Szef PE: Europie grozi biblijna wędrówka ludów z Afryki

  Jeśli Europa nie przystąpi do działań na rzecz Afryki, stanie w obliczu "biblijnej wędrówki ludów" z Czarnego Lądu - ostrzegł przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. Jego zdaniem trzeba zainwestować miliardy euro, by "walczyć z ubóstwem, zmianami klimatycznymi, terroryzmem".

 • Pół roku pieszej wędrówki. Polacy pokonali legendarny szlak w USA

  ...rytuale odkupienia. Wędrówka przez góry i pustynie staje się czasem, w którym główna bohaterka zmierza się z własną z przeszłością, wspomnieniami i demonami. Książka rok po publikacji doczekała się(...). - Ta wędrówka to było nasze życie. Z dnia na dzień żyliśmy drogą. Zastanawialiśmy się, co zjeść, uważaliśmy, żeby nie nadepnąć na grzechotnika, martwiliśmy się, czy złapiemy stopa do miasta...

 • Wędrówka w górach na weekend? Oto kilka przydatnych wskazówek!

  Przed wyjściem w góry, pamiętaj: 1. Sprawdź, gdzie idziesz! Zanim wyjdziesz na szlak, dokładnie przeanalizuj trasę. Korzystaj z przewodników oraz aktualnych map. Dowiedz się, ile czasu zajmie Ci wędrówka, gdzie znajduje się najbliższe schronisko oraz inne punkty użytkowe. Ważne, aby wybrać trasę dopasowaną do naszych umiejętności - niektóre przeprawy w górach potrafią nieźle dać w kość...

 • Wielka wędrówka na Wiejskiej

  “Za nic mają obowiązki, które przysięgają wykonywać, ślubując na konstytucję i Boga. Zmieniają barwy polityczne, nie licząc się z wyborcami” – pisze o polskich parlamentarzystach “Dziennik Polski”. “Kształt Sejmu obecnej kadencji zmienia się raz po raz. Nie ma ani jednego klubu, który zachowałby stan posiadania z dnia wyborów w 2011 r.” – podkreśla.

 • Orban: Wędrówka ludów, której do tej pory byliśmy świadkami, była tylko rozgrzewką

  Premier Węgier Viktor Orban ostro skrytykował unijną politykę imigracyjną na otwarciu jesiennej sesji parlamentu. „Ta wędrówka ludów, której do tej pory byliśmy świadkami, była tylko rozgrzewką. Prawdziwe zmaganie dopiero przed nami” – oświadczył, wskazując na spodziewany gwałtowny wzrost liczby ludności Afryki.

Zdjęcia na temat: wędrówka
 • Szkodra - z tego miejsca można rozpocząć wędrówkę w Góry Przeklęte
Wideo na temat: wędrówka
Dyskusje na temat: wędrówka