• Informacje na temat:

  węgierski

Artykuły na temat: węgierski
 • Węgierski system

  Miklos Ligeti z węgierskiego oddziału Transparency International. Zdaniem naszego rozmówcy korupcja na Węgrzech jest zjawiskiem systemowym. Prawo tworzone jest tak, by nie przeszkadzało przepływowi(...) interesuje. Węgierskie mechanizmy najlepiej zilustrować przykładami. Kontrakt w zamian za propagandę Publiczne przetargi są ustawiane pod nową, stworzoną przez Viktora Orbana oligarchię...

 • Węgierska armia kupi 20 nowych śmigłowców

  Siły zbrojne Węgier nabędą 20 nowych śmigłowców – poinformował w piątek węgierski resort obrony w wydanym komunikacie. Mają to być maszyny koncernu Airbus.

 • Węgierski rząd odpowiada na krytykę OBWE

  Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) nie ma żadnych możliwości ani legitymacji do oceniania kampanii wyborczej z politycznego punktu widzenia - oświadczył we wtorek szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto.

 • Nasila się konflikt ukraińsko-węgierski

  W graniczącym z Węgrami obwodzie zakarpackim w południowo-zachodniej części Ukrainy znajdują się skupiska 150-tysięcznej mniejszości węgierskiej. Minister, który poinformował o nocie na Twitterze(...), że odbędzie się ona przed ambasadą 13 października. Dzień wcześniej Klimkin planuje wizytę w węgierskiej stolicy. "Niezwłocznie przesłaliśmy notę protestacyjną z wymogiem zakazania tej prowokacji...

 • ​Węgierski Trybunał storpedował ustawę rządu Orbana

  ...​Węgierski Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodną z konstytucją nowelizację ustawy umożliwiającą ograniczanie dostępu do danych nt. spółek Węgierskiego Banku Narodowego (MNB), przyjętą 1 marca przez parlament.

 • Węgierska prasa o wizycie Morawieckiego: Gościliśmy przyjaciół

  O przyjaźni polsko-węgierskiej, wsparciu Węgier ze strony Polski oraz o tym, że Węgry powinny wspierać Polskę - pisze w czwartek węgierska prasa po środowej wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w Budapeszcie.

 • Trybunał UE: Węgierskie przepisy niezgodne z zasadami

  Węgierskie przepisy rozwiązujące umowy o użytkowaniu gruntów rolnych z cudzoziemcami są sprzeczne z unijną zasadą swobodnego przepływu kapitału – uznał we wtorek Trybunał Sprawiedliwości UE.

 • Węgierski polityk oskarża: Projekt rezolucji PE zemstą na Węgrzech

  Zemstą na Węgrzech nazwał w poniedziałek projekt rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie Węgier sekretarz stanu ds. komunikacji w węgierskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych Tamas Menczer.

 • Węgierska prasa: Polska została wzięta w dwa ognie

  Jako wzięcie Polski w dwa ognie określa w środę węgierski prorządowy dziennik "Magyar Idoek" sytuację powstałą w związku z napięciami w stosunkach Polski z Iranem i Chinami.

 • Węgierski minister ostro o Junckerze: Niezdolny do kierowania KE

  Szef węgierskiego MSZ Peter Szijjarto oznajmił, że Jean-Claude Juncker jest niezdolny do kierowania Komisją Europejską. Ocena ta ma związek z wypowiedzią Junckera o święcie narodowym Rumunii ochodzonym z okazji przyłączenia do niej m.in. Siedmiogrodu.

Zdjęcia na temat: węgierski
Wideo na temat: węgierski
Dyskusje na temat: węgierski