• Informacje na temat:

  węgierski

Artykuły na temat: węgierski
 • Węgierski dług wobec uchodźców

  Niemal 60 lat temu Europa udzieliła schronienia węgierskim patriotom, którzy uciekali przed sowieckimi represjami. Ten zwykły, ludzki odruch, powinien zostać uszanowany właśnie dziś - pisze na łamach "The New York Times" Nils Muiznieks.

 • ​Węgierski Trybunał storpedował ustawę rządu Orbana

  ...​Węgierski Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodną z konstytucją nowelizację ustawy umożliwiającą ograniczanie dostępu do danych nt. spółek Węgierskiego Banku Narodowego (MNB), przyjętą 1 marca przez parlament.

 • Rada Europy krytykuje nowe węgierskie przepisy

  Eksperci Rady Europy wyrazili zaniepokojenie nowymi węgierskimi przepisami umożliwiającymi zatrzymywanie migrantów i wezwali w piątek Węgry do wprowadzenia zmian w prawie, wskazując na ryzyko wykorzystywania seksualnego dzieci przez przemytników ludzi.

 • 1200 zdjęć polskiego architekta na węgierskim portalu

  ...1200 zdjęć fotografującego amatorsko architekta Bogdana Celichowskiego, wykonanych w Polsce, głównie przed drugą wojną światową, w jej trakcie i zaraz po, trafiło na węgierski portal Fortepan, publikujący fotografie do wykorzystania przez każdego.

 • Nowe węgierskie przepisy budzą międzynarodowe kontrowersje

  Służby ochrony granic Węgier są gotowe na wejście w życie we wtorek nowych przepisów dotyczących wzmocnienia prawnej ochrony granicy - zapewnił w sobotę w oświadczeniu węgierski resort spraw wewnętrznych.

 • Włochy: Wypadek węgierskiego autokaru. Są ofiary

  Szesnaście osób zginęło w wypadku węgierskiego autobusu pod Weroną w nocy z piątku na sobotę, jedna osoba jest w stanie zagrażającym życiu, a dwanaście jest ciężko rannych - podał minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto.

 • Węgierski rząd cenzuruje media?

  Rząd węgierskiego premiera Viktora Orbana od objęcia władzy w 2010 r. wprowadził w sferze mediów poważne zmiany, które - zdaniem krytyków - skłaniają dziennikarzy do autocenzury. W opinii ekspertów media są jednak nadal przeciwwagą dla rządu.

 • "FT": Węgierska skrajna prawica wspierana przez Rosję

  Brytyjski dziennik przypomina, że pod koniec października węgierska policja wkroczyła do mieszkania Istvana Gyorki, 70-letniego przywódcy neonazistowskiego ugrupowania o nazwie Węgierski Front(...) narodowego potwierdziła, że członkowie MNA odbywali ćwiczenia z udziałem rosyjskich dyplomatów i mężczyzn ubranych w mundury wywiadu wojskowego Rosji, a węgierskie media ujawniły korespondencję mailową...

 • Węgierski sąd nakazał wydanie Niemcom neonazisty

  Sąd w Sopron na północnym zachodzie Węgier nakazał wydanie stronie niemieckiej 81-letniego neonazisty Horsta Mahlera, którego aresztowano w tym mieście 15 maja - poinformował we wtorek sąd w Budapeszcie.

 • Węgry: Rząd chce kupić cykl płócien o przyjaźni polsko-węgierskiej

  Serię pięciu obrazów z 1939 r. autorstwa węgierskiego malarza Vilmosa Aba-Novaka poświęconą przyjaźni polsko-węgierskiej zamierza nabyć rząd węgierski. Na stronie rządu pojawił się dokument dotyczący oferty kupna.

Zdjęcia na temat: węgierski
Wideo na temat: węgierski
 • Węgierska dziennikara zwolniona z pracy za kopanie imigrantów

  Węgierska dziennikarka kopała i podkładała nogi uchodźcom uciekającym z obozu dla uchodźców w Roszke. Petra Laszlo z prawicowej telewizji N1TV przewróciła ojca z dzieckiem oraz kopnęła dwójkę nastolatków. Za swoje zachowanie kobieta została natychmiast zwolniona z pracy. Telewizja wydała także oświadczenie, w którym zachowanie dziennikarki nazwała "niedopuszczalnym". Do zdarzenia doszło we wtorek (08.09), po tym jak uchodźcy po raz kolejny przełamali kordon policji wokół ośrodka i rozpoczęli...

 • Na granicy chorwacko-węgierskiej powstaje mur. Ma przeszkodzić emigrantom

  Rośnie mur na granicy chorwacko-węgierskiej w miejscowości Beremend. Budowla ma być w dodatkową przeszkodą dla uchodźców z Chorwacji, przez którą wiedzie szlak emigrantów w drodze do Europy Zachodniej. Mur będzie przedłużeniem wzmocnionego ogrodzenia, którego budowa już zakończyła się na granicy z Serbią.

 • Ewa Kopacz spłynęła Dunajcem

  Premier odwiedziła Sromowce Wyżne i wzięła udział w tradycyjnym spływie Dunajcem. Ewie Kopacz spływ umiliły góralskie przyśpiewki. Powodem wizyty w Pieninach były trwające Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.