• Informacje na temat:

  węgierski

Artykuły na temat: węgierski
 • Węgierski system

  Miklos Ligeti z węgierskiego oddziału Transparency International. Zdaniem naszego rozmówcy korupcja na Węgrzech jest zjawiskiem systemowym. Prawo tworzone jest tak, by nie przeszkadzało przepływowi(...) interesuje. Węgierskie mechanizmy najlepiej zilustrować przykładami. Kontrakt w zamian za propagandę Publiczne przetargi są ustawiane pod nową, stworzoną przez Viktora Orbana oligarchię...

 • Węgierska armia kupi 20 nowych śmigłowców

  Siły zbrojne Węgier nabędą 20 nowych śmigłowców – poinformował w piątek węgierski resort obrony w wydanym komunikacie. Mają to być maszyny koncernu Airbus.

 • Węgierski rząd odpowiada na krytykę OBWE

  Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) nie ma żadnych możliwości ani legitymacji do oceniania kampanii wyborczej z politycznego punktu widzenia - oświadczył we wtorek szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto.

 • Nasila się konflikt ukraińsko-węgierski

  W graniczącym z Węgrami obwodzie zakarpackim w południowo-zachodniej części Ukrainy znajdują się skupiska 150-tysięcznej mniejszości węgierskiej. Minister, który poinformował o nocie na Twitterze(...), że odbędzie się ona przed ambasadą 13 października. Dzień wcześniej Klimkin planuje wizytę w węgierskiej stolicy. "Niezwłocznie przesłaliśmy notę protestacyjną z wymogiem zakazania tej prowokacji...

 • ​Węgierski Trybunał storpedował ustawę rządu Orbana

  ...​Węgierski Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodną z konstytucją nowelizację ustawy umożliwiającą ograniczanie dostępu do danych nt. spółek Węgierskiego Banku Narodowego (MNB), przyjętą 1 marca przez parlament.

 • Węgierska prasa o wizycie Morawieckiego: Gościliśmy przyjaciół

  O przyjaźni polsko-węgierskiej, wsparciu Węgier ze strony Polski oraz o tym, że Węgry powinny wspierać Polskę - pisze w czwartek węgierska prasa po środowej wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w Budapeszcie.

 • Trybunał UE: Węgierskie przepisy niezgodne z zasadami

  Węgierskie przepisy rozwiązujące umowy o użytkowaniu gruntów rolnych z cudzoziemcami są sprzeczne z unijną zasadą swobodnego przepływu kapitału – uznał we wtorek Trybunał Sprawiedliwości UE.

 • Węgierski polityk oskarża: Projekt rezolucji PE zemstą na Węgrzech

  Zemstą na Węgrzech nazwał w poniedziałek projekt rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie Węgier sekretarz stanu ds. komunikacji w węgierskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych Tamas Menczer.

 • Węgierskie MSZ: Dialog zamiast przedłużania sankcji wobec Rosji

  Węgierski minister spraw zagranicznych i handlu Peter Szijjarto oświadczył w poniedziałek w Moskwie, że w Europie jest już kilka państw, które zamiast automatycznego przedłużania sankcji wobec Rosji wolałyby, dialog i uczciwe spojrzenie na ich skutki.

 • Węgierska prasa po głosowaniu w PE: Zemsta dzięki oszustwu

  ...wliczono głosów wstrzymujących się, bo gdyby nie to, dokument nie zostałby przyjęty. "Magyar Idoek" pisze, że "węgierski gabinet nie zostawi tak tej sprawy". Dziennik powołuje się na opinię europosłów węgierskich partii rządzących, że w sensie prawnym przyjęcie rezolucji ws. praworządności na Węgrzech jest nieważne oraz na wypowiedź europosła Jozsefa Szajera, że "rezolucja w rzeczywistości nie...

Zdjęcia na temat: węgierski
Wideo na temat: węgierski
Dyskusje na temat: węgierski