• Informacje na temat:

  węgierski

Artykuły na temat: węgierski
 • Węgierski dług wobec uchodźców

  Niemal 60 lat temu Europa udzieliła schronienia węgierskim patriotom, którzy uciekali przed sowieckimi represjami. Ten zwykły, ludzki odruch, powinien zostać uszanowany właśnie dziś - pisze na łamach "The New York Times" Nils Muiznieks.

 • Nasila się konflikt ukraińsko-węgierski

  W graniczącym z Węgrami obwodzie zakarpackim w południowo-zachodniej części Ukrainy znajdują się skupiska 150-tysięcznej mniejszości węgierskiej. Minister, który poinformował o nocie na Twitterze(...), że odbędzie się ona przed ambasadą 13 października. Dzień wcześniej Klimkin planuje wizytę w węgierskiej stolicy. "Niezwłocznie przesłaliśmy notę protestacyjną z wymogiem zakazania tej prowokacji...

 • ​Węgierski Trybunał storpedował ustawę rządu Orbana

  ...​Węgierski Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodną z konstytucją nowelizację ustawy umożliwiającą ograniczanie dostępu do danych nt. spółek Węgierskiego Banku Narodowego (MNB), przyjętą 1 marca przez parlament.

 • Węgierska prasa o wizycie Morawieckiego: Gościliśmy przyjaciół

  O przyjaźni polsko-węgierskiej, wsparciu Węgier ze strony Polski oraz o tym, że Węgry powinny wspierać Polskę - pisze w czwartek węgierska prasa po środowej wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w Budapeszcie.

 • Rada Europy krytykuje nowe węgierskie przepisy

  Eksperci Rady Europy wyrazili zaniepokojenie nowymi węgierskimi przepisami umożliwiającymi zatrzymywanie migrantów i wezwali w piątek Węgry do wprowadzenia zmian w prawie, wskazując na ryzyko wykorzystywania seksualnego dzieci przez przemytników ludzi.

 • ​Węgierska prasa komentuje wizytę Orbana w Polsce

  ..., gdyż "tych kilka tysięcy migrantów jest kroplą w przybywającym co roku milionowym morzu dla przyzwyczajonego do tego Zachodu". Ale ponieważ polski i węgierski rząd zapowiedziały, że nie chcą przyjąć(...) w Niemczech" - czytamy. Dziennik pisze, że choć stosunki polsko-węgierskie są tradycyjnie dobre, to Jarosław Kaczyński stał się dla Orbana szczególnie ważnym sojusznikiem, od kiedy zaostrzyły się stosunki obu...

 • 1200 zdjęć polskiego architekta na węgierskim portalu

  ...1200 zdjęć fotografującego amatorsko architekta Bogdana Celichowskiego, wykonanych w Polsce, głównie przed drugą wojną światową, w jej trakcie i zaraz po, trafiło na węgierski portal Fortepan, publikujący fotografie do wykorzystania przez każdego.

 • Nowe węgierskie przepisy budzą międzynarodowe kontrowersje

  Służby ochrony granic Węgier są gotowe na wejście w życie we wtorek nowych przepisów dotyczących wzmocnienia prawnej ochrony granicy - zapewnił w sobotę w oświadczeniu węgierski resort spraw wewnętrznych.

 • Włochy: Wypadek węgierskiego autokaru. Są ofiary

  Szesnaście osób zginęło w wypadku węgierskiego autobusu pod Weroną w nocy z piątku na sobotę, jedna osoba jest w stanie zagrażającym życiu, a dwanaście jest ciężko rannych - podał minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto.

 • Węgierski rząd cenzuruje media?

  Rząd węgierskiego premiera Viktora Orbana od objęcia władzy w 2010 r. wprowadził w sferze mediów poważne zmiany, które - zdaniem krytyków - skłaniają dziennikarzy do autocenzury. W opinii ekspertów media są jednak nadal przeciwwagą dla rządu.

Zdjęcia na temat: węgierski
Wideo na temat: węgierski