• Informacje na temat:

  węgrzy

Artykuły na temat: węgrzy
 • Referendum: Węgrzy przeciw kwotom

  .... Zaznaczył, że na świecie trwa wędrówka ludów, a propozycja Unii Europejskiej w odpowiedzi na to jest taka, by "wpuścić imigrantów i podzielić obowiązkowo między państwa członkowskie". "Węgrzy dziś rozważyli tą propozycję i ją odrzucili. Zdecydowali, że tylko my, Węgrzy, możemy decydować o tym, z kim chcemy razem żyć" - powiedział. Za drugie ważne zadanie uznał sprawienie, by decyzja...

 • "Węgrzy z własnych pieniędzy chronią UE"

  Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto oświadczył, że "Węgrzy z własnych pieniędzy chronią Unię Europejską, a ogrodzenie graniczne nie zostało zbudowane z funduszy unijnych".

 • Referendum ws. uchodźców: Węgrzy powiedzieli "nie"

  Węgrzy zagłosowali w referendum w sprawie przyjmowania uchodźców. Rząd w Budapeszcie pytał mieszkańców kraju, czy chcą, aby Unia Europejska mogła decydować o obowiązkowym przyjmowaniu migrantów przez poszczególne kraje. Frekwencja o godz. 17.30 wyniosła 39,88 proc. Według przewodniczącego Narodowego Komitetu Wyborczego Andrasa Patyiego najprawdopodobniej ostatecznie nie przekroczy 50 proc.

 • Węgrzy zarzucają Włochom szantaż polityczny

  Węgry zarzucają Włochom, że stosują wobec Grupy Wyszehradzkiej szantaż polityczny. Mówił o tym w telewizji rzecznik węgierskiego rządu Zoltan Kovacs, komentując przebieg unijnego szczytu.

 • Węgrzy przeciwni kwotowej dystrybucji migrantów

  Prawie 90 proc. Węgrów, którzy chcą wziąć udział w referendum w sprawie systemu dystrybucji obowiązkowych kwot migrantów, jest temu systemowi przeciwnych – wynika z opublikowanego we wtorek sondażu ośrodka Szazadveg.

 • Nie ma mowy o "wymiataniu" z Węgier organizacji pozarządowych, a tylko o przejrzystości, aby Węgrzy wiedzieli, "kto jest kim" - oświadczył w czwartek wiceszef rządzącego na Węgrzech ugrupowania Fidesz, Szilard Nemeth.

 • Prezydent Duda: Polacy i Węgrzy zachowali dobre wartości

  Polacy i Węgrzy zachowali dobre wartości; misją naszych narodów jest to, aby te nasze wartości nieść do Europy i ich zdecydowanie bronić - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda w Budapeszcie, podczas inauguracji obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

 • Jak wyjaśniał węgierski minister obrony Csaba Hende, jest to spełnienie prośby Amerykanów, którzy zaproponowali, by Węgrzy szkolili żołnierzy irackich. "Ponadto- jak dodał- Państwo Islamskie jako organizacja terrorystyczna jest coraz większym zagrożeniem dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa"- wyjaśniał. Tym samym Węgry przyłączają się do koalicji państw walczących z dżihadystami...

 • Euro 2016: Węgrzy pokonali Austriaków 2:0!

  Euro 2016. Mecz Austria - Węgry: Zobacz zapis relacji na żywo! Węgrzy nie grali w wielkim turnieju od 30 lat, a mianowicie od mistrzostw świata w Meksyku w 1986 roku. W finałach mistrzostw Europy(...) 0:1 tuż przed czerwoną kartką dla Dragovica. Węgrzy potrafią grać w piłkę, wykazują się cierpliwością, potrafią grać kombinacyjnie. Świetnie się bronili. Zasłużyli na zwycięstwo. Moi zawodnicy są...

 • Węgrzy przeciwko "niebezpiecznej propozycji" Brukseli ws. uchodźców

  Doemoetoer zapewnił, że na stronie nepszavazas2016.kormany.hu można znaleźć najważniejsze informacje o unijnej propozycji systemu obowiązkowych kwot oraz o tym, dlaczego rząd ją odrzuca. Sekretarz stanu podkreślił, że stanowisko rządu jest takie, iż tylko Węgrzy mogą decydować, z kim chcą żyć, a z kim nie. - Nie możemy pozwolić, by Węgrom i Zgromadzeniu Narodowemu (parlamentowi) odebrano...

Zdjęcia na temat: węgrzy
Wideo na temat: węgrzy