• Informacje na temat:

  węgrzy

Artykuły na temat: węgrzy
 • Węgrzy wybierają parlament

  Do udziału w wyborach jest uprawnionych ponad 8,2 mln osób. Węgrzy mogą głosować w kraju w ponad 10 tys. lokali wyborczych, które zostały otwarte o godz. 6 i będą czynne do 19. Za granicą mają do dyspozycji 118 przedstawicielstw dyplomatycznych - warunkiem było zarejestrowanie się w takim przedstawicielstwie, co uczyniło ponad 58 tys. osób. Oprócz Węgrów zameldowanych w kraju w wyborach mogą...

 • Węgrzy najbardziej otyłym narodem Europy

  Węgrzy są najbardziej otyłym narodem Europy, a w skali światowej zajmują czwarte miejsce - poinformowało Węgierskie Towarzystwo Badania Otyłości (MET), powołując się na najnowsze dane Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

 • Węgrzy najbardziej otyłym narodem Europy

  Węgrzy są najbardziej otyłym narodem Europy, a w skali światowej zajmują czwarte miejsce - poinformowało w środę Węgierskie Towarzystwo Badania Otyłości (MET), powołując się na najnowsze dane Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

 • Referendum: Węgrzy przeciw kwotom

  .... Zaznaczył, że na świecie trwa wędrówka ludów, a propozycja Unii Europejskiej w odpowiedzi na to jest taka, by "wpuścić imigrantów i podzielić obowiązkowo między państwa członkowskie". "Węgrzy dziś rozważyli tą propozycję i ją odrzucili. Zdecydowali, że tylko my, Węgrzy, możemy decydować o tym, z kim chcemy razem żyć" - powiedział. Za drugie ważne zadanie uznał sprawienie, by decyzja...

 • Węgrzy protestowali przeciw nowelizacji kodeksu pracy

  Protesty przeciwko przyjętej w grudniu nowelizacji kodeksu pracy, zwiększającej górny limit godzin nadliczbowych, odbyły się w sobotę w Budapeszcie i innych miastach Węgier. Według rzecznika rządu był to element kampanii przed majowymi wyborami do PE.

 • "Węgrzy z własnych pieniędzy chronią UE"

  Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto oświadczył, że "Węgrzy z własnych pieniędzy chronią Unię Europejską, a ogrodzenie graniczne nie zostało zbudowane z funduszy unijnych".

 • Referendum ws. uchodźców: Węgrzy powiedzieli "nie"

  Węgrzy zagłosowali w referendum w sprawie przyjmowania uchodźców. Rząd w Budapeszcie pytał mieszkańców kraju, czy chcą, aby Unia Europejska mogła decydować o obowiązkowym przyjmowaniu migrantów przez poszczególne kraje. Frekwencja o godz. 17.30 wyniosła 39,88 proc. Według przewodniczącego Narodowego Komitetu Wyborczego Andrasa Patyiego najprawdopodobniej ostatecznie nie przekroczy 50 proc.

 • Węgrzy zarzucają Włochom szantaż polityczny

  Węgry zarzucają Włochom, że stosują wobec Grupy Wyszehradzkiej szantaż polityczny. Mówił o tym w telewizji rzecznik węgierskiego rządu Zoltan Kovacs, komentując przebieg unijnego szczytu.

 • Węgrzy przeciwni kwotowej dystrybucji migrantów

  Prawie 90 proc. Węgrów, którzy chcą wziąć udział w referendum w sprawie systemu dystrybucji obowiązkowych kwot migrantów, jest temu systemowi przeciwnych – wynika z opublikowanego we wtorek sondażu ośrodka Szazadveg.

 • Węgrzy znowu protestują przeciwko "ustawie niewolniczej". "Mamy dość"

  Protesty przeciwko przyjętej w grudniu nowelizacji kodeksu pracy, zwiększającej górny limit godzin nadliczbowych, odbyły się w Budapeszcie i innych miastach Węgier. Według rzecznika rządu był to element kampanii przed majowymi wyborami do PE.

Zdjęcia na temat: węgrzy
Wideo na temat: węgrzy