• Informacje na temat:

  wehrmacht

Artykuły na temat: wehrmacht
 • Kurski: Tuska za Wehrmacht nie przeproszę

  Za Wehrmacht Tuska nie przeproszę. Za to powinien przeprosić Donald Tusk, że wprowadził w błąd opinię publiczną - stwierdził Jacek Kurski w Kontrwywiadzie RMF FM. Poseł zaznaczył, że w Prawie i Sprawiedliwości nastały nowe czasy - łagodności i miłości.

 • Centrum Wiesenthala zabiega o zaprzestanie wydawania ukazującej się w Niemczech od 56 lat serii wydawniczej "Landser", zawierającej opisy walk w II wojny światowej z perspektywy szeregowych żołnierzy Wehrmachtu, ze względu na gloryfikowanie wojny i nazizmu.

 • Pomnik pomordowanych za odmowę służby w Wehrmachcie

  ...nazistowskiej, ale według historyków około 1 500 odmówiło włożenia munduru Wehrmachtu i zostali ukarani wyrokiem śmierci. Austria zwlekała do 2009 roku z rehabilitacją skazanych przez nazistów za odmowę podjęcia walki w ich szeregach. Federacja kombatantów Wehrmachtu w tym kraju, Kameradschaftsbund, ma ponad 200 000 członków i sympatyków. Naziści wydali 30 000 wyroków śmierci na austriackich...

 • Odmówili służby w Wehrmachcie. Postawiono im pomnik

  ...nazistowskiej, ale według historyków około 1 500 odmówiło włożenia munduru Wehrmachtu i zostali ukarani wyrokiem śmierci. - Armia Hitlera nie była naszą armią - powiedział prezydent Heinz Fischer(...) dyktaturze - dodał austriacki prezydent. Austria zwlekała do 2009 roku z rehabilitacją skazanych przez nazistów za odmowę podjęcia walki w ich szeregach. Federacja kombatantów Wehrmachtu...

 • Austriacki rolnik Franz Jaegerstaetter, skazany w 1943 roku przez niemiecki sąd na karę śmierci i ścięty za odmowę złożenia przysięgi żołnierza Wehrmachtu, został w piątek ogłoszony błogosławionym podczas uroczystej mszy świętej w Linzu w północnej Austrii.

 • ..."Niezawisimaja Gazieta" informuje dziś, że dziadek premiera Polski Donalda Tuska - Józef Tusk, był wśród ochotników, którzy w latach II wojny światowej zaciągnęli się do Wehrmachtu i SS.

 • Skandal z oficerem Bundeswehry. Kontrola w armii

  Kontrola przeprowadzona w niemieckiej armii po skandalu z oficerem Bundeswehry w Illkirch we Francji, który nie krył fascynacji hitlerowskim Wehrmachtem, doprowadziła do wykrycia pamiątek po III Rzeszy w kolejnych koszarach - podał w sobotę "Der Spiegel".

 • IPN umorzył śledztwo dot. niemieckich represji wobec Polaków z Ziemi Złotowskiej

  ...​Pion śledczy IPN w Poznaniu umorzył śledztwo dotyczące represji niemieckich wobec ludności polskiej ze Złotowa i jego okolic. Zbrodni nazistowskich, w tym zabójstw, dokonywali przed i w czasie II wojny światowej m.in. funkcjonariusze Gestapo i Wehrmacht.

 • Kurski: Tuska za Wehrmacht nie przeproszę

  Za Wehrmacht Tuska nie przeproszę. Za to powinien przeprosić Donald Tusk, że wprowadził w błąd opinię publiczną - stwierdził Jacek Kurski w Kontrwywiadzie RMF FM. Poseł zaznaczył, że w Prawie i Sprawiedliwości nastały nowe czasy – łagodności i miłości. Nie będzie więc zbiórki podpisów pod wnioskami o postawienie Bogdana Klicha i Jacka Rostowskiego przed Trybunałem Stanu za dziury w budżecie.

 • Prezydent Niemiec: Przemilczano okrutny los sowieckich jeńców

  Prezydent Niemiec Joachim Gauck powiedział, że śmierć milionów jeńców Armii Czerwonej, za których odpowiadał niemiecki Wehrmacht, należy do największych niemieckich zbrodni w czasie II wojny światowej. Okrutny los sowieckich jeńców był przemilczany.

Zdjęcia na temat: wehrmacht