• Informacje na temat:

  weiss

Artykuły na temat: weiss
 • Prezydent odznaczył Szewacha Weissa Orderem Orła Białego

  Prezydent Andrzej Duda odznaczył we wtorek w Jerozolimie Orderem Orła Białego byłego ambasadora Izraela w Polsce i byłego przewodniczącego Knesetu Szewacha Weissa. Zwracając się do niego prezydent powiedział: Jest pan profesor synem narodu żydowskiego i polskiej ziemi.

 • Szewach Weiss odznaczony Orderem Orła Białego

  Prezydent Andrzej Duda odznaczył w Jerozolimie Orderem Orła Białego byłego ambasadora Izraela w Polsce i byłego szefa Knesetu Szewacha Weissa. Zwracając się do niego, prezydent powiedział: "jest pan profesor synem narodu żydowskiego i polskiej ziemi".

 • Prezydent Andrzej Duda odznaczy Orderem Orła Białego Szewacha Weissa

  Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Izraelu odznaczy Orderem Orła Białego Szewacha Weissa. Jak poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski, uroczystość odbędzie się w Jerozolimie.

 • Prezydent Duda odznaczy Orderem Orła Białego Szewacha Weissa

  Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Izraelu odznaczy Orderem Orła Białego Szewacha Weissa - poinformował w czwartek prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Jak dodał, uroczystość odbędzie się w Jerozolimie.

 • Szewach Weiss w "DGP": Czy mam prawo was krytykować?

  Czasami myślę sobie: "Może mam zbyt dobre podejście do Polaków, bo mnie uratowali?'. A potem przypominam sobie, jak wielką tragedią była dla was wojna. A później czytam nazwiska żydowskich sędziów czy ubeków, którzy was mordowali. I znów myślę: "Czy mam prawo was krytykować?" - powiedział Szewach Weiss w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

 • Szewach Weiss w RMF FM: Spotykam się z nową, demokratyczną Polską

  ..."To jest duma. Jestem wzruszony" – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM profesor Szewach Weiss o otrzymaniu Orderu Orła Białego. Wiess przyznał, że spotykał się ze zjawiskami antysemickimi w Polsce(...)" – opowiadał Szewach Weiss.

 • Szewach Weiss: Milczenie papieża w Auschwitz będzie swojego rodzaju krzykiem

  ..."Dla nas żydów Auschwitz to ziemia bez Boga", a "milczenie papieża Franciszka będzie w tym miejscu swojego rodzaju krzykiem" - powiedział w RMF FM były ambasador Izraela w Polsce prof. Szewach Weiss. Gość Mariusza Piekarskiego mówił: "To miejsce powinno być pod Reichstagiem, bo jest coś niesprawiedliwego w tym, że Auschwitz jest na polskiej ziemi. To nie jest polska ziemia. To gehenna należąca do...

 • Szewach Weiss: Świat zachodni nie może już pomóc Aleppo

  ..."W każdej dekadzie ujawniają się zdarzenia krwawe i okropne. (…) To się powtarza, w różnych formach! W Afryce już w czasach postkolonialnych, w Sudanie, Rwandzie. W Europie samej - Jugosławia. W Wietnamie, Kambodży. A teraz to, co już od 6-7 lat dzieje się na tzw. Bliskim Wschodzie" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Szewach Weiss, odnosząc się do tragedii syryjskiego Aleppo. Na pytanie Roberta...

 • Weiss: Nie ma w Izraelu nikogo, prócz kilku dziwnych ludzi, którzy mówiliby o "polskich obozach"

  Ustawa o IPN poruszyła u Żydów czułą strunę pamięci nie tylko o sprawiedliwych, ale i o szmalcownikach – stwierdził w wywiadzie dla “Dziennika Gazety Prawnej” były przewodniczący Knesetu i były ambasador Izraela w Polsce prof. Szewach Weiss. "Nie ma w Izraelu nikogo, prócz kilku dziwnych ludzi, którzy mówiliby o 'polskich obozach zagłady'" – zauważył.

 • Szewach Weiss o relacjach polsko-żydowskich: Stosunki między rządami są lepsze niż między ludźmi

  ...„To jest duma. Jestem wzruszony” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM profesor Szewach Weiss o otrzymaniu Orderu Orła Białego. Wiess przyznał, że spotykał się ze zjawiskami antysemickimi w Polsce(...)” – opowiadał nam Szewach Weiss.

Zdjęcia na temat: weiss
Wideo na temat: weiss