• Informacje na temat:

  wenedowie

Artykuły na temat: wenedowie
 • Pierwsza mobilna łaźnia dla bezdomnych działa w Warszawie

  W Warszawie stanęła pierwsza mobilna łaźnia, w której bezdomni mogą skorzystać z toalety, zmienić bieliznę i wziąć prysznic. Prowadzi ją Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

 • Przywrócono ruch na Wisłostradzie w kierunku Gdańska - poinformowała stołeczna policja.Trasę zamknięto w niedzielę przed południem z powodu betonowego elementu, który spadł z Mostu Gdańskiego.

 • Wypadek z udziałem karetki wiozącej noworodka

  Dziś po południu koło mostu Gdańskiego w Warszawie doszło do wypadku z udziałem karetki, która przewoziła noworodka w inkubatorze. Ruch na Wisłostradzie odbywa się już bez utrudnień - poinformowała komenda stołeczna policji.

 • O krok od tragedii. Fragment mostu Gdańskiego spadł na Wisłostradę

  Przywrócono ruch na Wisłostradzie w kierunku Gdańska - poinformowała stołeczna policja. Trasę zamknięto przed południem z powodu betonowego elementu, który spadł z Mostu Gdańskiego.

 • W niedzielę w godz. 9.30-15.30 na ulicach Warszawy można spodziewać się utrudnień w ruchu z powodu Orlen Warsaw Marathon i biegu towarzyszącego na 10 km. Niektóre ulice zostaną czasowo zamknięte.

 • Otwarcie Orlika w Koszalinie

  Koszalin uczestniczy w realizacji rządowego Programu Moje Boisko - Orlik 2012. Program zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju.

 • Od godzin porannych do popołudnia Warszawie, po obu brzegach Wisły można spodziewać się w niedzielę utrudnień w ruchu. Niektóre ulice zostaną czasowo zamknięte, bo przebiegną nimi uczestnicy Orlen Warsaw Marathon i biegu towarzyszącego na 10 km.

 • Dwadzieścia tysięcy osób z 40 krajów wystartuje nad Wisłą w 2. Orlen Warsaw Marathon i 84. mistrzostwach Polski mężczyzn. Przygotowano dla nich 7 ton bananów, 4,5 tony pomarańczy, ponad 100 tysięcy litrów napojów i 1000 tabliczek czekolady.

 • Wypadek karetki na Wisłostradzie. W środku był noworodek

  ​Karetka przewożąca noworodka zderzyła się z samochodem osobowym na Wisłostradzie w Warszawie. Mały pacjent był w ciężkim stanie był przewożony do stolicy ze szpitala w Płocku. Malucha na szczęście udało się uratować.

 • Maraton w Warszawie: Sprawdź utrudnienia w ruchu!

  W stolicy wystartował Orlen Warsaw Marathon. Przygotowania do biegu rozpoczęły się już o godzinie 7. Od wczesnych godzin rannych, aż do popołudnia, po obu brzegach Wisły, będą utrudnienia w ruchu. Niektóre ulice zostaną czasowo zamknięte, sprawdź które.

Dyskusje na temat: wenedowie
 • Re: Noc Kupały

  Co wam takiego uczyniono Słowianie że istniejecie tysiące lat a w waszej pamięci pozostał tylko tysiąc i tylko w czarnych barwach? - Wasza pamięć okupiona została obcą wam kulturą podczas więcej mogliście wnieść do innych kultur.

 • Re: Niemiecki minister do migrantów: Idźcie gdzie indziej, jeśli źle wam w Europie

  Jak się interesujesz prawdziwą historią Polski ..... Zobacz sobie -Wenedzi -Wenedowie i jak powstała Wenecja.....+++ należy szukać ...a znajdziesz wszystko.

 • Re: Wojna trzydziestoletnia: Okrutny konflikt, który spustoszył Europę

  Tak Wandalowie to to samo co Wenedowie i są to protoplaści Polaków jest to w swietle dostepnych źródeł ale do tego nie potrzeba zagłębiac się w bzdurne wywody dyletanta Szydowskiego.

 • Re: ​Skarb sprzed 2,5 tys. lat znaleziony w Beskidzie Niskim

  Nie ma żadnych dowodów na to, że Słowianie to Wenedowie, a już wiązanie Słowian z ludami z Bretanii czy Walii to typowo gimnazjalne dyletanctwo. Nazwa Wenedów została przerzucona na Słowian przez sąsiednie ludy, tak jak np, nazwa tureckiego plemienia Ongurów przeszła na Madziarów - rzecz absolutnie typowa dla dziejów świata.

 • Re: Wojna trzydziestoletnia: Okrutny konflikt, który spustoszył Europę

  ".Kiedy zagłebimy się w szerokosc wystepowania nazwy Wenedowie/Wendowie i jej zamiennosć z nazwa Wandale (Vandales to po prostu po łacinie Wenedowie/Wenetowie) i kiedy ostatecznie rozprawimy się

 • Re: Włochy grożą zamknięciem portów. Komisja Europejska reaguje

  Neandertalczyk był owszem (mamy jakieś 2-4 procent genów neandertalskich) a potem to już tylko Słowianie pod różnymi nazwami: Ariowie , Wenedowie , Scyto wie, a Germanie ? to nasi młodsi mniej doświadczeni kuzyni ( ich kod genetyczny jest wtórny do naszego)

 • Re: Lubelskie: Niezwykłe odkrycie na Roztoczu

  ...panowała pustka w mózgach tępych, a durnowatych, mających problemy z czytaniem ze zrozumieniem, w tekstach źródłowych Geog. Ptolemeusza Polskę w II wieku, zamieszkiwały dwa wielkie ludy (narody) Wenedowie (od nich pochodzą Słowianie i Antowie) i Peucynowie (to Chorwaci).

 • Re: "Dlaczego odbieram sobie własne życie?"

  Wenedowie mieli "skałę ulgi", Awarowie mogli zabić rodziców, jeśli uznali że są dla nich ciężarem, Japończycy wymuszali samobójstwa na rodzicach, Hitler kazał zabijać ludzi ułomnych, teraz znów szuka się uzasadnienia dla zbrodni - quo vadis?

 • Re: Demonstracje zwolenników i przeciwników polityki migracyjnej Merkel

  Wszyscy Słowianie i tylko Słowianie posiadają główną haplogrupę R1a1 Y-DNA. Hunowie również ja posiadali. Zgodnie z najnowszymi badaniami genetycznymi do jednej grupy należeli: Ujgurzy - Prasłowianie, Suewowie, Wenedowie, Sarmaci, Kashshu, Scytowie, Wandalowie, Burgundowie, Herulowie, Gotowie i Hunowie. Radzę zapoznać się z najnowszymi badaniami i nie umniejszać znaczenia Słowian.

 • Re: Szef MSZ Niemiec chce większej niezależności Europy od USA

  Wszystkie plemiona które wymieniłeś to plemiona słowiańskie co potwierdzają badania genetyczne przeprowadzone w latach 2010-2013. Jeszcze kilka plemion: Suewowie, Wenedowie, Sarmaci, Scytowie, Herulowie, Burgundowie. Król Alaryk I był słowianinem, synem króla Witosława, panował przez 35 lat od 127 do 162 roku. Słowo germanin oznaczało sąsiad. Państwo niemieckie powstało w 919 roku, wcześniej były