• Informacje na temat:

  wenedowie

Artykuły na temat: wenedowie
 • Pierwsza mobilna łaźnia dla bezdomnych działa w Warszawie

  W Warszawie stanęła pierwsza mobilna łaźnia, w której bezdomni mogą skorzystać z toalety, zmienić bieliznę i wziąć prysznic. Prowadzi ją Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

 • Przywrócono ruch na Wisłostradzie w kierunku Gdańska - poinformowała stołeczna policja.Trasę zamknięto w niedzielę przed południem z powodu betonowego elementu, który spadł z Mostu Gdańskiego.

 • Wypadek z udziałem karetki wiozącej noworodka

  Dziś po południu koło mostu Gdańskiego w Warszawie doszło do wypadku z udziałem karetki, która przewoziła noworodka w inkubatorze. Ruch na Wisłostradzie odbywa się już bez utrudnień - poinformowała komenda stołeczna policji.

 • O krok od tragedii. Fragment mostu Gdańskiego spadł na Wisłostradę

  Przywrócono ruch na Wisłostradzie w kierunku Gdańska - poinformowała stołeczna policja. Trasę zamknięto przed południem z powodu betonowego elementu, który spadł z Mostu Gdańskiego.

 • W niedzielę w godz. 9.30-15.30 na ulicach Warszawy można spodziewać się utrudnień w ruchu z powodu Orlen Warsaw Marathon i biegu towarzyszącego na 10 km. Niektóre ulice zostaną czasowo zamknięte.

 • Otwarcie Orlika w Koszalinie

  Koszalin uczestniczy w realizacji rządowego Programu Moje Boisko - Orlik 2012. Program zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju.

 • Od godzin porannych do popołudnia Warszawie, po obu brzegach Wisły można spodziewać się w niedzielę utrudnień w ruchu. Niektóre ulice zostaną czasowo zamknięte, bo przebiegną nimi uczestnicy Orlen Warsaw Marathon i biegu towarzyszącego na 10 km.

 • Dwadzieścia tysięcy osób z 40 krajów wystartuje nad Wisłą w 2. Orlen Warsaw Marathon i 84. mistrzostwach Polski mężczyzn. Przygotowano dla nich 7 ton bananów, 4,5 tony pomarańczy, ponad 100 tysięcy litrów napojów i 1000 tabliczek czekolady.

 • Wypadek karetki na Wisłostradzie. W środku był noworodek

  ​Karetka przewożąca noworodka zderzyła się z samochodem osobowym na Wisłostradzie w Warszawie. Mały pacjent był w ciężkim stanie był przewożony do stolicy ze szpitala w Płocku. Malucha na szczęście udało się uratować.

 • Maraton w Warszawie: Sprawdź utrudnienia w ruchu!

  W stolicy wystartował Orlen Warsaw Marathon. Przygotowania do biegu rozpoczęły się już o godzinie 7. Od wczesnych godzin rannych, aż do popołudnia, po obu brzegach Wisły, będą utrudnienia w ruchu. Niektóre ulice zostaną czasowo zamknięte, sprawdź które.

Dyskusje na temat: wenedowie
 • Re: Noc Kupały

  Co wam takiego uczyniono Słowianie że istniejecie tysiące lat a w waszej pamięci pozostał tylko tysiąc i tylko w czarnych barwach? - Wasza pamięć okupiona została obcą wam kulturą podczas więcej mogliście wnieść do innych kultur.

 • Re: Zaskakujące znalezisko na Podlasiu

  Ani Lugiowie ani Wenedowie (A tak naprawdę to Wenetowie, bo forma z -d- jest formą germańską!!!) nie mają przekonującej etymologii na gruncie słowiańskim

 • Re: Niemiecki minister do migrantów: Idźcie gdzie indziej, jeśli źle wam w Europie

  Jak się interesujesz prawdziwą historią Polski ..... Zobacz sobie -Wenedzi -Wenedowie i jak powstała Wenecja.....+++ należy szukać ...a znajdziesz wszystko.

 • Re: Wojna trzydziestoletnia: Okrutny konflikt, który spustoszył Europę

  Tak Wandalowie to to samo co Wenedowie i są to protoplaści Polaków jest to w swietle dostepnych źródeł ale do tego nie potrzeba zagłębiac się w bzdurne wywody dyletanta Szydowskiego.

 • Re: ​Skarb sprzed 2,5 tys. lat znaleziony w Beskidzie Niskim

  Nie ma żadnych dowodów na to, że Słowianie to Wenedowie, a już wiązanie Słowian z ludami z Bretanii czy Walii to typowo gimnazjalne dyletanctwo. Nazwa Wenedów została przerzucona na Słowian przez sąsiednie ludy, tak jak np, nazwa tureckiego plemienia Ongurów przeszła na Madziarów - rzecz absolutnie typowa dla dziejów świata.

 • Re: Wojna trzydziestoletnia: Okrutny konflikt, który spustoszył Europę

  ".Kiedy zagłebimy się w szerokosc wystepowania nazwy Wenedowie/Wendowie i jej zamiennosć z nazwa Wandale (Vandales to po prostu po łacinie Wenedowie/Wenetowie) i kiedy ostatecznie rozprawimy się

 • Re: Podkarpackie: Odkryto osadę Scytów w Chotyńcu

  Wenedowie w formie łacińskiej.Dla pisarzy średniowiecznych oznaczała po prostu Wendów-Wenedów.Ilekroć występuje nazwa Vandales zawsze odnosi się ona do Słowian-Wenedów.Na przykład walki Karola

 • Re: Włochy grożą zamknięciem portów. Komisja Europejska reaguje

  Neandertalczyk był owszem (mamy jakieś 2-4 procent genów neandertalskich) a potem to już tylko Słowianie pod różnymi nazwami: Ariowie , Wenedowie , Scyto wie, a Germanie ? to nasi młodsi mniej doświadczeni kuzyni ( ich kod genetyczny jest wtórny do naszego)

 • Re: Lubelskie: Niezwykłe odkrycie na Roztoczu

  ...panowała pustka w mózgach tępych, a durnowatych, mających problemy z czytaniem ze zrozumieniem, w tekstach źródłowych Geog. Ptolemeusza Polskę w II wieku, zamieszkiwały dwa wielkie ludy (narody) Wenedowie (od nich pochodzą Słowianie i Antowie) i Peucynowie (to Chorwaci).

 • Re: Zaskakujące znalezisko na Podlasiu

  Pliniusz pisze o Calisii. nie pisze o krainie Lechitów. Pisze o ziemiach Lugiów, którzy prawdopodobnie byli Słowianami. Słowianie zapewne kryją się pod dwiema nazwami LUGIOWIE - transkrypcja celtycka (Strabon, Pomponiusz mela, Tacyt Pliniusz Ptolemeusz) WENEDOWIE - nazwa germańska (Tacyt, Pliniusz, Ptolemeusz, Jordanes). W obu przypadkach chodzi o Słowian, tylko nazwy pochodzą od dwóch różnych