• Informacje na temat:

  wers

Artykuły na temat: wers
 • "Death Camps Were Nazi German". Mobilny banner już w trasie

  Mobilny, podświetlany billboard z napisem "Death Camps Were Nazi German" wyruszył z Wrocławia do Niemiec, Belgii i Wielkiej Brytanii. Akcja jest protestem przeciwko używaniu przez zagraniczne media sformułowania "polskie obozy koncentracyjne".

 • „Death Camps Were Nazi German”. Akcja przed siedzibą niemieckiej telewizji ZDF

  ...billboardu Fundacja planuje również dystrybucję plakatów i ulotek informujących o inicjatywie w czterech wersjach językowych. Zachęcamy również do włączania się do merytorycznego udziału w akcji...

 • Zna "Pana Tadeusza"... na pamięć! Poznajcie panią Barbarę

  Wyrecytowanie 12 ksiąg "Pana Tadeusza" zajmuje jej 13,5 godziny. A recytuje je… z pamięci! Poznajcie panią Barbarę Mosler z Trzebiatowa, która zna każdy wers Mickiewiczowskiej epopei.

 • Granice idealizmu. Portrety młodych Polaków z małych miast

  Co można robić, gdy wybrało się małe miasteczko zamiast kariery w korpo? Wera: - Można pomagać "wykluczonym" i pisać granty zamiast wierszy; Olkowy: - Można być nauczycielem, który chce słuchać swoich uczniów; Baśka: - Można pisać w lokalnych mediach teksty o przekrętach, choć klikają się słabiej niż horoskopy.

 • Londyn: Billboard "niemieckimi obozami" przed siedzibą BBC

  ...niedzielę organizatorzy zaplanowali przeprowadzenie podobnej akcji w uniwersyteckim mieście Cambridge. "To duże miasto uniwersyteckie i bardzo ważne jest, żeby im (studentom i profesorom) to pokazać...

 • Nie żyje Maciej Maciejewski, najstarszy polski aktor. Miał 103 lata

  W wieku 103 lat zmarł aktor teatralny i filmowy Maciej Maciejewski poinformowała PAP jego wnuczka Wera Gromadzka. Aktor grał m.in. w "Krótkim filmie o zabijaniu" Krzysztof Kieślowskiego. Był związany z Teatrem Polskim w Warszawie i Teatrem Polskiego Radia.

 • Akcja przeciwko "polskim obozom śmierci" w Brukseli

  Akcja przeciwko używaniu przez zagraniczne media sformułowania "polskie obozy śmierci" prowadzona była wczoraj także w Brukseli. Wieczorem do belgijskiej stolicy dotarł mobilny billboard z napisem "Death Camps Were Nazi German", przypominający, że nazistowskie obozy nigdy nie było polskie.

 • Gigantyczna ulewa w Gruzji. Z zoo uciekły groźne zwierzęta

  Co najmniej pięć osób zginęło, a siedem jest zaginionych po powodzi w Tbilisi spowodowanej ulewnymi deszczami. Na skutek ulew wezbrała niewielka zwykle rzeka Were. Władze miejskie szacują straty na 10 mln dolarów.

 • Adele nagrała kolejny hit? Pokazała 60 sekund najnowszego utworu

  W sieci pojawił się fragment najnowszego utworu Adele. Brytyjska piosenkarka zaśpiewała fragment piosenki "When We Were Young" w programie "60 Minutes Australia". Jak twierdzą fani, produkcja ma szansę stać się większym hitem niż "Hello".

 • India Hundreds of oil workers were rescued, some after jumping into the the Arabian Sea, but many were feared dead after an offshore Indian drilling...

Wideo na temat: wers
 • Potężna powódź w Tbilisi

  Co najmniej 12 osób zginęło z powodu powodzi w stolicy Gruzji. Ulewne deszcze zamieniły przepływającą przez Tbilisi Were w szalejącą rzekę. Wezbrany nurt porywał samochody i niszczył budynki. Dodatkowo w mieście zapanował chaos, bo ze stołecznego zoo uciekło kilkadziesiąt drapieżnych zwierząt. Po ulicach Tbilisi biegały tygrysy, niedźwiedzie i wilki. Według agencji Interfax jedną z ofiar śmiertelnych powodzi jest pracownica zoo, która zginęła ratując zwierzęta. Po nawałnicach, które przeszły...