• Informacje na temat:

  wersal

Artykuły na temat: wersal
 • Błaszczak: Samoobrona w porównaniu z obecną opozycją, to był Wersal

  Samoobrona w porównaniu z obecną opozycją, blokującą mównicę w Sejmie, to był Wersal - ocenił minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

 • "Mały Wersal" w Świerklańcu

  .... Przeprowadzili się na Śląsk do posiadłości hrabiego w Świerklańcu. "Mały Wersal" Górny Śląsk nie przypominał Paryża, a Świerklaniec był miejscem cichym i spokojnym. Kamienny XIII-wieczny zamek(...), wspaniały pałac (niem. Neue Schloss) w stylu Ludwika XIII zwany "Małym Wersalem". Zaprojektował go wybitny francuski architekt Hector Lefuel (1810-1880), nadworny architekt Napoleona III, jeden...

 • Uchylono wyrok w sprawie firmy Wersal

  Wyrok w głośnej aferze gospodarczej, dotyczącej m.in. wyłudzeń z banków wielomilionowych kredytów i przywłaszczenia mienia spółek przez członków zarządu firmy handlowej Wersal z Łańcuta (Podkarpacie) uchylił w czwartek Sąd Apelacyjny w Rzeszowie.

 • Mało jest historycznych budowli wzniesionych z takim rozmachem jak Wersal. Nie dziwi więc, że i plany renowacji zapierają dech w piersiach. Koszty zresztą także...

 • Mariusz Błaszczak: Nocne wydarzenia na Wiejskiej to była próba drugiej nocnej zmiany

  ..."To była próba drugiej nocnej zmiany, tak jak w '92 roku była próba przejęcia władzy przez tych, którzy nie mogli się pogodzić z utratą władzy"- tak szef MSWiA Mariusz Błaszczak, gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, komentuje nocne wydarzenia na Wiejskiej. "Do historii przeszła arogancja, buta Samoobrony, ale Samoobrona w porównaniu z tym, co się wczoraj działo, to był Wersal" - uważa szef MSWiA.

 • Miała przetrwać kilkanaście lat, ale na złość urzędnikom Ministerstwa Kultury zardzewiała. Mowa o pozłoconej 9 miesięcy temu bramie wjazdowej do resortu kultury.

 • Mariusz Błaszczak: Nocne wydarzenia na Wiejskiej to była próba drugiej nocnej zmiany

  ..."To była próba drugiej nocnej zmiany, tak jak w '92 roku była próba przejęcia władzy przez tych, którzy nie mogli się pogodzić z utratą władzy" - tak szef MSWiA Mariusz Błaszczak, gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, komentuje nocne wydarzenia na Wiejskiej. "Do historii przeszła arogancja, buta Samoobrony, ale Samoobrona w porównaniu z tym, co się wczoraj działo, to był Wersal" - uważa szef MSWiA...

 • Prezes Polmosu Łańcut został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze. Jak się nieoficjalnie dowiedziało radio RMF, Wacław K. został aresztowany na trzy miesiące. Rzeszowska prokuratura zarzuca prezesowi działanie na szkodę banku, którego był dyrektorem jeszcze przed objęciem stanowiska w Łańcucie. Tę sprawę wiąże się z aresztowaniem kierownictwa firmy Wersal, także z Łańcuta.

 • Odmładzanie Wersalu

  Mało jest historycznych budowli wzniesionych z takim rozmachem jak Wersal. Nie dziwi więc, że i plany renowacji zapierają dech w piersiach. Koszty także...

 • Pierwsza Dama Francji wyszła ze szpitala

  Partnerka prezydenta Francji Valerie Trierweiler wyszła już ze szpitala – podają lokalne media. Według "Paris Match", dla którego pracuje towarzyszka życia Francois Hollande’a, kobieta uda się ona teraz do rezydencji pod Wersalem, by odpocząć.

Zdjęcia na temat: wersal
Wideo na temat: wersal
 • Błaszczak: Samoobrona w porównaniu z tym, co oni wczoraj robili, to był Wersal

  „Do historii przeszła taka arogancja, buta, chuligaństwo Samoobrony. Ale Samoobrona w porównaniu z tym, co oni wczoraj robili, to był Wersal” – mówił gość Krzysztofa Ziemca, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

 • Mariusz Błaszczak: Nocne wydarzenia na Wiejskiej to była próba drugiej nocnej zmiany

  "To była próba drugiej nocnej zmiany, tak jak w '92 roku była próba przejęcia władzy przez tych, którzy nie mogli się pogodzić z utratą władzy"- tak szef MSWiA Mariusz Błaszczak, gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, komentuje nocne wydarzenia na Wiejskiej. "Do historii przeszła arogancja, buta Samoobrony, ale Samoobrona w porównaniu z tym, co się wczoraj działo, to był Wersal" - uważa szef MSWiA.

Dyskusje na temat: wersal