• Informacje na temat:

  werset

Artykuły na temat: werset
 • Werset z Koranu i pies. Afgańczycy oburzeni ulotką kolportowaną przez Amerykanów

  Wysoki rangą dowódca sił USA w Afganistanie przeprosił za "bardzo obraźliwą" ulotkę z wersetem z Koranu umieszczonym na wizerunku psa, który dla muzułmanów jest zwierzęciem nieczystym.

 • Protest przeciwko wydaniu "Szatańskich wersetów" w Czechach

  Arabia Saudyjska protestuje przeciwko wydaniu w Czechach książki Salmana Rushdiego "Szatańskie wersety". Ambasador Czech w Rijadzie został wezwany do saudyjskiego MSZ gdzie oświadczono mu, że książka obraża islam i muzułmanów i zażądano wstrzymania jej sprzedaży.

 • ​Arabia Saudyjska oburzona wydaniem w Czechach "Szatańskich wersetów"

  Arabia Saudyjska zaprotestowała przeciwko wydaniu w Czechach słynnej już książki Salmana Rushdiego "Szatańskie wersety", która 27 lat temu wywołała gwałtowne demonstracje w świecie muzułmańskim a na autora wydano wyrok śmierci.

 • Autor „Szatańskich wersetów”: Religijni radykałowie boją się literatury

  ...niewielka pociecha, gdy się jest martwym - mówił pisarz. Urodzony w Indiach Rushdie jest szeroko znany z książki "Szatańskie wersety" wydanej w 1988 roku. Przez niektórych muzułmanów ta powieść jest uznana za obrazoburczą. Rok po jej publikacji ajatollah Chomeini obłożył Rushdiego fatwą, czyli klątwą. Według niego "Szatańskie wersety" są przeciwko islamowi, za co autorowi grozi śmierć. Iran...

 • Falę protestów ze strony muzułmanów wywołało pojawienie się w sklepach w Lacjum desek sedesowych zdobionych wersetami Koranu - pisze w czwartek włoski dziennik "Il Giornale".

 • Saudyjska koalicja antyterrorystyczna w cieniu bliskowschodniej Zimnej Wojny

  Wczorajsze ogłoszenie w Rijadzie powstania islamskiej koalicji antyterrorystycznej pod przywództwem Arabii Saudyjskiej rozpoczyna się od wersetu koranicznego mówiącego o konieczności współpracy w celu sprawiedliwym i pobożnym i nie współdziałania z grzechem i agresją. Czy zatem oznacza to zwrot królestwa w kierunku zwalczania Państwa Islamskiego?

 • Zgodnie z tradycją antyczną, każda epopeja zaczyna się inwokacją. Rozbudowana apostrofa, w której twórca zwraca się do bóstwa opiekuńczego z prośbą o natchnienie oraz nakreśla istotę tematu, jest tradycją równie szanowaną jak kunsztowny werset. Nie inaczej jest z inwokacją Pana Tadeusza.

 • Projekcja filmu "Luter" w reż. Erica Tilla rozpocznie w czwartek w Poznaniu VIII Ekumeniczne Święto Biblii. W tym roku tematem przewodnim jest werset z Ewangelii: "To, co niemożliwe u ludzi, jest możliwe u Boga".

 • Przesłanie nadziei w bożonarodzeniowym orędziu Elżbiety II: "A światłość w ciemności świeci"

  O triumfie światła nad ciemnościami mówiła w dorocznym bożonarodzeniowym orędziu brytyjska królowa Elżbieta II. "Jest prawdą, że świat musiał w tym roku stawić czoła momentom mroku, ale Ewangelia według św. Jana zwiera werset pełen nadziei: ‘A światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła’" - powiedziała monarchini, nawiązując m.in. do krwawych zamachów, jakie w mijającym roku...

 • Nagroda za zabicie Salmana Rushdiego powiększona o 600 tys. dolarów

  Państwowe media irańskie dołożyły 600 tys. dolarów do nagrody za zabicie Salmana Rushdiego, autora słynnych "Szatańskich wersetów". Śmierci pisarza zażądał w 1989 roku przywódca islamskiej rewolucji ajatollah Ruhollah Chomeini.

Zdjęcia na temat: werset
Dyskusje na temat: werset