• Informacje na temat:

  wesele figara

Artykuły na temat: wesele figara
 • "Wesele Figara na kresach"

  ..."Weselem Figara" Wolfganga Amadeusza Mozarta, zostanie zainaugurowany sezon artystyczny 2010/2011 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Opera zostanie wystawiona na dziedzińcu Zamku w Dubiecku 5. września.

 • Wyjątkowa obsada "Wesela Figara"

  Dla gdańskich melomanów szykuje się nie lada gratka. Podczas dzisiejszego i sobotniego spektaklu "Wesela Figara" na scenie zaśpiewają wspólnie wybitni polscy śpiewacy - bracia Wojciech i Robert Gierlachowie. Artyści występują na światowych scenach operowych, a ich kreacje aktorskie doceniane są zarówno przez publiczność, jak i krytyków.

 • Wystawieniem opery Mozarta "Wesele Figara" na dziedzińcu Zamku w Dubiecku zainauguruje w niedzielę sezon artystyczny Centrum Kulturalnego w Przemyślu (woj. podkarpackie).

 • "Wesele Figara" na walentynki

  Nie przypadkiem Opera Bałtycka wybrała termin premiery "Wesela Figara" na walentynki. To jedna z trzech najważniejszych oper Mozarta, a jednocześnie bardzo zmysłowe i liryczne dzieło.

 • Niekoniecznie komiczne "Wesele Figara"

  ..."Wesele Figara" powstało w koprodukcji z Operą Wrocławską. Premiera odbyła się we Wrocławiu w grudniu zeszłego roku, by w lutym zagościć na deskach Opery Bałtyckiej.

 • Niestety z powodu kapryśnej aury nie w plenerze, a w wypełnionej po brzegi Sali Teatralnej w niedzielę miało miejsce niezwykłe wydarzenie kulturalne. Zgromadzona publiczność usłyszała fragmenty z "Wesela Figara" określanego jako "perełka" muzyczna Mozarta.

 • Tłumy na "Weselu Figara"

  Pierwszą w pełni produkcję operową na Podkarpaciu pokazano w zamku w Dubiecku. "Weselem Figara" Wolfganga Amadeusza Mozarta Centrum Kulturalne w Przemyślu zainaugurowało sezon artystyczny 2010/2011.

 • Opery i balety w polskich kinach

  Opera Mozarta "Wesele Figara" oraz balet Prokofiewa "Romeo i Julia" są w programie projektu "Cinemaestro", w ramach którego w kinach w sześciu polskich miastach pokazywane będą opery i balety - nagrane wcześniej na żywo w Londynie.

 • Opera na dziedzińcu ratusza w Kołobrzegu

  Pogoda w sobotę dopisała. Umożliwiło to wystawienie na dziedzińcu kołobrzeskiego Ratusza "Wesela Figara" W.A. Mozarta.

 • Zatrzymano domniemanego porywacza 9-letniej Maelys. W jego aucie znaleziono jej ślady DNA

  ...dziewczynki mężczyzna opuścił wesele. Tłumaczył, że poplamił koszulę i pojechał do domu, żeby się przebrać. Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na zadrapania, które miał na skórze rąk. Mężczyzna(...) ponad 200 osób i przeprowadzono rewizję w domu osoby odpowiedzialnej za salę komunalną w miejscowości Pont-de-Beauvoisin, gdzie odbywało się wesele. Policja i żandarmeria przeczesały okoliczne lasy...

Dyskusje na temat: wesele figara
 • Re: Francja: Aresztowano komika za "pochwałę terroryzmu"

  zamknęli komika natrząsającego się z elyt do więzienia. ostatnio tak francuzi postępowali za jakiegoś tam ludwika-slońce chyba ludwika XV, kiedy zamknęli do wiezienia niejakiego Beaumarchais za wesele figara. dzisiaj to klasyka światowa czczona między innymi przez te elyty. dejavu

 • Kultura

  Minister kultury do kierowcy dzisaj jezdzimy od kosciola dokosciola ,dlaczego abo dostalem zaproszenie na wesele Figara tylko niewiem wkturym kosciele.