• Informacje na temat:

  whistler

Artykuły na temat: whistler
 • Będą zmiany na feralnym torze w Whistler

  Zakręty na najtrudniejszym odcinku toru lodowego w Whistler zostaną inaczej wyprofilowane. Tak zadecydowała Międzynarodowa Federacja Bobslejowa w porozumieniu z kapitanami startujących ekip i organizatorami igrzysk. Decyzję o poprawkach podjęto ponieważ na feralnym fragmencie toru doszło do wielu wypadków.

 • Adam Małysz pobił rekord skoczni w Whistler

  W drugiej czwartkowej serii treningowej na skoczni w Whistler Adam Małysz wylądował najdalej ze wszystkich zawodników - na 109,5 m. Pobił w ten sposób nieoficjalny rekord skoczni - 108 m - należący od środy do Stefana Huli.

 • Kolejny wypadek na torze w Whistler. Australijski bobsleista trafił do szpitala

  ...29-letni australijski bobsleista Duncan Harvey trafił do szpitala po wypadku na torze Whistler. Na tym samym obiekcie w ubiegły piątek zginął 21-letni gruziński saneczkarz Nodar Kumaritaszwili.

 • Ciało saneczkarza, który zginął na treningu w Whistler, przywieziono do Gruzji

  Ciało 21-letniego saneczkarza Nodara Kumaritaszwiliego przyleciało dziś samolotem do Gruzji Sportowiec zginął w wypadku na treningu w Whistler, w dniu otwarcia igrzysk olimpijskich w Vancouver. Pogrzeb odbędzie się w sobotę w jego rodzinnym mieście. Zdaniem strony gruzińskiej i rodziny sportowca winni jego śmierci są organizatorzy igrzysk.

 • Muzyk znalazł w nutach mapę skarbu Hitlera

  Brytyjski muzyk Cyril Whistler mieszkający od lat w Holandii odkrył, gdzie znajduje się skarb Hitlera. Odkodował tajemnicze symbole znajdujące się na partyturze „Marsch-Impromptu" mało znanego kompozytora Gotfryda Federleina.

 • Ponad 50 osób ewakuowano we wtorek wieczorem czasu lokalnego z około 30 gondoli kolejki linowej w ośrodku narciarskim Whistler na zachodzie Kanady po tym, gdy jedna z dźwigających liny podpór częściowo się zawaliła.

 • Wystawa prac Olgi Boznańskiej w Muzeum Narodowym w Krakowie

  Prace Olgi Boznańskiej będzie można oglądać w Muzeum Narodowym w Krakowie. Obok jej dzieł wystawione zostaną obrazy artystów, których twórczość była dla niej inspiracją m.in. Diego Velazqueza, Edouarda Maneta, Jamesa McNeilla Whistlera. Pochodząca z Krakowa Olga Boznańska (1865-1940) była jedną z najznakomitszych artystek europejskich. Większość życia spędziła za granicą, w Monachium i w Paryżu...

 • Jest akt oskarżenia w sprawie masakry psów husky po igrzyskach

  Właściciel firmy turystycznej w Whistler w Kanadzie został oskarżony o zlecenie zabicia ponad 50 psów husky po igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Sprawa wstrząsnęła Kanadą i wywołała oburzenie na całym świecie. Psy zostały zastrzelone jeden po drugim przez pracownika firmy. Według świadków, niektórym rannym czworonogom udało się wydostać ze wspólnego dołu, w którym miały być pogrzebane.

 • Artur Petyniak i Adam Wanielista (obaj Śnieżka Karpacz) przewrócili się na treningu i nie wystartowali w Pucharze Świata saneczkarzy na torze w kanadyjskim Whistler. Zwyciężyli mistrzowie ubiegłorocznych igrzysk austriaccy bracia Andreas i Wolfgang Lingerowie.

 • Na torze lodowym w kanadyjskim Whistler, nie odbędą się w sezonie 2010/11 zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie. Pół roku temu zginął na nim Gruzin Nodar Kumaritaszwili. Tor uważany jest za najszybszy i jeden z najniebezpieczniejszych na świecie.

Zdjęcia na temat: whistler
Wideo na temat: whistler
 • Małysz wylądował w kraju

  Przy góralskich rytmach i gromkim "sto lat" odbyło się w środę na warszawskim lotnisku Okęcie powitanie Adama Małysza. "Vancouver nawet nie udało się zobaczyć, ale Whistler zawsze będzie mi się miło kojarzyć" - przyznał dwukrotny wicemistrz olimpijski.

 • Justyna na finiszu, w Kasinie Wielkiej euforia

  W tej chwili nie ma jeszcze radości - powiedziała Justyna Kowalczyk po zdobyciu w Whistler srebrnego medalu olimpijskiego w narciarskim sprincie. Fetowała za to Kasina Wielka.

 • Justyna Kowalczyk zaczynała tak jak oni

  Justyna Kowalczyk zdobyła w Whistler srebrny medal olimpijski w narciarskim sprincie na dystansie 1,4 km techniką klasyczną. Zobacz lekcję WF-u w szkole podstawowej, do której chodziła nasza olimpijka.

Dyskusje na temat: whistler