• Informacje na temat:

  who

Artykuły na temat: who
 • WHO: Jemen u progu nowej epidemii cholery

  Jemenowi grozi kolejny wybuch epidemii cholery - ostrzegła w piątek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Szef programów kryzysowych WHO Peter Salama zaapelował do stron konfliktu w tym kraju o trzydniowy rozejm, który umożliwiłby zaszczepienie 500 tys. osób.

 • WHO: 19 ofiar śmiertelnych wirusa Ebola w DRK

  Władze Demokratycznej Republiki Konga (DRK) poinformowały, że co najmniej 19 osób zmarło w tym kraju między 4 kwietnia a 13 maja w następstwie epidemii wirusa Ebola - oświadczyła w poniedziałek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

 • Wirus zika. WHO odwołała stan nadzwyczajny

  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w piątek o odwołaniu globalnego stanu nadzwyczajnego, jaki wprowadziła w lutym bieżącego roku w związku z epidemią choroby powodowanej przez wirus zika.

 • WHO ostrzega. Raport o zanieczyszczeniu powietrza

  Ponad 80 proc. mieszkańców miast na całym świecie jest narażonych na zanieczyszczenie powietrza, przekraczające normy WHO - ostrzegła w raporcie Światowa Organizacja Zdrowia. Najgorsza sytuacja jest w najuboższych miastach.

 • WHO zaniepokojona doniesieniami ws. wirusa Zika

  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wyraziła w środę zaniepokojenie informacją ze Stanów Zjednoczonych, że mogło tam dojść do zakażenia wirusem Zika drogą płciową. Podkreślono konieczność dalszych badań.

 • WHO podejmuje walkę z wirusem Zika

  ...​Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) powoła komitet koordynujący międzynarodowe działania, które mają zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa Zika - poinformował Reuters.

 • WHO informuje o epidemii cholery w Jemenie

  Z powodu epidemii cholery, która rozprzestrzenia się w objętym wojną Jemenie, w ciągu ostatnich 11 dni zmarły 34 osoby, a u ponad 2 tys. osób podejrzewa się zakażenie - podaje we wtorek WHO.

 • Wirus Zika. WHO zaostrzyła zalecenia

  ..."Do przenoszenia wirusa Zika drogą płciową dochodzi częściej, niż dotychczas sądzono" - poinformowała w ubiegły wtorek Światowa Organizacja Zdrowia, zaostrzając zalecenia dla kobiet wracających z zagrożonych terenów i planujących ciążę. W najnowszych komunikacie WHO apeluje, by wszystkie osoby mieszkające na terenach, gdzie występuje wirus Zika, odsunęły w czasie plany poczęcia potomstwa - donosi...

 • WHO: Wstrzymano ewakuację Aleppo. "Słychać wybuchy"

  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że bez podania przyczyny wstrzymano ewakuację rannych i cywilów z Aleppo w północno-zachodniej Syrii. Dodatkowo pracownikom agencji pomocowych nakazano opuszczenie miasta. Rosyjski resort obrony podał tymczasem, że ewakuację zakończono - z miasta wywieziono wszystkie kobiety, dzieci i ponad 4,5 tys. bojowników.

 • WHO: 11 ofiar śmiertelnych nieznanej choroby

  Według WHO, zachorowało w sumie 19 osób, z czego pięć było w piątek wciąż hospitalizowanych. Dwie osoby były w stanie ciężkim. Liberyjskie ministerstwo zdrowia informuje z kolei o dziewięciu przypadkach zgonów od czasu stwierdzenia symptomów u pierwszych chorych 24 kwietnia w Greenville na południowym wschodzie kraju. Poza wymiotami i gorączką u chorych występują bóle głowy i biegunka...

Wideo na temat: who
 • Aktywiści Greenpeace na dachu ministerstwa. Sprzeciw wobec polityki węglowej

  Około 20 aktywistów Greenpeace weszło na dach budynku Ministerstwa Gospodarki w Warszawie. Aktywiści rozwiesili na ścianie budynku biało-czerwony transparent: "Who rules Poland? Coal industry or the people?" (Kto rządzi Polską? Przemysł węglowy czy ludzie?). Na miejsce przyjechało kilkudziesięciu policjantów. Wszystko z powodu zaplanowanego w ministerstwie na dziś "Międzynarodowego szczytu węgla

 • Świetnie sobie radzi, choć nie ma tylnich łap. Poznajcie boksera Lou

  Oto Duncan Lou Who - radosny bokser ze Słowacji, zawsze skory do zabawy i psot. Niby nic niezwykłego w przypadku tej rasy, gdyby nie fakt, że pies... nie ma tylnych łap. Przyszedł na świat ze zdeformowanymi łapami i miednicą. By uratować mu życie, weterynarze przeprowadzili amputację. Po operacji rozpoczęła się rehabilitacja, która przyniosła zaskakująco pozytywny efekt. Oprócz regularnych

 • Skróty, na które musisz dzisiaj zwrócić uwagę

  NIK, TPN i WHO dzisiaj w rolach głównych w Faktach RMF FM do 14. Posłuchaj: jeżeli jeździsz pociągiem, nie lubisz powodzi i chętnie zjadasz banany...