• Informacje na temat:

  wiatr od morza

Artykuły na temat: wiatr od morza
 • Silny wiatr nad morzem. W Ustce zalany bulwar portowy

  ..."Z powodu silnego wiatru północnego powodującego cofanie się wody z Bałtyku, o 39 cm przekroczony jest stan alarmowy morza w Ustce" – podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku. Woda wdarła się na bulwar portowy. Nie ma zagrożenia dla ludzi.

 • Prochy rzucone na wiatr, prochy rzucone na morze?

  ...woli. Są różne formy, a ja przestrzegałbym przed twierdzeniem, że tylko my grzebiemy zmarłych z szacunkiem, a wszyscy "inni" robią to źle. Nagrobek czy powiew wiatru? Są ludzie, którzy po śmierci...

 • Silny wiatr i podtopienia w Niemczech. Jest ofiara śmiertelna

  Bardzo silny wiatr oraz towarzyszące mu burze i podtopienia nawiedziły w nocy z poniedziałku na wtorek północne Niemcy. W wypadkach drogowych wywołanych trudnymi warunkami zginęła co najmniej jedna osoba; w niektórych miejscach wiatr wiał z prędkością orkanu.

 • Silny wiatr i wysoki poziom wód w rzekach na Pomorzu

  Stan wód w rzekach przekroczy poziom alarmowy na Pomorzu. Przewidywany jest tam też silny wiatr - poinformowali eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB. Zapowiedzieli również, że od jutra w całej Polsce mają nadciągnąć mrozy.

 • "W stronę grozy". Zamieć, wyjący wiatr i krwawa zbrodnia

  Zima na Sandhamn, wyjący wiatr, zamieć. W Wigilię przerażona kobieta wsiada na ostatni prom płynący na wyspę. W drugi dzień świąt na plaży przy Hotelu Żeglarskim znalezione zostają zwłoki – tak Viveca Sten rozpoczyna trzymający w napięciu kryminał "W stronę grozy". Dla naszych czytelników mamy kilka egzemplarzy powieści.

 • Silny wiatr w całej Polsce. Na Pomorzu powalone drzewa, awarie i odwołane rejsy promów

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w drugi dzień świąt ostrzegał przed bardzo silnym wiatrem. Z komunikatów IMGW wynikało, że w nocy powieje z prędkością od 80 do 120 km/h. Ostrzeżenie - głównie pierwszego stopnia - objęło cały kraj. Obowiązuje także we wtorek. Pierwsze podmuchy silnego wiatru spowodowały, że na Pomorzu w wielu miejscowościach zabrakło prądu. Odwołano również rejsy promów...

 • Sinice nad polskim morzem. Sprawdź, gdzie nie można się kąpać

  Sinice wciąż uprzykrzają urlopowiczom wypoczynek nad Zatoką Gdańską. Sprzyja im pogoda - dużo słońca i brak wiatru. Nad większością kąpielisk w Trójmieście powiewają dziś czerwone flagi - informuje reporter RMF FM Kuba Kaługa.

 • W związku z bardzo wysokim napełnieniem Bałtyku (548 cm) oraz przewidywanym silnym, sztormowym wiatrem z kierunku północnego i północno-wschodniego w ciągu najbliższej doby poziomy wody na całym wybrzeżu (woj. zachodniopomorskie i pomorskie) będą utrzymywały się powyżej stanów alarmowych - ostrzega IMiGW.

 • Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

  Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wiatr w porywach do 100 km/godz. może wiać we wtorek w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko- pomorskim, mazowieckim, lubuskim i wielkopolskim.

 • Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

  Do godzin wieczornych we wtorek na terenie całego kraju może występować silny i porywisty wiatr. Najmocniej będzie wiało na Wybrzeżu - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zdjęcia na temat: wiatr od morza
Wideo na temat: wiatr od morza
 • Ponad 200 osób wciąż czeka na ewakuację z pokładu płonącego promu

  Na pokładzie włoskiego promu płonącego na Morzu Jońskim wciąż znajduje się ponad 200 pasażerów oczekujących na ewakuację. Akcja ratunkowa przebiega powoli ze względu na bardzo trudne warunki atmosferyczne - porywisty wiatr i wysokie fala. Pasażerowie od kilkunastu godzin koczują na pokładzie. Wielu z nich cierpi na hipotermię. Do tej pory służby potwierdziły śmierć jednego pasażera.

 • Fale porwały go z plaży. Sztorm zmusił ekipy do przerwania poszukiwań

  Akcja poszukiwawcza 14-letniego chłopca, który zaginął na Morzu Północnym została wstrzymana. Powodem jest potężny sztorm, uniemożliwiający wypłynięcie łodzi w morze. Sztorm wywołała wichura, która nawiedziła południową Wielką Brytanię. Wiatr wieje w porywach do 150 km/h. Nastolatek zaginął w niedzielę (27.10). Fale porwały go z plaży w Newhaven.

 • Ksawery nie straszny kitesurferom

  "Rewelacja. Na takie warunki czekamy cały rok" - mówi Paweł Jabłoński, wielokrotny mistrz Polski w kitesurfingu, który wybrał się popływać na "kajcie", gdy w Świnoujściu na Bałtyku szalał sztorm. Jesienne sztormy nad polskim morzem to idealne warunki do pływania na windsurfingu i kitesurfingu - uważają amatorzy wodnych sportów. Duże fale i mocny wiatr stwarzają najlepsze warunki do skoków i jazdy

Dyskusje na temat: wiatr od morza