• Informacje na temat:

  wichrowe wzgórza

Artykuły na temat: wichrowe wzgórza
 • Okolice Kożuchowa mogą się stać istnym zagłębiem energetycznym. Trzy firmy ubiegają się o postawienie wiatraków. Eksperymentalny punkt pomiarowy już działa.

 • Po raz pierwszy na polskiej scenie "Wichrowe wzgórza"

  Holewińską próbują spojrzeć na Wichrowe Wzgórza jak na swoistą "encyklopedię miłości"- "Brontë zawarła w swojej powieści niezliczoną ilość wzorców miłosnych relacji, od tych bratersko-siostrzanych, poprzez(...)Jak twierdzi sam reżyser spektaklu, Hollywood zobaczyło w "Wichrowych Wzgórzach" materiał na wielki melodramat, opowieść o tragicznej miłości w efektownej scenerii ponurych wrzosowisk. Adaptując...

 • Wichrowe Wzgórza - nowa adaptacja arcydzieła Emily Brontë

  Już 16 listopada, w warszawskim Teatrze Studio im. St. I. Witkiewicza, odbędzie się premiera spektaklu "Wichrowe Wzgórza", który jest adaptacją arcydzieła Emily Brontë. Należy zaznaczyć, że spektakl przeznaczony jest jedynie dla widzów dorosłych.

 • Pożar na Wichrowym Wzgórzu

  Lokator mieszkania na trzecim piętrze 16-piętrowego wieżowca na os. Wichrowe Wzgórze w Poznaniu został lekko ranny w wyniku pożaru, który wybuchł w sobotę wieczorem. Pożar gasiło dziewięć jednostek straży pożarnej.

 • Ogrzewania i ciepłej wody nie mają mieszkańcy północnej części Kielc: Osiedla Świętokrzyskiego, Słonecznego Wzgórza, Na Stoku i Wichrowego Wzgórza.

 • Książka trzeciej siostry Bronte po raz pierwszy po polsku

  "Agnes Grey" autorstwa Anne Bronte ukazała się właśnie po raz pierwszy po polsku. Anne to najmniej znana z trzech piszących sióstr. Jej twórczość została nieco przyćmiona przez popularność książek jej starszych sióstr - "Dziwnych losów Jane Eyre" pióra Charlotty i "Wichrowych wzgórz" Emily Bronte.

 • Powieść „Wichrowe Wzgórza” Emily Bronte to najwspanialsza historia miłosna wszechczasów. Tak przynajmniej uznali uczestnicy konkursu, który przeprowadziła brytyjska telewizja. Na drugim miejscu uplasowała się „Duma i Uprzedzenie” brytyjskiej pisarki, Jane Austin. Trzeci był Szekspir i jego „Romeo i Julia”.

 • ..."Duma i uprzedzenie " Jane Austin, "Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell, czy "Wichrowe wzgórza" - to niektóre z ulubionych książek wszech czasów Brytyjczyków.

 • Rok 1939 został uznany przez brytyjskich kinomanów za najlepszy rok w historii Hollywood – to wyniki opublikowanego dziś sondażu. Przypomnijmy: powstały wtedy tak słynne filmy jak "Przeminęło z wiatrem", "Wichrowe wzgórza" czy "Czarodziej z Oz".

 • Strzelanina w poznańskim pubie - dwie osoby ranne

  Gangsterskie porachunki były najprawdopodobniej przyczyną strzelaniny na poznańskim osiedlu Wichrowe Wzgórze – dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Adam Górczewski. Dziś między godziną 4 a 5 rano dwóch mężczyzn wtargnęło do lokalu i oddało strzały. Dwie osoby są ranne; jedna z nich ciężko.

Zdjęcia na temat: wichrowe wzgórza
Dyskusje na temat: wichrowe wzgórza