• Informacje na temat:

  wiek

Artykuły na temat: wiek
 • ​Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny

  Według najnowszego planu Partii Konserwatywnej, osoby urodzone w latach 70. będą mogły przejść na emeryturę dopiero w wieku 68 lat.

 • Włosi wprowadzą najwyższy wiek emerytalny w Europie

  Włoski rząd chce od przyszłego roku zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. Wynosiłby on 66 lat i 7 miesięcy, czyli tyle, ile obecnie wiek emerytalny mężczyzn. Będzie to najwyższy wiek emerytalny w Europie - podkreślają media.

 • Prezydent: Przywracamy wiek emerytalny oczekiwany przez Polaków

  Zobowiązanie podjęte w kampanii wyborczej zostało dotrzymane; przywracamy wiek emerytalny oczekiwany przez Polaków - powiedział prezydent Andrzej Duda, komentując uchwalenie w środę przez Sejm ustawy przywracającej wiek emerytalny: 60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn.

 • Wiek nie ma znaczenia. Liczy się stan ducha!

  Postępy w medycynie oraz większa dbałość o zdrowie powodują, że żyjemy coraz dłużej. Seniorzy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym, zdobywają wiedzę, uprawiają sporty, interesują się sztuką, zwiedzają świat, a przy tym zarażają uśmiechem i pokazują, że wiek to stan umysłu i ducha. Poszukują rozwiązań, które pozwolą im na zachowanie dobrej kondycji, zdrowia i samodzielności.

 • Szwecja: Większość imigrantów podaje zaniżony wiek

  Spośród blisko 600 uchodźców, podających się w Szwecji za nieletnich, poddanych medycznym badaniom ustalenia wieku, 78 procent ma 18 lub więcej lat - informuje szwedzki Krajowy Urząd Medycyny Sądowej.

 • Sejm uchwalił ustawę, która obniża wiek emerytalny

  Sejm uchwalił ustawę, która przewiduje obniżenie od 1 października 2017 r. wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Posłowie odrzucili wcześniej poprawki klubów PSL i Kukiz'15 do projektu ustawy. Za uchwaleniem ustawy zagłosowało 262 posłów. Przeciw było 149, a 19 się wstrzymało.

 • "Rzeczpospolita": 61 i 66 lat? Walka o wiek emerytalny trwa

  Związki zawodowe i pracodawcy spierają się o wiek emerytalny – pisze gazeta.

 • Rzeczniczka PiS pyta polityków PO: O ile chcecie podnieść wiek emerytalny?

  Pytam polityków PO, o ile chcą podnieść wiek emerytalny, czy dla PO realny wiek emerytalny dla kobiety to 65, 67 a może 72 lata? - tak rzeczniczka PiS Beata Mazurek odniosła się na Twitterze do deklaracji lidera Platformy Grzegorza Schetyny o potrzebnie "urealnienia wieku emerytalnego".

 • ...- Wiemy o tym, że wiek emerytalny będzie obniżony w 2017 roku - powiedziała Elżbieta Rafalska, pytana o odwrócenie reformy z 2012 roku wydłużającej wiek emerytalny. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej podkreśliła, że nie może teraz "odpowiedzialnie powiedzieć, w którym kwartale to nastąpi".

 • ​Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę obniżająca wiek emerytalny

  Prezydent Andrzej podpisał ustawę obniżającą wiek emerytalny. Został on obniżony do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Ustawa będzie obowiązywała od 1 października 2017 roku.

Zdjęcia na temat: wiek
Wideo na temat: wiek
Dyskusje na temat: wiek
 • XXI wiek - czy to koniec prawdziwych gazet?

  Wolicie czytać gazetę, czy przeglądać portale informacyjne? Nic nie zastąpi porannego czytania prawdziwej gazety, z kubkiem kawy w ręku. Zapach farby, papieru i faktura, są niezastąpione. Ale portale internetowe oferują nam bezpłatne informacje na bieżąco, 24h/dobę, w każdym miejscu w którym jesteśmy - wystarczy mieć internet. Ja mimo wszystko wolę tradycyjną prasę i uważam, ze to jeszcze nie jest jej koniec! Mam rację?

 • Re: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....

  podpisał ustawę, dzięki której mamy pracować do 67-roku i dłużej. Uchwalając jego projekt, obniżamy wiek emerytalny nawet do 60 - roku życia dla mężczyzn. Czy na to zgodzi się rząd? Co powie minister(...) pani na to powie? Nie zapyta się pani skad pani partyjny człowiek wezmie na to pieniądze? Ja jestem bardzo ciekawy, czekam na pani i prezydenta wyjaśnienia. (tadeusziwan)

 • Re: Wysłuchanie Polski: Godzinna prezentacja władz RP

  bo to wiek obowiązujący w całym społeczeństwie" !!!! Rowne traktowanie Obywateli.

 • Kobiety powinny pracować krócej?

  PO i PSL dogadali się w sprawie emerytur - na wcześniejszą emeryturę kobiety będą mogły przechodzić w wieku 62 lat a mężczyźni w wieku 65. Beznadziejne jest to rozwiązanie. Dlaczego nie zostało w tej sprawie referendum?? To ludzie powinni o tym zadecydować. Wg mnie wiek emerytalny powinien zostać zrównany do 65 roku życia dla kobiet i mężczyzn. Kobiety nie powinny pracować krócej, bo tylko na

 • Re: Wysłuchanie Polski: Godzinna prezentacja władz RP

  Zwracaliśmy uwagę, że ten wiek nie może być traktowany dyskryminacyjnie wobec grupy zawodowej sędziów, bo to wiek obowiązujący w całym społeczeństwie" - podkreślił wiceszef MSZ. "bo to wiek obowiązujący w całym społeczeństwie" !!!!

 • Re: Nowy wiek emerytalny 67l

  W USA (i nie tylko) wiek emerytalny 67 lat to norma. Ja ciągle pracuje i nie mogę zrozumieć, ze moje koleżanki w Polsce w sile wieku (fizycznie i umysłowo) poszyły na emerytury w wieku 50-55 lat. To uważam, za chore i nienormalne. ale mądra się znalazła!!

 • Re: Interwencja ABW w sprawie polskiej strony IS

  wieki średnie mineły 500 lat temu!

 • Re: Nowy wiek emerytalny 67l

  Myślę, ze to głupota, gospodarce nie pomoże. Takie działanie nie tworzy nowych miejsc pracy, a tylko pracujący wytwarzają dochód, bezrobotni nie.

 • Re: Wrocław: 25 lat więzienia za podwójne zabójstwo

  Mylisz się! Wiek nie ma tu nic do rzeczy, GAMONIU internetowy :((((