• Informacje na temat:

  wielka armia

Artykuły na temat: wielka armia
 • Prezydent Iraku w Polsce. Andrzej Duda: Wielkie uznanie dla irackiej armii

  .... Sukcesy w walce z dżihadystami "Dzisiaj wszyscy z wielkim uznaniem obserwujemy działania, które zarówno władze Iraku, jak i armia iracka, prowadzi w celu przywrócenia pokoju, walki z Daesh (tzw(...) członkiem UE.  "Wielka ofiara" polskich żołnierzy Iracki prezydent wspomniał m.in. o roli polskich żołnierzy "w walce u boku żołnierzy irackich i innych bojowników na rzecz niepodległości". "Oni złożyli...

 • ​Wyciekł raport ujawniający słabość brytyjskiej armii

  Premier Wielkiej Brytanii Theresa May ma kolejne zmartwienie. Dziennik "The Times" dotarł do raportu, z którego wynika, że brytyjska armia w każdym aspekcie ustępuje armii rosyjskiej. Jest to o tyle kłopotliwa wiadomość, że Wielka Brytania to jeden z kluczowych członków NATO.

 • ​"The Times": Armia szykuje plan na wypadek bezumownego brexitu

  Brytyjska armia rozpoczęła przygotowania na wypadek wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy regulującej opuszczenie Wspólnoty. Wśród rozważanych scenariuszy jest skierowanie żołnierzy na ulice, aby powstrzymać ewentualne niepokoje społeczne.

 • Brytyjska armia szykuje się na wypadek bezumownego Brexitu

  ...​Brytyjska armia rozpoczęła przygotowania na wypadek odejścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy regulującej opuszczenie Wspólnoty. Wśród rozważanych scenariuszy jest skierowanie żołnierzy na ulice, by powstrzymać ewentualne niepokoje społeczne.

 • Związki zawodowe: Belgijska armia to bankrut

  Wojskowe związki zawodowe obwiniają premiera Belgii za problemy w armii, niskie nakłady na obronność oraz składanie obietnic, których nie zamierza spełnić. "Belgijska armia jest bankrutem, od 10 lat niedoinwestowana" - powiedział w rozmowie z telewizją RTBF Roger Housen, strategiczny doradca jednego ze związków zawodowych.

 • Antoni Macierewicz: Współtworzycie dzisiaj elitę armii

  ...generalski; ponad 20 generałów mianowano w ciągu ostatniego roku i tyle samo przeszło do rezerwy. To nowa armia, także strukturą swoją, rychło już zasilona będzie przez ponad 50-tysięczną formację obrony(...) armii jest w waszych rękach i jest w tej wielkiej tradycji, którą symbolizuje Grób Nieznanego Żołnierza (...), ale siłę tej armii stanowi wielka wiara narodu polskiego, najlepiej symbolizowana przez...

 • "Sunday Times": Brytyjska armia opracowuje symulacje konfrontacji z Rosją

  Powołując się na źródła w wojsku, brytyjska gazeta ujawniła, że dowódcy są zaniepokojeni tym, że Wielka Brytania ma ograniczone możliwości odpowiedzi na rosyjską agresję, poza użyciem nuklearnego pocisku balistycznego Trident. Taki wniosek sformułowano na cotygodniowych naradach dotyczących rosnącego zagrożenia konfrontacji z Moskwą. Po przeprowadzeniu szeregu gier wojennych oceniono, że...

 • "Sunday Times": Brytyjska armia opracowuje symulacje konfrontacji z Rosją

  Powołując się na źródła w wojsku, brytyjska gazeta ujawniła, że dowódcy są zaniepokojeni tym, że Wielka Brytania ma ograniczone możliwości odpowiedzi na rosyjską agresję, poza użyciem nuklearnego pocisku balistycznego Trident. Taki wniosek sformułowano na cotygodniowych naradach dotyczących rosnącego zagrożenia konfrontacji z Moskwą. Po przeprowadzeniu szeregu gier wojennych oceniono, że...

 • ​W. Brytania: Minister obrony zapowiada blokowanie projektu armii UE

  Dopóki Wielka Brytania nie opuści Unii Europejskiej będzie dalej blokować pomysł stworzenia unijnej armii - powiedział we wtorek brytyjski minister obrony Michael Fallon. Jego zdaniem armia UE podważyłaby znaczenie NATO.

 • Macierewicz przekazał resort obrony Błaszczakowi. "W ciągu 2 lat zmieniliście Polskę i armię"

  ...(...), powiązania między narodem a wojskiem. To właśnie Wojska Obrony Terytorialnej sprawiły, że armia polska dzisiaj ma tak wielkie zaufanie społeczne - dodał. Odnosząc się do WOT powiedział, że sprawiły, "że polska armia ma dzisiaj tak wielkie zaufanie społeczne ". To właśnie wielka praca oficerów i żołnierzy, która doprowadziła do tak wysokiego profesjonalizmu polskiej armii sprawiła, że polska armia jest...

Wideo na temat: wielka armia
 • Oto śmigłowiec wielozadaniowy AW 101. Takimi będzie latać polska armia?

  ​AW 101 - to najprawdopodobniej tę maszynę zgłosi PZL Świdnik do przetargu na śmigłowce dla polskiej armii. AW 101 jest przeznaczony do celów transportowych. W szczególności sprawdzony jest w warunkach morskich przy zwalczaniu okrętów podwodnych i misjach ratunkowych. Korzysta z niego m.in. Królewska Marynarka Wielkiej Brytanii.

 • Ostrówki wielkim cmentarzem

  Według historyków zajmujących się rzezią wołyńską tylko 5 proc. zamordowanych zostało odnalezionych i pochowanych w indywidualnych, czy zbiorowych mogiłach. Pozostali wciąż nie mają miejsca doczesnego spoczynku. Naukowcy szacują, że podczas pogromów mogło zginąć około 60 tysięcy Polaków - zostali zamordowani przez Ukraińską Powstańczą Armię. Niestety w miejscach ich upamiętnienia na Wołyniu takiej informacji nie znajdziemy. Ukraińcy nie zgadzają się z nazwaniem zbrodni "ludobójstwem".

 • Grunwald 2010 - wielka polska victoria!

  Polacy jeszcze raz odnieśli pod Grunwaldem zwycięstwo. Naprzeciw siebie ponownie stanęły zjednoczone wojska polsko-litewskie i armia Zakonu Krzyżackiego. Wielki Mistrz poległ. Około godziny 15 zakończyła się inscenizacja największej średniowiecznej bitwy, która rozegrała się 600 lat temu - 15 lipca 1410 roku.

Dyskusje na temat: wielka armia