• Informacje na temat:

  wielka depresja

Artykuły na temat: wielka depresja
 • Depresję pokonasz ćwiczeniami

  ...towarzyszyć depresja).  Mimo to, wszystko wskazuje na to, że regularne ćwiczenia powinny znaleźć się w zaleceniach lekarskich związanych nie tylko z zapobieganiem otyłości czy demencji. Rezultaty...

 • Skąd bierze się depresja?

  Źródłami depresji są złożone i słabo poznane procesy chemiczne zachodzące w mózgu między neuronami. Jeden z nich zbadali i opisali naukowcy Instytutu Nenckiego w Warszawie. Zdobytą wiedzę będzie można wykorzystać m.in. w poszukiwaniu nowych leków antydepresyjnych.

 • Przerwa w ćwiczeniach powoduje depresję

  Ruch to zdrowie, bo pomaga zapobiegać rozmaitym chorobom. Przerwa w ćwiczeniach może zaś być bolesna, bo mogą się pojawić objawy depresji. Zjawisko to w szczególności dotyczy kobiet.

 • Śpiewanie w grupie dobre na depresję

  Wspólne śpiewanie w większej grupie nie tylko pozwala poznawać nowych ludzi, lecz także umożliwia leczenie depresji i zaburzeń lękowych.

 • Każda ciężarna będzie musiała przejść test na depresję

  ...oficjalnie po Świętach Wielkanocnych.

 • Przegonić jesienną depresję. Rozmowa z terapeutą

  Zmiana czasu, wcześniej robi się ciemno, często jest pochmurno, więc brakuje nam światła. Wszystko to sprawia, że pogarsza się nasz nastrój, a stąd już blisko do jesiennej depresji. O tej porze roku powinniśmy więc szczególnie zadbać o swoją psychikę. "Trzeba tak zorganizować sobie dzień, żebyśmy znaleźli czas na jakąś własną przyjemność, o której marzymy" - radzi w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Krzysztofem Kotem psycholog dr Ireneusz Siudem.

 • Czy to prawda, że depresja częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn?

  Depresja częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Tak podają podręczniki psychiatrii, a w ślad za nimi materiały edukacyjne w mediach, w których napotykamy niezmiennie informacje, że kobiety chorują częściej na depresję, niż mężczyźni i że współczynnik kobiet cierpiących na depresje do mężczyzn z tym schorzeniem ma się jak 2 do 1.

 • Nieleczona depresja jest chorobą śmiertelną

  Dariusz Jaroń, Interia: Depresja nadal jest tematem tabu w Polsce? Anna Morawska: Tak. Osoby cierpiące na depresję wciąż są stygmatyzowane. Depresja jest chorobą psychiczną. Kto powie otwarcie, że(...) ten stereotyp chorego? - Przede wszystkim z niewiedzy. Dlatego trzeba mówić o tym, czym jest depresja i jak ją leczyć. Depresja to choroba jak każda inna. Jedni biorą insulinę, inni leki...

 • Z depresją w kolejce

  W 72 proc. poradni i szpitali pacjenci z lekkimi zaburzeniami psychicznymi, do których zwykle należy depresja, muszą czekać w kolejkach do specjalisty. O problemie pisze "Gazeta Wyborcza".

 • To może być skuteczny sposób na depresję!

  Naukowcy z Johns Hopkins University dają nadzieję na nowy lek przeciwdepresyjny. Ma działać znacznie szybciej, niż dotychczasowe, przynosić ulgę w ciągu kilku godzin, a nie - jak dotychczasowe - kilku tygodni. Czasopismo "Molecular Psychiatry" ogłosiło dziś wyniki testów prowadzonych na myszach, ale wiele wskazuje na to, że środek o nazwie CGP3466B może być skuteczny także u ludzi. Tym bardziej, że wcześniejsze badania pokazały, że nie jest toksyczny i nie uzależnia.

Wideo na temat: wielka depresja
 • Wstrząsające wyznanie piłkarza. "Byłem w sekcie. Miałem złożyć syna w ofierze"

  Szokujące wyznanie piłkarza FC Zurych wstrząsnęło Szwajcarią. Gilles Yapi-Yapo, 46-krotny reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, zdradził, że przez wiele lat był członkiem groźnej sekty. "Dzięki futbolowi szybko zdobyłem sławę i wielkie pieniądze. Wszystko skończyło się, gdy doznałem poważnej kontuzji. Wpadłem w depresję, miałem nawet myśli samobójcze. Wtedy znajomy wprowadził mnie w świat okultyzmu. Wierzyłem, że sekta pomoże mi wrócić do dawnego życia. Jednak przez dwa lata oszukali mnie na...

Dyskusje na temat: wielka depresja
 • Re: "Fakt": Depresja przyczyną śmierci Magdaleny Żuk

  Czy ja napisałam, że jestem lekarzem???? Ale mam w rodzinie osobę z depresją, więc poczytałam na jej temat. Epizody urojeniowe, to jeden z objawów depresji....Według Ciebie jestem" niedouczonym plebsem".......popatrz jeszcze raz na swój komentarz i spróbuj ocenić, kto z nas dwojga jest bardziej niedouczony....A już określenie plebs w stosunku do mnie, zabrzmi zarozumiale, ale to wielka przesada.

 • Re: Depresja poporodowa. Choroba, której nie leczymy

  Kobieta , ktora po porodzie ma wsparcie i wyrozumienie meza, ktora od chwili poczecia cieszyla sie ciaza i roznacym w niej pledem, kotra z radoscia i oczekiwaniem wydala na swiat swoje upragnione dziecko NIE MA poporodowej depresji. Taka kobieta cieszy sie swoim malenstwem i robi dla niego wszystko , czerpiac w tym wielka radosc, zadowolenie i sile. Poporodowa depresje dostaja matki, ktore tak

 • Re: "Następstw depresji poporodowej doznają dzieci"

  ,była wielka radość .Mąż zrobił remont ,przerobił hydraulike ,nie trzeba było już stać przy pompce i wode pompować ,tylko można było sie spokojnie zająć w tym czasie dzieckiem .No i nie trzeba było palić w tym okropnym wadliwym piecu ,nosić węgla i drzewa .depresja mi przeszła,ale po tym ,co przeszłam ,nigdy nie zdecydowałam się na drugie dziecko .Jakiś już uraz miałam .

 • Re: "Fakt": Depresja przyczyną śmierci Magdaleny Żuk

  znaleziono ??? JEDNA WIELKA FARSA i już sam ten punkt ośmiesza wszelkie ustalenia ponieważ ślady stosowania przemocy powinny być na niej znalezione bezspornie, Ślady otarć na rękach i nogach za które była

 • Re: Depresja - choroba zagrażająca życiu

  przede mna przyszlosci I kazdy ranek I budzenie sie bylo dla mnie jedna wielka udreka. wiec nie osadzajcie ludzi ze sa leniwi I ze depresja nie istnieje. moj maz tez tak twierdzil choc pomagal mi(...)czytam te wszystkie odpowiedzi I nie wiem co myslec o was piszacych chyba nie wiecie co to jest depresja ja dzieki lekom zyje I dziekuje bogu ze znalazlam sie w odpowiednim momencie

 • Re: Depresja Wesołowskiego. "Mówił o samobójstwie"

  Oto wielka tajemnica wiary: ziemia, złoto i dolary.

 • Re: Depresja Wesołowskiego. "Mówił o samobójstwie"

  były ksiądz, dożywotni arcybiskup mówi o samobójstwie? Znaczy się przykazania to jedna wielka fikcja, a kler w Boga nie wierzy, bo inaczej by się wszechmogącego itd pracodawcy obawiał a tutaj grzeszą jak wszyscy inni.

 • Re: "Welt am Sonntag": Lufthansa nie informowała o depresji pilota

  Depresja to ciężka dolegliwość, ale nie zaburza świadomości, jak paranoja czy schizofrenia. A ten to ordynarny > psychopata, zamordował tylu ludzi (w tym dzieci)! http://newtimes.pl/szef-psychopata(...) korporacjach? A państwa? Wydają miliardy na bzdury, a nasz mózg, broń silniejsza niż bomba atomowa, to nadal wielka tajemnica.

 • Re: Opolskie: 24-latka pobiła 5-miesięczną córkę

  DEPRESJA A ZŁY DZIEŃ W PRACY TO WIELKA RÓŻNICA

 • Re: Olsztyn: Nie żyje skatowany półtoramiesięczny chłopczyk. Rodzice zatrzymani

  Czesto depresja poporodowa.... kiedyś takowej nie było. Kto katowal dziecko? Oboje?Matka? Ojciec przyglądał się? Wielka niewiadoma jest do zbadania!