• Informacje na temat:

  wielka grecja

Artykuły na temat: wielka grecja
 • Wyniki wyborów w Grecji. Wielka porażka premiera?

  Grecja powinna otrzymać jeszcze 1,8 mld euro, wygasa z końcem lutego. Aby Ateny mogły otrzymać te fundusze konieczne jest porozumienie z negocjatorami z trojki (Europejski Bank Centralny...

 • Referendum w Grecji. Są końcowe wyniki

  Grecja mówi "nie" dalszym oszczędnościom - wynika z opublikowanego pełnego wyniku referendum. 61,31 proc. uczestników referendum w Grecji ws. warunków zagranicznej pomocy zagłosowało na "nie", a 38,69 proc. głosujących poparło te warunki - podało w poniedziałek nad ranem greckie MSW po przeliczeniu wszystkich głosów.

 • Wyniki referendum w Grecji: Pierwsze reakcje świata

  ...perspektywie" - kwituje "WSJ". Londyn: Wyjście Grecji ze strefy euro realnym scenariuszem "Cokolwiek zdecyduje Grecja, Wielka Brytania będzie na to przygotowana" - mówił Osborne w niedzielę na(...) referendum, utrzymując, że wychodząc z eurolandu Grecja skorzysta z "magicznego eliksiru" dewaluacji, co pozwoli jej na uzdrowienie sytuacji gospodarczej. "To naprawdę łaskawe z ich strony, że proponują...

 • Grał w polskiej Ekstraklasie, a teraz prowadzi spokojne życie w Grecji

  Zakynthos na swoje miejsce do życia? Zdecydowanie Grecja to taki kraj, o którym nie da się powiedzieć w jednym zdaniu. Im dłużej tu mieszkamy tym nasza opinia jest bardziej głęboka. Te pierwsze(...). Chciałem otworzyć agencję menedżerską.  Widziałem już tą zmianę że Polska jest rynkiem wschodzącym, a Grecja - jakby to nie zabrzmiało - upadającym. W branży piłkarskiej jest podobnie. Gospodarka ma...

 • Grecja: Pudrowanie bankruta

  ...premier Grecji Aleksis Cipras: "Mamy do czynienia z historycznym porozumieniem. Grecja znów staje się normalnym krajem, odzyskując finansową i polityczną niezależność". Ku uciesze fotoreporterów Cipras po raz pierwszy pokazał się publicznie w krawacie. Obiecał, że to zrobi, gdy Grecja wyjdzie z kryzysu. W sukurs premierowi ruszył grecki minister finansów: "To koniec greckiego kryzysu. Grecja...

 • Grecja: Co roku z kraju wyjeżdża ponad 100 tys. osób

  Ok. 427 tys. Greków wyemigrowało z kraju za pracą; od 2013 roku za chlebem wyjeżdża rocznie ponad 100 tys. ludzi. To trzecia wielka fala emigracyjna od początku XX w. - wynika z raportu greckiego banku centralnego, opublikowanego przez dziennik "Kathimerini".

 • ​Grecja: Demonstracje przeciwników i zwolenników polityki oszczędności

  Tysiące Greków demonstrowały w piątek w Atenach przeciwko polityce oszczędnościowej i za twardą postawą lewicowego rządu wobec wierzycieli. W tym samym czasie w pobliżu odbywała się równie wielka demonstracja zwolenników porozumienia z kredytodawcami.

 • Grecja walczy z wielką wodą. Szokujące nagrania

  Powódź w Grecji, o tej porze roku, to niecodzienny widok. Od trzech dni sytuacja pogodowa w niektórych miejscach tego kraju jest nie do pozazdroszczenia. Oto nagrania, które obrazują ogrom żywiołu.

 • Grecja: Orient Express zdemolowany

  W Grecji nieznani sprawcy włamali się do Muzeum Kolejnictwa w Salonikach i zniszczyli znajdujący się tam wagon restauracyjny słynnego Orient Expressu. Kultowy pociąg pasażerski od 1833 roku kursował na trasie Paryż-Stambuł.

 • Grecja: Pakiet reform oszczędnościowych uchwalony. Niepewna przyszłość rządu Ciprasa

  ...w wywiadzie telewizyjnym porozumienie z wierzycielami, ale równocześnie oświadczył, że było najlepszym rozwiązaniem, jakie mogła uzyskać Grecja. Jak przekonywał, porozumienie uchroniło kraj przed(...) Stabilizacji Finansowej, dostępnego dla wszystkich 28 państw członkowskich UE. Propozycji tej sprzeciwia się jednak Wielka Brytania. (edbie)

Wideo na temat: wielka grecja
 • Ostatnie przygotowania do Święta Niepodległości Grecji

  W samo południe ulicami Aten przejdą wielkie parady. Wezmą w nich udział głównie dzieci i młodzież. Władze obawiają się, że parady mogą zmienić się w kolejną antyrządową demonstrację.

 • Dwa amerykańskie czołgi już w Polsce.

  Kierowcy 11. Batalionu Ewakuacji Sprzętu z Czarnego przywieźli do Polski dwa, 80-tonowe czołgi. Pojazdy przywiezione z Grecji załadowano na wielkie trakktery. Transport sprzętu trwał 5 dni i nocy.

 • Komercjalizacja igrzysk nie niszczy samej idei

  O tradycji igrzysk w antycznej Grecji i odnowie idei olimpijskiej w XIX wieku rozmawiamy z profesor Haliną Zdebską z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W kolejnej części naszego przewodnika dla kibiców, profesor Zdebska mówi o tym, co zdecydowało, że idea barona Pierre de Coubertina, która nie byłą pierwszą próbą odnowy igrzysk, zakończyła się sukcesem. Zwraca też uwagę na zamierzony przez twórców Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego edukacyjny charakter igrzysk. Jak podkreśla,...

Dyskusje na temat: wielka grecja