• Informacje na temat:

  wielka smuta

Artykuły na temat: wielka smuta
 • Tak minorowe nastroje nie towarzyszyły żadnej z rządowych rocznic. Ostatnie tygodnie przynoszą Platformie kolejne kompromitacje, ciosy i wpadki. Jej sondaże z niebezpieczną stabilnością mocno odstają od notowań PiS-u. To wszystko jeszcze nie jest końcem. Nie musi być nawet początkiem końca. Ale jeśli szybko nie dojdzie do jakiegoś zwrotu akcji, rządzący zaczną pogrążać się w wielkiej smucie.

 • Tak minorowe nastroje nie towarzyszyły żadnej z rządowych rocznic. Ostatnie tygodnie przynoszą Platformie kolejne kompromitacje, ciosy i wpadki. Jej sondaże z niebezpieczną stabilnością mocno odstają od notowań PiS-u. To wszystko jeszcze nie jest końcem. Nie musi być nawet początkiem końca. Ale jeśli szybko nie dojdzie do jakiegoś zwrotu akcji - rządzący zaczną pogrążać się w Wielkiej Smucie.

 • Rządy Platformy wkraczają w czas wielkiej smuty. Wszystkie zaniechania albo odkładania decyzji na później, postawią teraz gabinet w sytuacji znanej z kreskówek, których bohater próbuje zatamować wodę, a ta wylewa mu się kolejnymi szparami, dziurami i szczelinami.

 • Nasza mała-wielka smuta

  Zauważyliście Państwo, że polska polityka pogrążyła się w letargu? To znaczy, oczywiście, cały czas możemy obserwować jak jeden pan drugiemu panu mówi, że może być z nim w koalicji, ale pod warunkiem, że ten drugi da temu pierwszemu fotel wicepremiera, a i parę ministerstw na okrasę. Ale poza tym - jak śpiewał Turnau - "naprawdę nie dzieje się nic".

 • Odwołano pokazy głośnej rosyjskiej superprodukcji, filmu kostiumowego "1612. Kroniki Wielkiej Smuty" w reżyserii Władimira Chotinienki, które miały się odbyć w Warszawie w ramach festiwalu filmowego "Ruski tydzień".

 • Prawie połowa Rosjan nie wie, jakie święto obchodzone jest dziś w ich kraju. Dzień Jedności Narodowej wprowadził w 2004 r. prezydent Władimir Putin. Chciał, aby nowe święto zastąpiło obchodzone w Związku Radzieckim 7 listopada kolejne rocznice wybuchu Wielkiej Rewolucji Październikowej.

 • Incydent w słynnym muzeum. Uszkodzono obraz Riepina

  ..., bezlitosny i okrutny, właśnie zdał sobie sprawę z tego, co uczynił, podczas gdy ciało carewicza bezwładnie osuwa się na podłogę. W kilka lat później Iwan Groźny umrze i w Rosji nastanie tzw. wielka smuta - czasy zamętu. Riepin wprowadził rosyjską tematykę historyczną do malarstwa europejskiego, a odrzucenie akademickiego formalizmu uczyniło z niego wybitnego twórcę, który realizm wzbogacił piękną...

 • ...i w Rosji nastanie tzw. wielka smuta - czasy zamętu. Riepin wprowadził rosyjską tematykę historyczną do malarstwa europejskiego, a odrzucenie akademickiego formalizmu uczyniło z niego wybitnego...

 • Janów Podlaski: Zamieszanie na aukcji Pride of Poland. "Wstyd, "piękna katastrofa"

  ...nie sprzedana (...),  ale te błędy popełniane przez licytatora, który nie ma kontaktu z  klientem, brak atmosfery, brak reakcji publiczności. Wielka smuta" -  zaznaczyła. Krytycznych słów nie...

 • Żądam, by… dążyli

  ...uważam za najgorszy czas  w polskiej historii najnowszej. Była to - moim zdaniem - nasza "wielka smuta" groźniejsza dla Polski nawet niż czas kliki SLD.                 Abolicja wobec najbardziej...