• Informacje na temat:

  wielki gatsby

Artykuły na temat: wielki gatsby
 • "Wielki Gatsby" z DiCaprio trafi jutro do polskich kin

  ..."Wielki Gatsby", nakręcony na podstawie powieści amerykańskiego pisarza Francisa Scotta Fitzgeralda z 1925 roku, trafi jutro do kin w Polsce. Film wyreżyserował Australijczyk Baz Luhrmann. W obsadzie są m.in. Leonardo DiCaprio i Carey Mulligan.

 • "Grawitacja" najlepszym filmem w Wielkiej Brytanii

  ...kostiumy i najlepsza scenografia - zdobył "Wielki Gatsby". Najlepszym filmem animowanym została "Kraina lodu". Za montaż wyróżniono dramat sportowy "Wyścig", opisujący rywalizację brytyjskiego rajdowca...

 • Na ekranizację powieści "Wielki Gatsby" w reżyserii Baza Luhrmanna musimy poczekać aż do następnego lata. Premiera zaplanowana była na Święta Bożego Narodzenia 2012, jednak nie odbędzie się w tym terminie. W filmie będziemy mogli podziwiać takie gwiazdy jak Leonadro diCaprio, Carey Mulligan, czy Tobey Maguire.

 • ..."Tęczowa Trybuna 2012" w reż. Moniki Strzępki, "III Furie" w reż. Marcina Libera i "Wielki Gatsby" w reż. Michała Zadary - to wybrane spektakle, które znalazły się w nurcie głównym Warszawskich Spotkań Teatralnych. Festiwal rozpocznie się 24 marca, a potrwa do 3 kwietnia.

 • W USA zmarła aktorka Karen Black

  W wieku 74 lat zmarła w czwartek w Los Angeles amerykańska aktorka Karen Black, znana z takich filmów jak "Swobodny jeździec" i "Wielki Gatsby" - poinformował dziennik "Los Angeles Times". Od 2010 roku Black chorowała na raka.

 • USA: Zmarła aktorka Karen Black

  W wieku 74 lat zmarła w czwartek w Los Angeles amerykańska aktorka Karen Black , znana z takich filmów jak "Swobodny jeździec" i "Wielki Gatsby" - poinformował dziennik "Los Angeles Times". Od 2010 roku Black chorowała na raka.

 • Film z Leonardem DiCaprio otworzy tegoroczne Cannes

  Gdy podczas inauguracji 66. Festiwalu Filmowego w Cannes w pałacu festiwalowym podniesie się kurtyna, na ekranie zostanie wyświetlony film "Wielki Gatsby" australijskiego reżysera Baza Luhrmanna. Obraz zostanie pokazany poza konkursem. Festiwal ruszy 15 maja.

 • Czerwony dywan okiem OSY: And the winner is... Kate Hudson

  Oscarowa noc to nie tylko święto kina, ale też wielki pokaz mody. Kto zachwyci na czerwonym dywanie, a kto mógłby pomyśleć o lepszej stylizacji? Przeczytajcie wpis na blogu Moniki Jurczyk, OSY osobistej stylistki, która specjalnie dla nas oceniała oscarowe kreacje.

 • Craig Armstrong gościem Festiwalu Muzyki Filmowej

  ...​Craig Armstrong - jeden z najbardziej znanych brytyjskich kompozytorów, nagrodzony Złotym Globem za ścieżkę dźwiękową do obsypanego nagrodami musicalu "Moulin Rouge!", autor muzyki do takich filmowych przebojów, jak "To właśnie miłość", "Wall Street. Pieniądz nie śpi" czy "Ray" - będzie gościem Wielkiej Gali Muzyki Filmowej. 10 kompozytorów na 10-lecie RMF Classic.

 • Gwiazdor koreańskiego popu oskarżony o organizowanie spotkań z prostytutkami

  ..."Wielki Gatsby z Korei" jest podejrzany o sprowadzanie prostytutek dla zagranicznych inwestorów, którzy zjeżdżali się do jego klubów nocnych w Gangnam, dzielnicy Seulu. Niektóre z kobiet miały być...

Dyskusje na temat: wielki gatsby