• Informacje na temat:

  wielki kryzys

Artykuły na temat: wielki kryzys
 • Skąd nadejdzie kolejny kryzys?

  Kolejny kryzys finansowy, podobny do tego z 2008 roku, jest nieunikniony - uważają przepytani przez Interię eksperci.

 • 10 lat temu upadł bank Lehman Brothers. Tak zaczął się wielki kryzys finansowy

  Mija dokładnie 10 lat od upadku amerykańskiego banku Lehman Brothers. Wydarzyło się to 15 września 2008 roku - i ten dzień był symbolicznym początkiem wielkiego kryzysu finansowego, którego skutki odczuwamy do dzisiaj.

 • Kryzys męskości czy dobra zmiana?

  O upadku ery prawdziwych mężczyzn napisano opasłe rozprawy psychologiczne, temat z siłą wodospadu przewinął się przez kanapy telewizji śniadaniowych i łamy niezliczonych magazynów. Kryzys męskości stał się modnym hasłem. W ocenie Michała Pozdała, psychoterapeuty i seksuologa, zupełnie nieprawdziwym.

 • "Świat czeka wielki kryzys. I to nie z powodu uchodźców"

  Amerykański sekretarz stanu John Kerry powiedział w sobotę w Mediolanie, że Europa znajduje się w "strasznym kryzysie" z powodu fali uchodźców, ale jeszcze większy kryzys czeka świat w wyniku zmian klimatycznych.

 • Kaczyński apeluje do Kopacz. "Mamy wielki kryzys"

  Jarosław Kaczyński wezwał w czwartek premier Ewę Kopacz do zajęcia stanowiska w sprawie wyborów samorządowych, których wyniki dotąd nie są w pełni znane. Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości oznacza to kryzys państwa i kryzys demokracji.

 • "Financial Times": Chinom grozi kryzys przywództwa

  W Chinach narastają obawy, że obecny prezydent Xi Jinping nie zgodzi się ustąpić ze stanowiska zgodnie z ustalonym harmonogramem; byłby to "wielki skok do tyłu" dla kraju, który przeszedł "od rządów jednego człowieka do rządów prawa" - pisze "Financial Times".

 • Kryzys migracyjny: Rekordowy napływ migrantów do Hiszpanii

  ...przedostania się bezpośrednio do Hiszpanii na łodziach przez Cieśninę Gibraltarską. Wielki szturm na Ceutę W czwartek 600 migrantów usiłowało sforsować podwójne ogrodzenie z metalowej siatki...

 • Stocznia Szczecin: Miał być wielki klub, jest wielki skandal

  ...rozwiązali swoje kontrakty. Powodem – jak to nie pierwszy raz bywa w polskiej siatkówce - jest kryzys finansowy w klubie, który miał wielkie ambicje, ale zbyt mała sumę na koncie, by je zrealizować.

 • Papież Franciszek przyjął w środę dymisję złożoną przez Wielkiego Mistrza Zakonu Kawalerów Maltańskich Matthew Festinga - ogłosił Watykan. Wcześniej media podały, że ustąpił on na prośbę papieża, w związku z kryzysem w relacjach ze Stolicą Apostolską.

 • Kryzys sejmowy: Spotkanie u marszałka Senatu bez przełomu

  O godz. 15 zakończyło się spotkanie marszałka Senatu z liderami partii ws. kryzysu sejmowego. - Nie ma możliwości porozumienia, powstaje fundamentalna kość niezgody - powiedział po spotkaniu Ryszard(...) szansę, na to, żeby rozwiązanie kryzysu stało się czymś bardzo, bardzo bliskim - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wideo na temat: wielki kryzys
 • Bielecki: Jesteśmy w największym kryzysie od lat 70

  "Jeśli chodzi o wejście Polski do strefy euro, to nasza sytuacja jest dosyć prosta. Jesteśmy w środku naprawdę wielkiego kryzysu. Dzisiaj wejście w takie wąskie pasmo monetarne byłoby niezwykle ryzykowne. Jesteśmy w największym kryzysie od 70 lat i musimy mieć taką perspektywę widzenia świata, a nie na siłę definiować jakieś parametry" - mówił gość Kontrwywiadu RMF FM Jan Krzysztof Bielecki.

 • Salma Hayek apeluje o przyjęcie imigrantów na terytorium Wielkiej Brytanii i Francji

  Salma Hayek zaapelowała do europejskich przywódców o przyjęcie imigrantów na terytorium Wielkiej Brytanii i Francji. - Od stycznia do europejskich wybrzeży dotarło 350 tys. uchodźców, dając początek największemu kryzysowi imigracyjnemu, jaki miał miejsce od czasu II wojny światowej. Co najmniej 3 tys. z nich stanowią dzieci, które przybyły samotnie. Musimy podjąć działania, by pomóc tym, którzy

 • Nałęcz: Prawica jest impotentna, potrafi tylko organizować burdy na ulicach Warszawy

  Opozycja jest impotentna, a Kaczyński nie jest wielkim politykiem, skoro w obliczu wielkiego kryzysu jedyne, co potrafi, to organizować burdy na ulicach Warszawy - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Tomasz Nałęcz. Wprowadzenie stanu wojennego miało odgrodzić nas od Europy. Dziś do tradycji Solidarności nawiązują ci, którzy - jak Sikorski w swoim wystąpieniu - Polskę wiążą z Europą. W tym kontekście

Dyskusje na temat: wielki kryzys