• Informacje na temat:

  wielki kryzys

Artykuły na temat: wielki kryzys
 • Kryzys męskości czy dobra zmiana?

  O upadku ery prawdziwych mężczyzn napisano opasłe rozprawy psychologiczne, temat z siłą wodospadu przewinął się przez kanapy telewizji śniadaniowych i łamy niezliczonych magazynów. Kryzys męskości stał się modnym hasłem. W ocenie Michała Pozdała, psychoterapeuty i seksuologa, zupełnie nieprawdziwym.

 • "Świat czeka wielki kryzys. I to nie z powodu uchodźców"

  Amerykański sekretarz stanu John Kerry powiedział w sobotę w Mediolanie, że Europa znajduje się w "strasznym kryzysie" z powodu fali uchodźców, ale jeszcze większy kryzys czeka świat w wyniku zmian klimatycznych.

 • Kaczyński apeluje do Kopacz. "Mamy wielki kryzys"

  Jarosław Kaczyński wezwał w czwartek premier Ewę Kopacz do zajęcia stanowiska w sprawie wyborów samorządowych, których wyniki dotąd nie są w pełni znane. Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości oznacza to kryzys państwa i kryzys demokracji.

 • "Financial Times": Chinom grozi kryzys przywództwa

  W Chinach narastają obawy, że obecny prezydent Xi Jinping nie zgodzi się ustąpić ze stanowiska zgodnie z ustalonym harmonogramem; byłby to "wielki skok do tyłu" dla kraju, który przeszedł "od rządów jednego człowieka do rządów prawa" - pisze "Financial Times".

 • Papież Franciszek przyjął w środę dymisję złożoną przez Wielkiego Mistrza Zakonu Kawalerów Maltańskich Matthew Festinga - ogłosił Watykan. Wcześniej media podały, że ustąpił on na prośbę papieża, w związku z kryzysem w relacjach ze Stolicą Apostolską.

 • Kryzys sejmowy: Spotkanie u marszałka Senatu bez przełomu

  O godz. 15 zakończyło się spotkanie marszałka Senatu z liderami partii ws. kryzysu sejmowego. - Nie ma możliwości porozumienia, powstaje fundamentalna kość niezgody - powiedział po spotkaniu Ryszard(...) szansę, na to, żeby rozwiązanie kryzysu stało się czymś bardzo, bardzo bliskim - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 • Żornaczuk: Grecja powinna być głównym graczem w kryzysie migracyjnym

  Grecja zmienia się w wielki obóz dla uchodźców. Każdego dnia do greckich portów wpływają statki w setkami migrantów i uchodźców przybyłymi z Turcji. Do brzegów południowych wysp wciąż dobijają prowizoryczne łodzie i pontony uciekinierów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Tymczasem w Wiedniu odbywa się narada, dotycząca kryzysu migracyjnego. Grecji nie zaproszono.

 • Kard. Nycz podczas Drogi Krzyżowej o zamachach i kryzysie migracyjnym

  Zamachy terrorystyczne w Brukseli oraz kryzys migracyjny w Europie - m.in. o tych problemach mówił w Wielki Piątek podczas Drogi Krzyżowej metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Nawiązał też do przypadającej w tym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski.

 • "L'Osservatore Romano" o kryzysie migracyjnym: Radość Zmartwychwstania łączy się z bólem

  ..."Bezkres nędzy i bólu na granicy między obojętnością a wieloma słowami rzucanymi na wiatr" - tak kryzys migracyjny w Europie i sytuację koczujących uchodźców podsumował na łamach watykańskiego(...) uwagę na to, że radość Zmartwychwstania łączy się z "niewypowiedzianym bólem z powodu jednego z najbardziej dramatycznych i złożonych zjawisk współczesności", czyli kryzysu migracyjnego.

 • 2017: Przejściowy rok wielkiej nieprzewidywalności

  ...polityka będzie wychodziła poza dotychczasowe kanony. Jego prezydentura to wciąż wielki znak zapytania, także dla ekspertów, którzy przyglądali się kampanii wyborczej w USA, a teraz obserwują pierwsze(...) spodziewać się w 2017 roku po Rosji? Będziemy mieli słabą, pogrążoną w kryzysie, ale jednak asertywną Rosję, starającą się wykorzystać słabość Zachodu - mówi Adam Eberhardt i tłumaczy, że Rosja wciąż...

Wideo na temat: wielki kryzys
 • Bielecki: Jesteśmy w największym kryzysie od lat 70

  "Jeśli chodzi o wejście Polski do strefy euro, to nasza sytuacja jest dosyć prosta. Jesteśmy w środku naprawdę wielkiego kryzysu. Dzisiaj wejście w takie wąskie pasmo monetarne byłoby niezwykle ryzykowne. Jesteśmy w największym kryzysie od 70 lat i musimy mieć taką perspektywę widzenia świata, a nie na siłę definiować jakieś parametry" - mówił gość Kontrwywiadu RMF FM Jan Krzysztof Bielecki.

 • Salma Hayek apeluje o przyjęcie imigrantów na terytorium Wielkiej Brytanii i Francji

  Salma Hayek zaapelowała do europejskich przywódców o przyjęcie imigrantów na terytorium Wielkiej Brytanii i Francji. - Od stycznia do europejskich wybrzeży dotarło 350 tys. uchodźców, dając początek największemu kryzysowi imigracyjnemu, jaki miał miejsce od czasu II wojny światowej. Co najmniej 3 tys. z nich stanowią dzieci, które przybyły samotnie. Musimy podjąć działania, by pomóc tym, którzy

 • Nałęcz: Prawica jest impotentna, potrafi tylko organizować burdy na ulicach Warszawy

  Opozycja jest impotentna, a Kaczyński nie jest wielkim politykiem, skoro w obliczu wielkiego kryzysu jedyne, co potrafi, to organizować burdy na ulicach Warszawy - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Tomasz Nałęcz. Wprowadzenie stanu wojennego miało odgrodzić nas od Europy. Dziś do tradycji Solidarności nawiązują ci, którzy - jak Sikorski w swoim wystąpieniu - Polskę wiążą z Europą. W tym kontekście

Dyskusje na temat: wielki kryzys