• Informacje na temat:

  wielki kryzys gospodarczy

Artykuły na temat: wielki kryzys gospodarczy
 • Sankcje gospodarcze?

  ...jednak Wschód wpadnie w spiralę kryzysu, to odczuje to także polska gospodarka. Pamiętamy fatalny rok 2008, kiedy to polscy eksporterzy zaczęli notować wyraźny spadek zamówień od kontrahentów zza(...) należności. Czy tym razem może być jeszcze gorzej? Nikt jeszcze nie wie, jak zakończy się kryzys na Ukrainie. W chwili, kiedy piszę te słowa, sytuacja zmienia się z godziny na godzinę i nie są to zmiany...

 • ..."Oko w oko z kryzysem" - taki tytuł nosił jeden z najlepszych reportaży w historii polskiego dziennikarstwa.

 • Raul Castro: Na Kubie nie będzie gospodarczej "terapii szokowej"

  ...socjalistycznego modelu gospodarki". Prezydent wytłumaczył też niedostatki odczuwalne w kubańskiej gospodarce "skutkami międzynarodowego kryzysu finansowego (...) i amerykańskiego embarga", nałożonego na(...) przekształceń gospodarczych na Kubie i odchodzenia od gospodarki planowej. Jak komentują agencje - przekształcenia gospodarcze na Kubie są wciąż dalekie od reguł wolnego rynku, ale wprowadzają...

 • Od kilku miesięcy najmodniejszym tematem w mediach jest kryzys gospodarczy. Filolodzy klasyczni nie od dzisiaj jednak wiedzą, że o podobnym zjawisku wspominał już Cyceron w 66 roku p.n.e.

 • KE podnosi prognozę wzrostu gospodarczego dla Polski

  Polski produkt krajowy brutto wzrośnie o 3,7 proc. w tym roku, a w przyszłym o 3,6 proc. - ocenia Komisja Europejska w wiosennych prognozach gospodarczych. W lutym KE szacowała, że tempo wzrostu polskiego PKB wyniesie 3,5 proc. zarówno w 2016, jak i w 2017 r.

 • Referendum na Wyspach. "Do niezdecydowanych będą przemawiały argumenty gospodarcze"

  ..."Zwolennicy Brexitu zdecydowanie odwoływali się do mitów związanych z członkostwem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Przykładem jest bulwersujący bilbord odsłonięty w dniu śmierci Jo Cox, który ukazuje falę uchodźców, a którymi Nigel Farage, przewodniczący ultra prawicowej partii UKiP, straszy Brytyjczyków. To jest propagowanie nieprawdy" - mówi w rozmowie z brytyjskim korespondentem RMF FM...

 • Obama w Europie: Grozi nam wielki kryzys

  Prezydent USA Barack Obama ocenił dziś, że światu grozi najpoważniejszy od II wojny światowej kryzys gospodarczy. Powiedział o tym po spotkaniu z premierem Wielkiej Brytanii Gordonem Brownem w przeddzień szczytu G20 w Londynie.

 • Niemiecka prasa obwieszcza koniec kryzysu migracyjnego

  Niemieckie gazety piszą dziś o końcu kryzysu migracyjnego, ale nie widzą w tym zasługi kanclerz Angeli Merkel.

 • ​Europa w osiem lat po kryzysie

  W osiem lat po tym, jak globalne rynki kredytowe zaczęły się krztusić, powodując kryzys finansowy na całym świecie, gospodarka liczącej 19 krajów europejskiej unii walutowej jest dziś jedynie minimalnie powyżej poziomu sprzed tąpnięcia.

 • Kryzys męskości czy dobra zmiana?

  O upadku ery prawdziwych mężczyzn napisano opasłe rozprawy psychologiczne, temat z siłą wodospadu przewinął się przez kanapy telewizji śniadaniowych i łamy niezliczonych magazynów. Kryzys męskości stał się modnym hasłem. W ocenie Michała Pozdała, psychoterapeuty i seksuologa, zupełnie nieprawdziwym.

Dyskusje na temat: wielki kryzys gospodarczy