• Informacje na temat:

  wielopolska

Artykuły na temat: wielopolska
 • Pińczów: Pałac Wielopolskich, spływy kajakowe i sowy

  Pińczów to 11-tysięczna miejscowość położna w dolinie Dolnej Nidy w województwie świętokrzyskim. Tereny te zamieszkane były już od czasów rzymskich - o czym świadczą odkrycia archeologiczne. W samym mieście zobaczyć można wiele zabytków. To m.in. zespół klasztorny ojców paulinów, pałac Wielopolskich czy jedna z najstarszych w Polsce synagog. Prawa miejskie Pińczowowi nadał Władysław Jagiełło we wrześniu 1428 roku. Miasto obchodzi właśnie 590. rocznicę nadania lokacji.

 • Ul. Gliwicka zamknięta

  .... Wielopolskiej i łącznikiem Gliwicka-Wielopolska do Ronda Europejskiego. Na czas prowadzenia robót nie będzie możliwości przejścia przez rzekę Ruda w obrębie remontowanego mostu. Przejście dla pieszych wyznaczone zostanie wzdłuż ul. Wielopolskiej, przez nowy most na Rudzie (na drogowym łączniku Gliwicka-Wielopolska) i dalej wzdłuż rzeki Ruda do ul. Gliwickiej. Termin zakończenia robót planowany jest na...

 • Pijany ksiądz wiózł samochodem 4-latkę

  Pijany ksiądz wiózł samochodem 4-letnią dziewczynkę. Miał prawie 3 promile. O sprawie pisze „Głos Wielopolski”.

 • Casting do "Karnawału Weneckiego"

  ...: b.wielopolska@wp.pl, tel: 504 274 354, fax: 22 646 74 00 z podaniem danych osobowych, kontaktu mailowego i telefonicznego. Szczegółowych informacji udziela Zamojski Dom Kultury, Zamość, ul. Partyzantów...

 • Miraż miękkiej siły

  Europa ma chorobliwą obsesję na tle Ameryki, fałszywą wiarę w uniwersalność własnych osiągnięć i antyglobalizm zasadzony na mentalności Vichy. To skazuje Europę na przegraną. Z Johnem Gray'em, brytyjskim konserwatystą i filozofem, rozmawia Anna Wielopolska.

 • Dostaną dwa miliony złotych

  Sejmik świętokrzyski zdecydował o przekazaniu Muzeum Narodowemu w Kielcach dwóch milionów złotych z budżetu województwa na spłatę pierwszej raty rekompensaty za pozostawioną w placówce podworską kolekcję rodziny Wielopolskich z Chrobrza.

 • 24 miniatury budowli, od leśniczówek i dworów, po zamki i browar, które wznieśli na Żywiecczyźnie i Śląsku Cieszyńskim dawni właściciele tych ziem: Komorowscy, Wielopolscy i Habsburgowie, znalazły się w Parku Miniatur otwartym we wtorek w Żywcu (woj. śląskie).

 • Samorząd województwa świętokrzyskiego chce przejąć od Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zabytkowy pałac rodziny Wielopolskich w Chrobrzu, by przekształcić znajdujący się tam Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia w oddział Muzeum Wsi Kieleckiej.

 • CBA: Wicemarszałek Wielkopolski do odwołania

  Wniosek o odwołanie wicemarszałka woj. wielkopolskiego Leszka Wojtasiaka przesłało CBA do przewodniczącego Sejmiku Województwa Wielopolskiego. Według Biura naruszył on tzw. ustawę antykorupcyjną. Zdaniem Wojtasiaka, nie ma podstaw do jego odwołania.

 • Rzeźba w drewnie "Majster Bieda Wojtka Belona" dłuta Piotra Klamerusa zostanie odsłonięta w sobotę w parku przy Pałacu Wielopolskich w Chrobrzu (woj. świętokrzyskie). W tym roku minęło 25 lat od śmierci Belona - poety, kompozytora i pieśniarza, związanego z Ponidziem i Bieszczadami.

Zdjęcia na temat: wielopolska
Dyskusje na temat: wielopolska