• Informacje na temat:

  wierusz-kowalski

Artykuły na temat: wierusz-kowalski
 • Około 100 eksponatów, w tym obrazy, szkice, dokumenty, meble pochodzące z pracowni Alfreda Wierusz-Kowalskiego, a także filmy o artyście będzie można zobaczyć za kilka dni na nowo zaaranżowanej wystawie pt." Alfred Wierusz-Kowalski" w Muzeum Okręgowym w Suwałkach (Podlaskie).

 • Do muzeum trafiło 120 obrazów Wierusz-Kowalskich

  ...120 obrazów Czesława i Joanny Wierusz-Kowalskich trafiło do Muzeum Okręgowego w Suwałkach (Podlaskie), gdzie znajduje się największa na świecie kolekcja dzieł i pamiątek po ich ojcu i dziadku - wybitnym malarzu, przedstawicielu tzw. szkoły monachijskiej Alfredzie Wieruszu-Kowalskim.

 • ...120 obrazów Czesława i Joanny Wierusz-Kowalskich trafiło do Muzeum Okręgowego w Suwałkach (Podlaskie), gdzie znajduje się największa na świecie kolekcja dzieł i pamiątek po ich ojcu i dziadku - wybitnym malarzu, przedstawicielu tzw. szkoły monachijskiej Alfredzie Wieruszu-Kowalskim.

 • Zostaną na niej zaprezentowane prace autorstwa Joanny Wierusz- Kowalskiej, wnuczki Alfreda Wierusz- Kowalskiego, wybitnego malarza urodzonego w Suwałkach. Joanna Wierusz- Kowalska- Turowska urodziła się 4 lipca 1930 roku w Wilnie. W latach 1950- 1960 ukończyła wydział konserwacji i wydział malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1962 roku wyjechała na stałe do Paryża. Wielokrotnie...

 • Biegli, którzy oceniali płótno nie mieli wątpliwości, że nie jest to autentyczna praca Wierusza-Kowalskiego. Kobieta podczas przesłuchania przyznała, iż wiedziała, że jest to falsyfikat. Chciała jednak uzyskać jak najlepsza cenę, dlatego wystawiła go na aukcji, jako oryginał. Alfred Wierusz-Kowalski (1849 - 1915) był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli tzw. szkoły monachijskiej...

 • Do Muzeum Okręgowego w Suwałkach (Podlaskie) trafiły dwa cenne obrazy znanego polskiego malarza Alfreda Wierusz-Kowalskiego. W muzeum znajduje się jedyna stała wystawa artysty w Polsce.

 • ..., jako zabytkowych dzieł sztuki, jest ścigany z ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Grozi za to grzywna, ograniczenie wolności lub do 2 lat więzienia. Alfred Wierusz-Kowalski (1849

 • Przedwojenne tablice reklamowe z Chorzowa, dwa zrekonstruowane średniowieczne naczynia, obraz Alfreda Wierusza-Kowalskiego znalazły się wśród nowych nabytków Muzeum Śląskiego w Katowicach.

 • "Obrazy w drewnie żłobione: twórczość Alfreda Wierusza-Kowalskiego w drzeworytach" to album, który Muzeum Okręgowe w Suwałkach przygotowuje w ramach obchodów 160. rocznicy urodzin malarza. Publikacja będzie gotowa w połowie października. Wtedy też suwalczan czeka kolejna niespodzianka.

 • ..., pamiątek, rodzinnych dokumentów i mebli artysty oraz rodziny Wierusz-Kowalskich. Ma też kilkadziesiąt cennych obrazów Alfreda Wierusz-Kowalskiego. Alfred Wierusz-Kowalski był jednym z głównych(...)Niewykluczone, że już wczesną jesienią zostanie zainstalowana wystawa o Alfredzie Wierusz-Kowalskim - jednak początkowo w okrojonym kształcie. Muzeum Okręgowe w Suwałkach szuka dodatkowych środków na...

Dyskusje na temat: wierusz-kowalski