• Informacje na temat:

  wiesenthal

Artykuły na temat: wiesenthal
 • Centrum Wiesenthala: Nowela ustawy o IPN "wybielaniem historii"

  Dyrektor ds. państwowych Centrum Szymona Wiesenthala Mark Weitzman nazwał polską ustawę o IPN dotyczącą karania za sformułowanie "polskie obozy śmierci” "bezwstydnym wybielaniem historii" - podaje agencja AP. ​Weitzman dodał, że sformułowania zawarte w ustawie mogą być wykorzystane przeciw ludziom, którzy przeżyli Holokaust i opowiadają o swych osobistych doświadczeniach, jak i przeciw naukowcom...

 • Centrum Wiesenthala rozważa wydanie rekomendacji ws. podróży do Polski

  ...​Centrum Szymona Wiesenthala oświadczyło, że rozważa wydanie rekomendacji dla Żydów w sprawie podróżowania do Polski z zaleceniem ograniczenia wizyt do odwiedzenia "grobów przodków i obozów zagłady z czasów Holokaustu".

 • Szymon Wiesenthal nie żyje

  Nie żyje Szymon Wiesenthal, słynny tropiciel hitlerowskich zbrodniarzy. Zmarł we śnie w Wiedniu w wieku 96 lat. "Łowca nazistów" przyczynił się do schwytania Adolfa Eichmana.

 • Centrum Wiesenthala apeluje do UEFA o ukaranie Legii Warszawa

  Centrum Szymona Wiesenthala zaapelowało do UEFA o ukaranie Legii Warszawa za środową napaść jej kibiców na zawodników klubu Hapoel Petah Tikva z Izraela. W liście do prezydenta UEFA dyrektor ds. relacji międzynarodowych dr Shimon Samuels skrytykował atak, podkreślając, że incydent pod Płońskiem był "wyraźnym naruszeniem dziesiątej z jedenastu wartości UEFA: szacunku". Zauważył również, że...

 • "Selfie z Hitlerem"? Centrum Wiesenthala jest oburzone: To chore

  Organizacja broniąca praw człowieka Human Rights Watch nazwała wystawę "chorą", a Centrum Simona Wiesenthala z siedzibą w Los Angeles zażądał natychmiastowego jej usunięcia. Wszystko tam jest(...) Cooper, związany z Centrum Wiesenthala. Jest oburzony, że ktoś wykorzystuje wizerunek Hitlera i Holokaustu do rozrywki i dla zarobku. Woskowa figura Adolfa Hitlera stoi na samym środku ekspozycji...

 • Centrum Wiesenthala: Syryjski reżim chronił hitlerowskiego zbrodniarza

  Alois Brunner - bliski współpracownik Adolfa Eichmanna, odpowiedzialny za deportacje około 125 tysięcy Żydów do obozów zagłady - przez kilkadziesiąt lat żył w Damaszku i korzystał z ochrony syryjskiego reżimu - poinformował dyrektor Centrum Wiesenthala w Jerozolimie Efraim Zuroff.

 • Centrum Wiesenthala zabiega o zaprzestanie wydawania ukazującej się w Niemczech od 56 lat serii wydawniczej "Landser", zawierającej opisy walk w II wojny światowej z perspektywy szeregowych żołnierzy Wehrmachtu, ze względu na gloryfikowanie wojny i nazizmu.

 • Centrum Szymona Wiesenthala dodało trzy nazwiska do swej listy najbardziej poszukiwanych zbrodniarzy nazistowskich - podano na stronie internetowej instytucji. Trójka poszukiwanych ma albo miała kanadyjskie obywatelstwo, a dwaj nadal mieszkają w Kanadzie.

 • W ogłoszonym orocznym raporcie o ściganiu nazistowskich zbrodniarzy wojennych na świecie Centrum Wiesenthala chwali Polskę za wszczęcie licznych nowych śledztw, ale wytyka, że żadne nie zakończyło się oskarżeniem ani wyrokiem.

 • Centrum Szymona Wiesenthala zwróciło się do holenderskiego rządu o zamknięcie internetowej strony promującej Hamas. Witryna jest zarejestrowana właśnie w Holandii i znajdują się tam treści wychwalające terroryzm.

Dyskusje na temat: wiesenthal