• Informacje na temat:

  wigilia

Artykuły na temat: wigilia
 • Wigilia w wersji light

  Przy wigilijnym stole wszystko smakuje wyjątkowo. Dietetyk Magdalena Małecka radzi dobrze skomponować świąteczne menu. Może być zdrowe i niskokaloryczne. „Do sałatek zamiast majonezu dodajmy sos jogurtowy, a ciasto na pierogi zróbmy z mąki pełnoziarnistej” – zachęca specjalistka w rozmowie z RMF MAXXX.

 • Wigilia. Opowieść codzienna

  ..., bo wiedziałam, że Teresa poświęciła temu 30 lat życia - przyznaje pani Marta. Opłatek Dziś wigilia w jej domu wygląda nietypowo. - Tyle garnków mam, bo i rodzina ogromna - rzuca mimochodem(...) dzień, jak wigilia. - Barszcz jest obowiązkowo. Od wielu lat jedna pani daruje mi uszka. Potrzeba ich około tysiąca. Do tego ryba, gotowana fasolka, czerwona kapusta, barszcz, kompot z suszu. I ciasto...

 • Jak wigilia, to kulebiak!

  Kulebiak to klasyka, choć nieco zapomniana. A to naprawdę wspaniałe kresowe danie i super dodatek do wigilijnego, czerwonego barszczu.

 • "Wigilia z konstytucją"przed Pałacem Prezydenckim

  Około stu osób zebrało się przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Jak mówią, jest to „Wigilia z Konstytucją” - czyli świąteczny protest przeciwko łamaniu ustawy zasadniczej.

 • Brukselska wigilia

  Torzewski oraz chór i orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki pod dyrekcją Dawida Bera. Polska wigilia w Brukseli, jej oryginalność i oprawa artystyczna, przekonała elity tego miasta...

 • Niżańska Wigilia

  Święta Rodzina z Dzieciątkiem, aniołki, osiołek i kucyk w stajence. A ponadto stragany z ozdobami choinkowymi, łamanie się podpłomykami, wspólne śpiewanie kolęd, a także przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju - tak mieszkańcy Niska obchodzili wspólnie Wigilię Bożego Narodzenia.

 • W białostockim więzieniu przez dwie godziny więźniowie mogli cieszyć się obecnością najbliższych i wspólnie z nimi przeżywać zbliżające się święta.

 • Ponad tysiąc bydgoszczan przyjęło zaproszenie władz miasta i ordynariusza bydgoskiego na organizowaną w czwartek "Wigilię wigilii". Na Starym Rynku, przed ratuszem, można było spróbować tradycyjnych potraw przygotowanych przez Caritas i posłuchać kolęd.

 • Bezdomni i potrzebujący z całej Polski przyjechali do Krakowa na wigilię

  W niedzielę odbyła się na krakowskim Rynku największa w Polsce wigilia dla bezdomnych i potrzebujących. Od 20 lat przyjeżdża na nią kilkadziesiąt tysięcy osób z różnych stron kraju. Po raz pierwszy uczestnicy Wigilii mogli skorzystać z diagnostyki medycznej.

 • W niedzielę na krakowskim Rynku wigilia dla bezdomnych i potrzebujących

  W niedzielę na krakowskim Rynku odbędzie się największa w Polsce dwudziesta już wigilia dla bezdomnych i potrzebujących. Co roku przyjeżdża na nią kilkadziesiąt tysięcy osób z różnych stron kraju. Po raz pierwszy uczestnicy Wigilii będą mogli skorzystać z diagnostyki medycznej.

Zdjęcia na temat: wigilia
Wideo na temat: wigilia
Dyskusje na temat: wigilia