• Informacje na temat:

  wigowie

Artykuły na temat: wigowie
 • Gwałtowne spadki na chińskiej giełdzie. Ucierpiał m.in. WIG

  Chińskie indeksy giełdowe gwałtownie spadły - prawie o 7 proc. W tej sytuacji zdecydowano się wstrzymać handel na giełdzie w Szanghaju i Shenzhenie. Po ten środek sięgnięto w Chinach pierwszy raz. Giełdy w innych krajach również dołują. Mocno stracił też WIG.

 • WIG 20 na otwarciu spadł o 1,30 proc. Złoty tracił wobec dolara i euro

  WIG 20 na otwarciu poniedziałkowej sesji spadł o 1,30 proc. i wyniósł 1712,35 pkt. WIG 30 spadł o 1,37 proc. i wyniósł 1921,43 pkt. Na rynkach walutowych złoty tracił wobec dolara i euro. W piątek agencja ratingowa Standard&Poor's obniżyła długoterminowy rating polskiego długu w walucie obcej do poziomu "BBB plus" z "A minus". Perspektywa ratingu jest negatywna.

 • WIG 20 na minusie, spadki również na światowych giełdach

  Dobre dane o sprzedaży detalicznej w Polsce w sierpniu nie wpłynęły na zachowanie inwestorów - WIG 20 jest znów na minusie. Analitycy podkreślają, że dla rynku nadal ważniejsze są informacje napływające, m.in. z Grecji. Spadki notują też inne giełdy Europy.

 • Europejskie parkiety na minusach, WIG 20 mocno w dół

  Aż 6,4 proc. tracił po godzinie 17 indeks WIG 20. Spadały też indeksy małych i średnich firm notowanych na warszawskim parkiecie - mWIG40 tracił 2,2 proc., sWIG80 - 1,9 proc. Złe nastroje również na innych europejskich parkietach.

 • Przez ostatnie kilkanaście dni oczy inwestorów skupione były na kryzysie zadłużenia w peryferyjnych państwach strefy euro, a w szczególności w Grecji. Przełożyło się to na kapryśne nastroje amerykańskich inwestorów i spadki na giełdach europejskich.

 • Lepsze nastroje na giełdach. GPW startuje na zielono

  ​Po wczorajszej fatalnej sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych, dziś stołeczny parkiet zaczął dzień na zielony. WiG 20 jest teraz na 0,6 proc. na plusie, choć wczoraj stracił ostatecznie aż 3,75 proc. Do odrobienia strat jeszcze daleko.

 • Ekspert: Na warszawskiej giełdzie najgorsze notowania od sześciu lat

  Indeks 20 największych spółek (WIG 20) na warszawskiej giełdzie spadł w środę poniżej poziomu 1800 punktów, ostatni raz indeks był tak nisko w kwietniu 2009 r. - podkreślił analityk rynków finansowych z Domu Maklerskiego XTB Arkadiusz Trzciołek. WIG20 na zamknięciu środowej sesji spadł o 2,3 proc. - do 1773,21 pkt.

 • ​Odchudzone OFE imponują wynikami

  Otwarte Fundusze Emerytalne w pierwszym miesiącu po odebraniu im obligacji wyprzedziły WIG i fundusze akcyjne - donosi "Rzeczpospolita". "Po pierwszym miesiącu funduszy emerytalnych w nowej rzeczywistości już widzimy, że wynik nominalny OFE będzie bardzo zależny od rynku akcji" - zauważa Ewa Radkowska-Świętoń, wiceprezes i dyrektor ds. zarządzania portfelem ING PTE.

 • Gigantyczne spadki na warszawskiej giełdzie

  Dziesiątki miliardów złotych wyparowały z warszawskiej giełdy od środowego popołudnia, kiedy premier ogłosił zmiany w OFE. W środę po południu doszło wręcz do panicznej wyprzedaży. Indeks WIG 20 stracił o godzinie 14:00 aż 6 procent.

 • 10 powodów, dla których WIG30 opłaci się inwestorom

  W poniedziałek na warszawskim parkiecie ruszyły notowania nowych indeksów: WIG30 i WIG30TR. W ich skład wchodzi 30 największych i najbardziej płynnych spółek notowanych na GPW. Ich wprowadzenie ma na celu m.in. zwiększenie płynności na rynku akcji. Portal Money.pl wylicza 10 powodów, dla których WIG 30 opłaci się inwestorom.

Dyskusje na temat: wigowie
 • Re: Trump ma kłopoty. Słynni prawnicy nie chcą go reprezentować

  Czy ktoś z prawników wpadł na pomysł by ogłosić Trumpa wicekrólem Ameryki Północnej i szlaban na jakiekolwiek pomówienia.Arystokracja to arystokracja tym bardziej że Wigowie z City of London cały czas inwestowali w Atlantydę czyli krainę za Atlantykiem Atlantów.

 • Re: Kukiz zasugerował Jakubiakowi opuszczenie Kukiz'15

  jestem zwolennikiem jow,ale w polskiej "demokracji" to już niemożliwe,PARTIA /świadomość/ określa byt człowieka /Marx,Lenin,Milla/ mamy PO i PIS,mamy POlskie wschodnią /pis/ i niemiecką /po/ dla niekumatych pierwsze partie powstały w Wielkiej Brytanii /wigowie i torysi/ PO jest Partią mafijno-liberalno-złodziejską,PIS to pomieszanie katolicyzmu,socjalizmu,bolszewii,mieliśmy już dżumę,teraz mamy

 • Re: Wakacyjna kawa na ławę

  Możliwe, że bez Kaczyńskiego PiS się rozsypie. Choć dal równowagi przypomniałbym Ziemkiewiczowi XIX-wieczną demokracje brytyjską. Wigowie i Torysi byli nakierowani na wybitnych liderów-wodzów: Gladstona, Plamersona, Disraeliego. I jakoś nic się nie stało. Bardziej bym się obawiał, że Polska zbankrutuje pod ciężarem długów tak jak spółdzielnia Niesiołowskiego.

 • czemu sie PAnie profesor tak dziwi?

  irlandzkiego zbója. Irlandczycy jako katolicy byli ulubionymi poddanymi Karola II, a zwłaszcza jego następcy – ukrytego katolika Jakuba II Stuarta. W 1688-1689 roku torysi i wigowie wspólnie obalili

 • Re: Toruń: Zmarł historyk prof. Jacek Staszewski

  Polskiego - Legionów Napoleona czy innego rozbiorczo- nacjonalistycznego zwierza, bo Wigowie, od których pochodził - pilot Wigura, to było polityczne ugrupowanie, którzy w W. Brytanii, pierwsi do życia