• Informacje na temat:

  wizygoci

Artykuły na temat: wizygoci
 • Wykopaliska pod San Roque, niedaleko Kadyksu, są prowadzone od 60 lat. Jak wynika z badań, pierwszą kolonię zwaną Carteia, założyli tam przed 25 wiekami Fenicjanie, po nich przybyli Rzymianie, Wizygoci, muzułmanie i chrześcijanie. - Carteia jest doskonałym przykładem rzymskiego miasta. Zachował się układ ulic i fundamenty domów. Dzięki ostatnim odkryciom jawi się też jako ważny ośrodek...

 • ​Forum Romanum

  ​Forum Romanum stanowiło centrum wydarzeń Rzymu w okresie republikańskim. Był najstarszym placem miejskim w Rzymie.

 • Wizygoci ok. 600 roku. W VIII wieku Arabowie postawili tam meczet, który powiększali przez następne 200 lat. W rezultacie powstała jedna z największych muzułmańskich sal modlitewnych na świecie...

 • Chcesz uciec przed końcem świata? Nie jedź do Francji

  Władze francuskie zamkną czasowo dostęp na górę Pic de Bugarach, w masywie Corbieres w południowej Francji, obwołaną miejscem schronienia podczas końca świata przez zwolenników teorii, że koniec ten nastąpi 21 grudnia 2012 r.

 • Dzieliłem się już z czytelnikami tą zuchwale, a nawet zarozumiale brzmiącą refleksją - czuję się, jakbym czytał własne powieści i opowiadania sprzed 20 lat. Jest wszystko to, z czego konstruowałem przyszłościowe (wtedy) fabuły - i państwo islamskie, i "zielone ludziki" na Ukrainie, i Europy powolne się rozpadanie, i hybrydowy wymiar nowoczesnych wojen... Cóż, nie było trudno tego wszystkiego przewidzieć, wystarczyło tylko nie pozwolić sobie nałożyć na oczy, jak miliony przeżuwaczy, końskich...

 • ​Miał być azylem podczas końca świata, zostanie zamknięty

  Francuskie władze zamkną czasowo dostęp na górę Pic de Bugarach, obwołaną miejscem schronienia podczas końca świata. Według zwolenników tej teorii, koniec świata nastąpi 21 grudnia 2012 r.

 • Nowy szlak turystyczny w Olsztynie

  1 września br. u podnóża Gór Sokolich otwarty zostanie nowy szlak turystyczny pn. "Dróżki św. Idziego". Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.00 przy Kapliczce św. Idziego w Zrębicach.

 • Janusz Korwin-Mikke: Dzicz!

  Na wakacje większość ludzi gdzieś wyjeżdża - i są to albo spokojne miejsca w Polsce, albo zatłoczone plaże w Polsce (zatłoczone pięć razy bardziej, niż za PRL - co dowodzi, że obecnie pięć razy więcej ludzi wyjeżdża nad morze...), albo jakieś wczasowiska na wschodzie lub zachodzie Europy - albo jeszcze bardziej egzotyczne miejsca.

 • Nagie ekscesy i tajemnicze bunkry. Przesądni szykują się na koniec świata

  Siejąca coraz więcej paniki wśród adeptów różnych sekt przepowiednia o możliwym końcu świata w przyszłym tygodniu - podpierana teoriami Nostradamusa - została oparta na błędnym tłumaczeniu kalendarza Majów. Do takich wniosków doszli francuscy naukowcy. Nie odstrasza to jednak wielu przybyszów z całego świata, którzy oblegają okolice góry Pic de Bugarach. To miejsce ma być bowiem jednym z kilku na Ziemi, które przetrwają zbliżającą się apokalipsę.

 • Francuski Kościół dodaje otuchy: Niech to będzie koniec, ale egoizmu

  Mamy nadzieję, że nastąpi dzisiaj koniec świata… egoizmu i społecznej znieczulicy! To odpowiedz francuskiego kościoła katolickiego na mnożące się pogłoski o czekającej nas dzisiaj apokalipsie.

Dyskusje na temat: wizygoci