• Informacje na temat:

  wład

Artykuły na temat: wład
 • Gwiazda przedwojennej audycji Polskiego Radia we Lwowie i wieloletnia dziennikarka Radia Wolna Europa Włada Majewska obchodzi w sobotę setną rocznicę urodzin. Z tej okazji w poniedziałek w Warszawie odbędzie się spotkanie przyjaciół i współpracowników jubilatki.

 • Brytyjska policja włada językiem... polskim

  Wśród imigrantów mieszkających w Lincolnshire we wschodniej Anglii polski jest najbardziej rozpowszechnionym językiem - poinformował rzecznik miejscowych władz John Horton. W przypadku brytyjskiej policji nie chodzi o świetną znajomość języka. Ważne, by policjanci potrafili się porozumieć z imigrantami, którym zdarza się wejść w konflikt z prawem - czytamy w "Daily Telegraph". - Kurs obejmuje...

 • W Chislehurst zmarła Włada Majewska - aktorka i pieśniarka, legenda przedwojennej "Wesołej Lwowskiej Fali", działaczka emigracyjna i wieloletnia pracowniczka Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. 19 marca obchodziła setną rocznicę urodzin.

 • Tajlandia: "Niebiańska plaża" pozostanie zamknięta. Wszystko przez DiCaprio

  Najsłynniejsza plaża w Tajlandii w Zatoce Maya na wyspie Ko Phi Phi Leh, wbrew zapowiedziom wład,z nie zostanie otwarta dla turystów. Przepiękną plażę z białego piasku i lazurową wodę zatoki rozsławił na całym świecie film z 2000 roku z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Od tamtej pory jej zmorą są… turyści.

 • Nominowana na szefową CIA wiele lat pracowała w Rosji. "Biografia dokładnie ocenzurowana"

  Nominowana na szefową Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) Gina Haspel wiele lat pracowała w Rosji i "doskonale" włada językiem rosyjskim - odnotowuje rosyjska redakcja BBC, dodając, że jak wynika z dostępnych źródeł, żaden z jej poprzedników nie znał tego języka.

 • ​Wybory w USA. Darmowe wakacje Tima Kaine'a

  Kandydat demokratów na wiceprezydenta - Tim Kaine - został ciepło przyjęty w mediach. Dowcipny, swobodny, ujmujący, inteligentny - komentuje prasa. Do tego biegle włada językiem hiszpańskim. Jednak kandydatura Kaine'a rozczarowuje tych, którzy liczyli, że demokraci postawią się wielkiemu biznesowi i finansjerze.

 • Z powodu drastycznego braku gotówki, tymczasowe władze Iraku, kierowane przez Amerykanów zdecydowały o dodrukowaniu milionów nowych banknotów z podobizną Saddama. Problem z gotówką to problem(...), gdyż po pierwsze, taki wzór jest w narodowej mennicy, a po drugie nie ma jeszcze władz, które oficjalnie mogłyby podjąć decyzję o zmianie wyglądu irackiej waluty. 16:40

 • Książę Karol w Transylwanii

  Brytyjski następca tronu książę Karol twierdzi, że łączą go więzy krwi z wołoskim hospodarem Władem Palownikiem, pierwowzorem legendarnego wampira Drakuli znanego z powieści Brama Stokera i filmów - piszą w czwartek angojęzyczne media.

 • Poziom kompetencji językowych polskich gimnazjalistów jest jednym z najniższych w Europie - donosi "Rzeczpospolita". Językiem obcym włada zaledwie co dziesiąty gimnazjalista.

 • Pomaga ludziom przez CB-radio

  Zna każdy kilometr powiatu piotrkowskiego, wie, ile przystanków liczy każda najmniejsza miejscowość. Włada sześcioma językami obcymi. Siedząc w fotelu w swoim piotrkowskim mieszkaniu, brał udział w ratowaniu jachtu Aquarius w Grecji.

Zdjęcia na temat: wład
Dyskusje na temat: wład