• Informacje na temat:

  władysław biały

Artykuły na temat: władysław biały
 • Władysław Kosiniak-Kamysz: Nie zgodzę się na karanie kobiet

  Projekt nowelizacji ustawy aborcyjnej, który trafił do sejmowych prac, wymaga poprawek, m.in. doprecyzowania kwestii związanych z wadami genetycznymi. Tylko w tej wersji jest szansa na przyjęcie go przez Sejm. Przyjęcie drugiego projektu byłoby oszustwem – powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

 • Pogrzeb prof. Władysława Bartoszewskiego

  Prof. Władysław Bartoszewski spoczął na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Pogrzeb odbył się z udziałem wojskowej asysty honorowej. - Żegnamy wspaniałego człowieka, który dla całych pokoleń Polaków był, jest i będzie przykładem, prawdziwym wzorcem postaw obywatelskich i patriotycznych - mówił podczas uroczystości prezydent Bronisław Komorowski.

 • Sylwetka Władysława Bartoszewskiego

  W piątek w wieku 93 lat zmarł Władysław Bartoszewski - żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, więziony w Auschwitz i więzieniach komunistycznych; w wolnej Polsce minister spraw zagranicznych, publicysta, pisarz i działacz społeczny, Sprawiedliwy Wśród Narodów.

 • Biały Marsz w Łodzi

  Biały Marsz dla Ojca Świętego przejdzie wieczorem łódzką ulicą Piotrkowską. Rozpocznie się o godz. 19. na placu Wolności przy kościele Zesłania Ducha Świętego, a zakończy w łódzkiej archikatedrze.

 • Władysław Bartoszewski nie żyje

  Nie żyje Władysław Bartoszewski. Zmarł w wieku 93 lat. W piątek po południu były szef polskiego MSZ trafił do szpitala MSW przy ul. Wołoskiej w Warszawie. Pracował do ostatniej chwili, przygotowywał się do poniedziałkowych konsultacji polsko-niemieckich. Zmarł na zawał serca. ​Na znak żałoby po śmierci Władysława Bartoszewskiego flagi Belwederu i Pałacu Prezydenckiego zostały opuszczone do połowy...

 • W Rosji o śmierci Władysława Bartoszewskiego

  Czołowe rosyjskie media poinformowały o śmierci profesora Władysława Bartoszewskiego. Rosjanie dowiedzieli się dosyć dużo o bogatej biografii zmarłego.

 • Śmierć, która do dziś budzi pytania. 75 lat temu zginął Władysław Sikorski

  ...4 lipca 1943 r. w katastrofie samolotu nad Gibraltarem zginął gen. Władysław Sikorski, współautor zwycięstwa nad Armią Czerwoną w 1920 r., premier II RP. W czasie II wojny światowej Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych i szef rządu RP na uchodźstwie. Okoliczności jego śmierci do dziś budzą kontrowersje.

 • Władysław Bartoszewski nie żyje

  Władysław Bartoszewski nie żyje. Pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, historyk, więzień Auschwitz, żołnierz AK zmarł w wieku 93 lat.

 • Władysław Bartoszewski będzie patronem Komitetu Obrony Demokracji

  Zmarły w ubiegłym roku prof. Władysław Bartoszewski będzie patronem Komitetu Obrony Demokracji - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka KOD Beata Kolis. Podkreśliła, że prof. Bartoszewski to postać, która działaczom KOD w sposób szczególny kojarzy się z walką o równość i demokrację.

 • Prezydent ogłosił listę osób pośmiertnie odznaczonych Orderem Orła Białego

  ...​Maria Skłodowska-Curie, Janusz Korczak, Władysław Reymont, Ignacy Daszyński i Roman Dmowski znaleźli się wśród pośmiertnie odznaczonych Orderem Orła Białego. Prezydent Andrzej Duda ogłosił listę 25 osób, które 11 listopada zostaną uhonorowane za zasługi dla polskiej niepodległości.

Zdjęcia na temat: władysław biały
Wideo na temat: władysław biały
 • Odszedł Władysław Bartoszewski

  W szpitalu MSW przy ulicy Wołoskiej w Warszawie zmarł Władysław Bartoszewski. Miał 93 lata. Bartoszewski był działaczem społecznym, historykiem, dziennikarzem, więźniem Auschwitz, żołnierzem Armii Krajowej, działaczem Polskiego Państwa Podziemnego, uczestnikiem powstania warszawskiego, dwukrotnym ministrem spraw zagranicznych, kawalerem Orderu Orła Białego. Do śmierci pełnił funkcję sekretarza

Dyskusje na temat: władysław biały