• Informacje na temat:

  władysław biały

Artykuły na temat: władysław biały
 • ​Order Orła Białego dla Władysława Siemaszki. Nareszcie!

  Do podziękowań Pana Prezydenta RP dołączają się tysiące Kresowian i ich potomków, którym bliskie jest motto: "Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary ludobójstwa". A także wszyscy ci, dla których monumentalna praca Władysława i Ewy Siemaszków była inspiracja do podjęcia własnych działań.

 • Władysław Kosiniak-Kamysz: Nie zgodzę się na karanie kobiet

  Projekt nowelizacji ustawy aborcyjnej, który trafił do sejmowych prac, wymaga poprawek, m.in. doprecyzowania kwestii związanych z wadami genetycznymi. Tylko w tej wersji jest szansa na przyjęcie go przez Sejm. Przyjęcie drugiego projektu byłoby oszustwem – powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

 • Pogrzeb prof. Władysława Bartoszewskiego

  Prof. Władysław Bartoszewski spoczął na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Pogrzeb odbył się z udziałem wojskowej asysty honorowej. - Żegnamy wspaniałego człowieka, który dla całych pokoleń Polaków był, jest i będzie przykładem, prawdziwym wzorcem postaw obywatelskich i patriotycznych - mówił podczas uroczystości prezydent Bronisław Komorowski.

 • Sylwetka Władysława Bartoszewskiego

  W piątek w wieku 93 lat zmarł Władysław Bartoszewski - żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, więziony w Auschwitz i więzieniach komunistycznych; w wolnej Polsce minister spraw zagranicznych, publicysta, pisarz i działacz społeczny, Sprawiedliwy Wśród Narodów.

 • Bielecki, Kućma i Siemaszko z Orderami Orła Białego

  Andrzej Duda w Święto Konstytucji 3 maja odznaczył na Zamku Królewskim Orderami Orła Białego b. opozycjonistę Czesława Bieleckiego, rzeźbiarza Wincentego Kućmę oraz żołnierza AK, badacza tragedii polskiej ludności na Wołyniu w czasie II wojny światowej Władysława Siemaszkę.

 • Biały Marsz w Łodzi

  Biały Marsz dla Ojca Świętego przejdzie wieczorem łódzką ulicą Piotrkowską. Rozpocznie się o godz. 19. na placu Wolności przy kościele Zesłania Ducha Świętego, a zakończy w łódzkiej archikatedrze.

 • 75 lat temu 2. Korpus Polski gen. Władysława Andersa zdobył wzgórze Monte Cassino

  ...75 lat temu, 18 maja 1944 r., po niezwykle zaciętych walkach 2. Korpus Polski dowodzony przez gen. Władysława Andersa zdobył wzgórze Monte Cassino wraz ze znajdującym się na nim klasztorem. W bitwie zginęło 923 polskich żołnierzy, 2931 zostało rannych, a 345 uznano za zaginionych.

 • Władysław Bartoszewski nie żyje

  Nie żyje Władysław Bartoszewski. Zmarł w wieku 93 lat. W piątek po południu były szef polskiego MSZ trafił do szpitala MSW przy ul. Wołoskiej w Warszawie. Pracował do ostatniej chwili, przygotowywał się do poniedziałkowych konsultacji polsko-niemieckich. Zmarł na zawał serca. ​Na znak żałoby po śmierci Władysława Bartoszewskiego flagi Belwederu i Pałacu Prezydenckiego zostały opuszczone do połowy...

 • W Rosji o śmierci Władysława Bartoszewskiego

  Czołowe rosyjskie media poinformowały o śmierci profesora Władysława Bartoszewskiego. Rosjanie dowiedzieli się dosyć dużo o bogatej biografii zmarłego.

 • Śmierć, która do dziś budzi pytania. 75 lat temu zginął Władysław Sikorski

  ...4 lipca 1943 r. w katastrofie samolotu nad Gibraltarem zginął gen. Władysław Sikorski, współautor zwycięstwa nad Armią Czerwoną w 1920 r., premier II RP. W czasie II wojny światowej Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych i szef rządu RP na uchodźstwie. Okoliczności jego śmierci do dziś budzą kontrowersje.

Zdjęcia na temat: władysław biały
Wideo na temat: władysław biały
 • Odszedł Władysław Bartoszewski

  W szpitalu MSW przy ulicy Wołoskiej w Warszawie zmarł Władysław Bartoszewski. Miał 93 lata. Bartoszewski był działaczem społecznym, historykiem, dziennikarzem, więźniem Auschwitz, żołnierzem Armii Krajowej, działaczem Polskiego Państwa Podziemnego, uczestnikiem powstania warszawskiego, dwukrotnym ministrem spraw zagranicznych, kawalerem Orderu Orła Białego. Do śmierci pełnił funkcję sekretarza

Dyskusje na temat: władysław biały