• Informacje na temat:

  władysław broniewski

Artykuły na temat: władysław broniewski
 • Kaczyński cytuje Władysława Broniewskiego

  To są ziemie, gdzie jest wielki zasób kulturowy, trzeba tylko dodać infrastrukturę i wyrwać z tego mechanizmu, który powstrzymuje Polskę - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński na Podkarpaciu. Ta ziemia może być motorem dla całego kraju - dodał. Cytował także słowa Władysława Broniewskiego.

 • Spotkanie z Broniewskim

  Na spotkanie zatytułowane "Ojczyzno moja - kocham i myślę!". Władysław Broniewski znany i nieznany zaprasza Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu, której poeta jest patronem.

 • W obronie Batalionów Chłopskich i Władysława Broniewskiego

  ...w Tarnowie, gdzie na fali usuwania niegodnych patronów postanowiono pozbyć się Batalionów Chłopskich i Władysława Broniewskiego. Znakomicie zareagował na to prezydent miasta Roman Ciepiela(...). Być może źle uczono ich też o Władysławie Broniewskim, a na pewno nie zapoznali się dokładnie z jego życiorysem przed wpisaniem go na dekomunizacyjną listę. Owszem, został on skutecznie wykreowany...

 • Radni Płocka chcą ogłosić rok 2012 rokiem Władysława Broniewskiego, poety urodzonego w tym mieście, do którego wielokrotnie powracał, także w swej twórczości. W 2012 r. przypada 115. rocznica urodzin i 50. rocznica śmierci Władysława Broniewskiego.

 • W Płocku (Mazowieckie) rozpoczęła się w piątek dwudniowa kwesta na budowę nowego nagrobka Eugenii Dąbrowskiej (1884-1939), siostry gen. Władysława Sikorskiego (1881-1943), która pochowana jest na tamtejszym Cmentarzu Miejskim, założonym pod koniec XIX wieku.

 • Cudowny Zamość? Mali artyści w szponach biurokracji

  Kraju mój, kraju barwny pelargonii i malwy... pisał poeta Władysław Broniewski. Jest taki kraj, a w nim miasto, które Polacy nazwali Cudem Polski, bo kojarzą go z symbolami naszej tradycji i kultury narodowej. Zamość na Zamojszczyźnie.

 • Konkurs poetycki "O liść dębu"

  Książnica Płocka ogłosiła XX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Władysława Broniewskiego "O liść dębu".

 • 75. rocznica Akcji pod Arsenałem. "Nie myślałem, że to zrobicie"

  ...75 lat temu, 26 marca 1943 r. u zbiegu ulic Długiej i Bielańskiej w Warszawie w pobliżu budynku Arsenału członkowie Grup Szturmowych Szarych Szeregów, pod dowództwem Stanisława Broniewskiego "Orszy", przeprowadzili akcję odbicia z rąk Gestapo Janka Bytnara "Rudego" i 20 innych więźniów.

 • Wiersze m.in. Beaty Obertyńskiej, Anatola Sterna, Tadeusza Wittlina, Władysława Broniewskiego i Aleksandra Wata znalazły się w antologii pt. "Gułag polskich poetów". Antologię zestawiła Nina Taylor-Terlecka.

 • "Literatura i wojna" w Warszawie

  Rękopisy wierszy Baczyńskiego, listy Broniewskiego, zapiski robione przez Gałczyńskiego w oflagu - to niektóre eksponaty z wystawy "Literatura i wojna", którą w czwartek otwarto w warszawskim Muzeum Literatury.

Dyskusje na temat: władysław broniewski