• Informacje na temat:

  włodzimierz lenin

Artykuły na temat: włodzimierz lenin
 • Głowa Lenina z galarety wieprzowej. Instalację zdjęto, by "nie urazić uczuć"

  Witebska artystka stworzyła instalację, której głównym elementem jest głowa Włodzimierza Lenina z galarety wieprzowej. To ironiczny komentarz do rocznicy rewolucji październikowej. Dla niektórych jednak okazał się zbyt awangardowy. W piątek instalację zdemontowano.

 • Putin: Lenin podłożył bombę atomową pod gmach, który nazywa się Rosja

  Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że przywódca bolszewików Włodzimierz Lenin "podłożył bombę atomową pod gmach, który nazywa się Rosja". Jak dodał, w ostatecznym rozrachunku idee Lenina doprowadziły do rozpadu Związku Radzieckiego.

 • Putin: Lenin podłożył bombę atomową pod gmach, który nazywa się Rosja

  Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek, że przywódca bolszewików Włodzimierz Lenin "podłożył bombę atomową pod gmach, który nazywa się Rosja". Jak dodał, w ostatecznym rozrachunku idee Lenina doprowadziły do rozpadu Związku Radzieckiego.

 • Zaporoże: Demontaż pomnika Lenina

  W Zaporożu zdemontowano największy na Ukrainie pomnik Lenina. Figurę wodza rewolucji październikowej obalano przez kilkadziesiąt godzin z użyciem ciężkiego sprzętu.

 • "Z pochowaniem Lenina nie trzeba się spieszyć"

  Dostojnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej metropolita Hilarion oświadczył w sobotę, że choć ciało przywódcy bolszewików Włodzimierza Lenina nie powinno spoczywać na Placu Czerwonym, to nie należy się spieszyć z jego pochówkiem, by nie podzielić społeczeństwa.

 • Rosja: Odrestaurowane mauzoleum Lenina

  Okazałe mauzoleum Lenina, którego trwałości zagrażały zacieki, śnieg i nieubłagany upływ czasu, otwiera ponownie 15 maja, po 8 miesiącach gruntownego remontu, swe podwoje dla zwiedzających - zapowiedział rzecznik Federalnej Służby Ochrony Siergiej Dewiatow.

 • Ryzykowna decyzja dla Putina. Wraca sprawa mauzoleum Lenina

  ...100 lat po bolszewickiej rewolucji, w Rosji wraca temat likwidacji mauzoleum Włodzimierza Lenina. Lenin spoczywa w sarkofagu na Placu Czerwonym i jest wystawiony na publiczny widok, jak eksponat w muzeum. Jak informuje dziennikarz RMF FM, coraz więcej Rosjan domaga się likwidacji mauzoleum.

 • Władze Uljanowska, gdzie urodził się Włodzimierz Lenin, chcą, by miasto stało się gigantycznym Muzeum Związku Radzieckiego. Odpowiednie plany już przedstawiono rządowi w Moskwie.

 • Granitową głowę Lenina odkopano w berlińskim lesie

  Granitowa głowa Włodzimierza Lenina została w czwartek wykopana w lesie na obrzeżach Berlina. Fragment pomnika, usuniętego po upadku NRD, ma zostać częścią planowanej na przyszły rok wystawy.

 • Polska Telefonia Cyfowa, operator sieci komórkowej Heyah, wstrzymała kampanię reklamową, w której wykorzystano wizerunek Włodzimierza Lenina. Kampania wywołała wiele kontrowersji. O wycofanie reklam apelował m.in. prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

Zdjęcia na temat: włodzimierz lenin