• Informacje na temat:

  włoska literatura

Artykuły na temat: włoska literatura
 • Włoski Sąd Najwyższy: Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem

  ​Nie ma związku między szczepieniem a autyzmem - orzekł włoski Sąd Najwyższy i odrzucił odwołanie od wyroku niższej instancji złożone przez ojca chłopca z autyzmem. Domagał się on odszkodowania twierdząc, że autyzm syna związany jest z podaną mu szczepionką.

 • Włoski sąd: Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem

  Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem- orzekł włoski Sąd Najwyższy i odrzucił odwołanie od wyroku niższej instancji złożone przez ojca chłopca z autyzmem. Domagał się on odszkodowania twierdząc, że autyzm syna związany jest z podaną mu szczepionką.

 • Literatura komórkowa

  Włoski pisarz Robert Bernocco wydał właśnie swoją pierwszą książkę, zatytułowaną Compagni di viaggio (Towarzysze podróży). Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że tekst został w całości napisany na klawiaturze telefonu komórkowego.

 • 40 lat temu odszedł Pier Paolo Pasolini - wybitny włoski reżyser

  Dziesiątki debat, uroczystości, wystaw i przeglądów filmów zorganizowano we Włoszech w przypadającą dziś 40. rocznicę śmierci poety, dramaturga i reżysera Piera Paola Pasoliniego. Wspomina się go jako genialnego artystę i fenomen włoskiej kultury.

 • Literatura: Bukmacherzy stawiają na Magrisa

  Włoski pisarz Claudio Magris ma w tym roku, zdaniem specjalistów z Ladbrokers - największej na świecie firmy bukmacherskiej - najpoważniejsze szanse na uzyskanie literackiego lauru noblowskiego.

 • en rok był wyjątkowo dobry dla polskiej literatury we Włoszech; ukazało się ponad 20 przekładów dzieł takich autorów jak Ryszard Kapuściński, Marek Hłasko, Wisława Szymborska, Hanna Krall. To znacznie więcej publikacji niż w poprzednich latach.

 • Zmarł Dario Fo. Laureat literackiego Nobla miał 90 lat

  Zmarł Dario Fo, włoski satyryk, autor sztuk teatralnych, reżyser teatralny oraz kompozytor, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1997 roku. Miał 90 lat.

 • "Wieczór kryminalny"

  Marek Krajewski 26 marca będzie gościem Uznamskich Dni Literatury.

 • ​Magia Targów Książki w Krakowie

  Rekordowo międzynarodowe, z udziałem 600 znakomitych autorów z całego świata, reprezentujących najlepsze wydawnictwa. Osobistości świata kultury, aktorzy, muzycy, politycy, sportowcy, dziennikarze, celebryci. Literatura, tradycja i kultura Węgier w ramach Salonu Małe Ojczyzny. Rozstrzygnięcie kilkunastu ważnych konkursów literackich, wybór Ambasadorów Targów oraz wręczenie Nagrody im. Jana...

 • Laury, na wieki utrwalonej w historii nie tylko literatury, ale kultury w ogóle, Petrarka tak naprawdę nie znał. Pewnego dnia kobieta po prostu pojawiła się w kościele. Zachwycony Petrarka stworzył Sonety do Laury.

Dyskusje na temat: włoska literatura