• Informacje na temat:

  wojewoda

Artykuły na temat: wojewoda
 • Wojewoda o wyroku unieważniającym dekomunizację ulic

  Uzasadnienia zarządzeń zastępczych ws. zmian nazw ulic były absolutnie wystarczające; nie wiem jak rozumieć wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który je uchylił; czekam na pisemne uzasadnienie tych decyzji - powiedział w środę wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

 • Zachodniopomorskie: Tomasz Hinc nowym wojewodą

  ...wyjaśni" po spotkaniach z osobami odpowiedzialnymi za realizację poszczególnych inwestycji. Dzięki temu - jak dodał - będzie można też określić, które z zadań są priorytetowe. Wojewoda zapowiedział, że(...)". Hinc mówił, że będzie pamiętał, iż województwo zachodniopomorskie "stoi na dwóch nogach"; zapewnił, że nie zapomni o jego wschodniej części z Koszalinem. Nowy wojewoda podkreślił znaczenie budowy dróg...

 • Nowi wojewodowie powołani

  ...wielkopolskiego sejmiku Zbigniew Hoffmann (PiS) został nowym wojewodą wielkopolskim. W latach 2006 - 2007 był wicewojewodą wielkopolskim i wojewodą kujawsko-pomorskim. Nowy wojewoda oceniany jest jako(...) Borysem Budką (PO) - 11,51 proc. Mikołaj Bogdanowicz nowym wojewodą kujawsko-pomorskim Nowy wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz przez ostatnie pięć lat był zastępcą burmistrza...

 • Co z ul. Lecha Kaczyńskiego? Wojewoda wstrzymał decyzję

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera poinformował we wtorek, że wstrzymał wykonanie styczniowej uchwały Rady Warszawy w sprawie zmiany nazwy ulicy Lecha Kaczyńskiego na Trasę Łazienkowską. Wojewoda zapowiedział, że uchyli decyzję rady miasta w tej sprawie.

 • Wojewoda mazowiecki wygasił mandat prezydenta Radomia

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał zarządzenie zastępcze za Radę Miejską w Radomiu, w którym stwierdził wygaśnięcie mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.

 • Wojewoda podlaski: Straty w regionie spowodowane suszą - znaczące

  Na Podlasiu straty spowodowane suszą są znaczące; szacowaniem szkód objęta jest połowa gospodarstw rolnych - poinformował podczas niedzielnych dożynek w Wigrach wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

 • Wojewoda wstrzymał uchwałę o referendum w Warszawie

  ...​Rada Warszawy otrzymała list od wojewody mazowieckiego, w którym informuje on o podjęciu analizy poprawności przyjęcia uchwały o referendum w Warszawie i informuje o konieczności wstrzymana kampanii informacyjnej dot. referendum - poinformował poseł PO Andrzej Halicki. -Wojewoda mazowiecki wysłał pismo do stołecznego ratusza informujące o wszczęciu postępowania nadzorczego dot. uchwały...

 • Wojewoda mazowiecki opublikował wyniki referendum w Legionowie

  ...- Zapobiegając próbie wciągnięcia mnie w konflikt polityczny opublikowałem w środę protokół z ustalenia wyniku referendum w Legionowie - poinformował wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Zwrócił uwagę, że brakowało poświadczenia podpisem elektronicznym protokołu z wynikami referendum.

 • Wojewoda mazowiecki wygasił mandat prezydenta Radomia

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał zarządzenie zastępcze za Radę Miejską w Radomiu, w którym stwierdził wygaśnięcie mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Poinformowano o tym na czwartkowej konferencji prasowej.

 • Wojewoda mazowiecki zakazał manifestacji przed ambasadą Izraela

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera - w związku z planowaną manifestacją przed ambasadą Izraela - podjął decyzję o zakazie poruszania się w obszarze wokół placówki od 31 stycznia do 5 lutego.

Zdjęcia na temat: wojewoda
Wideo na temat: wojewoda