• Informacje na temat:

  wojewoda

Artykuły na temat: wojewoda
 • Łódź: Wojewoda "analizuje sytuację" Hanny Zdanowskiej

  Wojewoda łódzki prof. Zbigniew Rau nie podjął jeszcze decyzji w sprawie ubiegającej się o reelekcję prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej (PO); cały czas analizuje sytuację prawną powstałą wskutek prawomocnego jej skazania - poinformowała w środę PAP rzeczniczka wojewody Dagmara Zalewska.

 • Wiceminister staje w obronie wojewody lubelskiego

  Zdaniem wiceministra Pawła Szefernakera zarówno działania wojewody lubelskiego, jak i policji podczas sobotniego Marszu Równości w Lublinie były "takie, jakie powinny być w takiej sytuacji". Szefernaker wskazał, że wojewoda Przemysław Czarnek jest "rozliczany z działań, które podejmuje, a w ostatnią sobotę w centrum kryzysowym brał udział i na bieżąco monitorował sytuację w Lublinie". "Wojewoda...

 • Wojewoda uniemożliwi pełnienie obowiązków Zdanowskiej?

  ..."Wojewoda mógłby podjąć decyzję uniemożliwiającą pełnienie obowiązków osobie, która została prawomocnie skazana. Taką decyzję można zaskarżyć do sądu administracyjnego" - powiedział w piątek w rozmowie z "DGP" przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński w odniesieniu do sprawy Hanny Zdanowskiej.

 • Wojewoda o wyroku unieważniającym dekomunizację ulic

  Uzasadnienia zarządzeń zastępczych ws. zmian nazw ulic były absolutnie wystarczające; nie wiem jak rozumieć wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który je uchylił; czekam na pisemne uzasadnienie tych decyzji - powiedział w środę wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

 • Zachodniopomorskie: Tomasz Hinc nowym wojewodą

  ...wyjaśni" po spotkaniach z osobami odpowiedzialnymi za realizację poszczególnych inwestycji. Dzięki temu - jak dodał - będzie można też określić, które z zadań są priorytetowe. Wojewoda zapowiedział, że(...)". Hinc mówił, że będzie pamiętał, iż województwo zachodniopomorskie "stoi na dwóch nogach"; zapewnił, że nie zapomni o jego wschodniej części z Koszalinem. Nowy wojewoda podkreślił znaczenie budowy dróg...

 • Nowi wojewodowie powołani

  ...wielkopolskiego sejmiku Zbigniew Hoffmann (PiS) został nowym wojewodą wielkopolskim. W latach 2006 - 2007 był wicewojewodą wielkopolskim i wojewodą kujawsko-pomorskim. Nowy wojewoda oceniany jest jako(...) Borysem Budką (PO) - 11,51 proc. Mikołaj Bogdanowicz nowym wojewodą kujawsko-pomorskim Nowy wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz przez ostatnie pięć lat był zastępcą burmistrza...

 • Co z ul. Lecha Kaczyńskiego? Wojewoda wstrzymał decyzję

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera poinformował we wtorek, że wstrzymał wykonanie styczniowej uchwały Rady Warszawy w sprawie zmiany nazwy ulicy Lecha Kaczyńskiego na Trasę Łazienkowską. Wojewoda zapowiedział, że uchyli decyzję rady miasta w tej sprawie.

 • Komitet Zdanowskiej złożył wniosek o odwołanie wojewody łódzkiego

  ...​Wniosek o odwołanie przez premiera wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua złożyli w urzędzie wojewódzkim przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Hanny Zdanowskiej. Ich zdaniem wojewoda "uprawia politykę" i "angażuje się w sposób czynny" w kampanię wyborczą. Członkowie KWW Hanny Zdanowskiej na konferencji prasowej w czwartek oświadczyli, że głównym powodem wniosku do premiera Mateusza...

 • Łódź: Wojewoda w stosownym czasie wyda oświadczenie ws. prezydent

  ...- Wojewoda łódzki w stosownym czasie wyda oświadczenie w sprawie prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej – poinformowała w środę media jego rzeczniczka Elżbieta Węgrzynowska.

 • Wojewoda mazowiecki wygasił mandat prezydenta Radomia

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał zarządzenie zastępcze za Radę Miejską w Radomiu, w którym stwierdził wygaśnięcie mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.

Zdjęcia na temat: wojewoda
Wideo na temat: wojewoda