• Informacje na temat:

  wojna 100 letnia

Artykuły na temat: wojna 100 letnia
 • ​Wielka Brytania: 100-letnia Polka ciężko pobita. Kobieta nie żyje

  ...100-letnia Zofia Kaczan zmarła po tym, jak została napadnięta, obrabowana i pobita w Normanton - donosi "The Telegraph".

 • ...100-letnia Zofia Kaczan zmarła po tym, jak została napadnięta, obrabowana i pobita w Normanton - donosi "The Telegraph".

 • W wieku 100 lat zmarł w Londynie płk Zbigniew Makowiecki, ostatni żyjący kawalerzysta kampanii wrześniowej i żołnierz 1. Dywizji Pancernej gen. Maczka.

 • Najstarszy pilot w Europie pochodzi z Włoch. Ma obecnie 100 lat i ponad 80-letnie doświadczenie. Licencję pilota przedłużono mu o dwa kolejne lata.

 • Najstarsza barmanka świata ma już… 100 lat!

  Skończyła 100 lat i nadal… pracuje w pubie. Najstarszą barmanką świata jest Brytyjka, pani Dolly Saville. W pubie the Red Lion w hrabstwie Buckingamshire znają ją wszyscy.

 • Clare Hollingworth idzie na wojnę

  ...z 2. Pułku Bombowców Nurkujących imienia Immelmanna było lotnisko na Muchowcu. Eksplozje niemieckich bomb uszkodziły hangary i inne budynki lotniska oraz bocznice kolejowe. Gdy po ukończeniu 100 lat Clare(...) wojna polsko-niemiecka, chociaż obie strony zrzucały na przeciwnika odpowiedzialność za jej wybuch. Rozgłośnia w Breslau, której sygnał odbierano w konsulacie, informowała o licznych napadach polskich...

 • Polski pilot Franciszek Kornicki zwycięzcą plebiscytu z okazji 100-lecia RAF

  .... w mediach społecznościowych. Dzięki zwycięstwu w plebiscycie podobizna Kornickiego zostanie umieszczona na zaplanowanej na przyszły rok wystawie z okazji 100-lecia RAF - tuż obok Spitfire'a VB BL614(...) rozmową ze 100-letnim weteranem. Polski pilot przyznał, że jest "zaskoczony i nieco oszołomiony" swoją popularnością, ale dodał szybko, że był jedynie "jednym z bardzo wielu", którzy przyłożyli się...

 • Finlandia idzie na wojnę z terrorystami? Wzywa posiłki

  .... Zwiększą wydatki na bezpieczeństwo Aktualny plan gospodarczy zakłada, że w przyszłym roku na bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne z budżetu zostanie przeznaczonych dodatkowych 100 mln euro (w tym ok...

 • Majdan: „I tak nas zabijają. Będzie wojna. Ale tej władzy nie przebaczymy nigdy”

  ..."I tak nas zabijają. Będzie wojna. Nic dobrego nie będzie. Ale tej władzy, która jest teraz, nie przebaczymy tego nigdy" - mówił w rozmowie z reporterem TVN24 uczestnik walk na kijowskim Majdanie. Dzisiaj oddziały milicji zabiły na ulicach Kijowa co najmniej 67 osób.

 • "Są dwie Macedonie". Czy krajowi grozi wojna domowa?

  Próba zatuszowania zabójstwa, skandal polityczny, korupcja i machinacje, masowe protesty i manifestacje, wreszcie rzekoma próba naruszenia integralności terytorialnej. Czy Macedonii grozi wojna domowa? O napiętej sytuacji w byłej jugosłowiańskiej republice Interia rozmawiała z przebywającym w Skopje Markiem Matyjanką, publicystą i znawcą problematyki Bałkanów.

Dyskusje na temat: wojna 100 letnia
 • Re: ​Wielka Brytania: 100-letnia Polka ciężko pobita. Kobieta nie żyje

  No stu letniej babce nie dała rady druga wojna światowa załatwił ją brytyjski rzezimieszek.

 • Re: 31-letnia Polka zaginęła w Holandii

  ": gazety sprzed 100 lat z Milwaukie i z Chicago, i szczeka mi opadla gdy czytalem o takich samych konfliktach miedzy Polakami i o takiej samej polskiej zawistnej naturze i wredocie - zawisci Polakow Polsce wobec takich emigrantow jak ja dzis - tak asam zawisc i podlosc i szyderczosc - juz 100 lat temu, czyli przed wojna i przed komuna. 100 letnie gazety polonijne! Opisywal to zreszta, te wredna

 • Re: ​Arabia Saudyjska: Żądania Kataru to deklaracja wojny

  Wojny Krzyżowe,wojna 100 letnia, wojna 30 letnia, I i II wona światowa, wymordowanie Indian ameryki południowej i północnej, niewolnictwo i mordy w afryce. Wszystko to zawdzięczamy chrześcijaństwu.

 • Re: Syria: Około 100 cywilów zginęło w atakach lotniczych

  -1934-Haiti. Po licznych powstaniach Ameryka wprowadza swoje wojska, okupacja trwa 19 lat 1916-1924-8-letnia okupacja Republiki Dominikany 1917-1933-okupacja wojskowa Kuby, protektorat ekonomiczny 1917(...)-wojna w Korei. W działaniach bojowych brało udział 350 tysięcy ludzi, 1 tysiąc czołgów, ponad 300 okrętów. Przeważającą część kontyngentu i sprzętu wojskowego dostarczyły USA 1961, kwiecień-próba amery

 • Re: Karbala oczekuje ponad 22 milionów pielgrzymów. Rzeka ludzi widziana z lotu ptaka

  W Europie też były wojny religijne. Władcy katoliccy walczyli z luterańskimi w sposób nie mniej krwawy niż muzułmanie. Była wojna 30 letnia, 100 letnia, była rzeź Hugenotów, był Potop szwedzki.

 • Re: Niemiecki minister: Potrzebujemy Rosji jako partnera

  W 1939r także Reichstag rozpoczął dialog z ROSJĄ i wybuchła 5 letnia wojna która pochłonęła ponad 100 mln ludzi.Kiedyś Hitler-Stalin a dzisiaj Putin-Merkel jakoś kojarzy mnie się to ze skasowaniem POL:SKI.

 • Re: Rezerwiści stawili się na ćwiczeniach

  POkazówka dla mediów, by uspokoić srających pod siebie ze strachu POlaków! Wojna nam nie grozi, bo do tego potrzeba armii, natomiast 100 letnia okupacja jak najbardziej.

 • Re: ​Wielka Brytania: Spekulacje na temat interwencji w Syrii

  wszystkich ze wszystkimi ,wyprawy krzyżowe, wojny domowe, religijne, o sukcesje inkwizycja, wojna 100letnia,30 letnia, ze Szwedami... Czas przejść do współczesności. Często dawni wrogowie są naszymi(...)Co zrobiłbyś Niemcom,którzy nas zagazowywali,palili,pacyfikowali pali wsie,masowe egzekucje, zniszczenie miasta przez bombardowanie dywanowe Warszawa-100%, 200tys ofiar cywilnych tylko II wojna

 • Re: Marine Le Pen nie zamierza oddawać 300 tys. euro

  Niestety czy też stety stare wraca , ludzie się nie chcą uczyć praktycznie w podobnym czasie mam takie ruchy w Europie kończące się wielkimi wojnami . Początek XX wieku dwie wojny , 100 lat wcześniej grasujący Bonaparte po Europie , początek XVIII było więcej awantur w podobnym czasie w Europie , Początek wieku XVII to znowu wojna 30 letnia :)))))) Za każdym razem znalazło się kilkoro wariatów