• Informacje na temat:

  wojna 100 letnia

Artykuły na temat: wojna 100 letnia
 • ...100-letnia Zofia Kaczan zmarła po tym, jak została napadnięta, obrabowana i pobita w Normanton - donosi "The Telegraph".

 • ​Wielka Brytania: 100-letnia Polka ciężko pobita. Kobieta nie żyje

  ...100-letnia Zofia Kaczan zmarła po tym, jak została napadnięta, obrabowana i pobita w Normanton - donosi "The Telegraph".

 • W wieku 100 lat zmarł w Londynie płk Zbigniew Makowiecki, ostatni żyjący kawalerzysta kampanii wrześniowej i żołnierz 1. Dywizji Pancernej gen. Maczka.

 • Najstarszy pilot w Europie pochodzi z Włoch. Ma obecnie 100 lat i ponad 80-letnie doświadczenie. Licencję pilota przedłużono mu o dwa kolejne lata.

 • Najstarsza barmanka świata ma już… 100 lat!

  Skończyła 100 lat i nadal… pracuje w pubie. Najstarszą barmanką świata jest Brytyjka, pani Dolly Saville. W pubie the Red Lion w hrabstwie Buckingamshire znają ją wszyscy.

 • Clare Hollingworth idzie na wojnę

  ...z 2. Pułku Bombowców Nurkujących imienia Immelmanna było lotnisko na Muchowcu. Eksplozje niemieckich bomb uszkodziły hangary i inne budynki lotniska oraz bocznice kolejowe. Gdy po ukończeniu 100 lat Clare(...) wojna polsko-niemiecka, chociaż obie strony zrzucały na przeciwnika odpowiedzialność za jej wybuch. Rozgłośnia w Breslau, której sygnał odbierano w konsulacie, informowała o licznych napadach polskich...

 • Hiszpania: Odnaleźli zaginionego w wojnie domowej, po prawie 80 latach

  To głównie dzięki determinacji 100-letniej mieszkanki Katalonii zaginiony przed prawie 80 laty Vicente odnalazł swoją biologiczną rodzinę, choć hiszpańska wojna domowa z lat 1936-1939 oddaliła go od niej o ponad tysiąc kilometrów. Kobieta latami pisała listy do różnych instytucji z prośbą o pomoc w poszukiwaniu zaginionego w 1939 r. pięciolatka. Opisała w nich dosyć dokładnie okoliczności...

 • Po tragicznym weekendzie Chicago wypowiada wojnę gangom

  ...boryka się z problemem ataków z użyciem broni palnej. Do większości z nich dochodzi podczas sporów między gangami. Policja szacuje, że w Chicago jest ich kilkadziesiąt i należy do nich ok. 100 tys. osób...

 • Polski pilot Franciszek Kornicki zwycięzcą plebiscytu z okazji 100-lecia RAF

  .... w mediach społecznościowych. Dzięki zwycięstwu w plebiscycie podobizna Kornickiego zostanie umieszczona na zaplanowanej na przyszły rok wystawie z okazji 100-lecia RAF - tuż obok Spitfire'a VB BL614(...) rozmową ze 100-letnim weteranem. Polski pilot przyznał, że jest "zaskoczony i nieco oszołomiony" swoją popularnością, ale dodał szybko, że był jedynie "jednym z bardzo wielu", którzy przyłożyli się...

 • 74 lata temu Niemcy skazali na śmierć ponad 100 Polaków w Auschwitz

  Ponad stu Polaków skazał na śmierć policyjny sąd doraźny katowickiego gestapo, który 5 stycznia 1945 r. zebrał się w obozie Auschwitz. Było to jego ostatnie posiedzenie. Skazani zostali rozstrzelani dzień później przy krematorium V w Auschwitz II-Birkenau.

Dyskusje na temat: wojna 100 letnia