• Informacje na temat:

  wojna afgańska

Artykuły na temat: wojna afgańska
 • Armia Afgańska potrzebuje wsparcia USA

  W sobotę rozpoczęły się nieoficjalne rozmowy między talibami a rządem w Kabulu. Jak twierdzi prezydent Afganistanu Aszraf Ghani, "bez wsparcia Stanów Zjednoczonych Afganistan nie utrzyma swojej armii nawet przez pół roku".

 • Zmarł Dżalaluddin Hakkani, twórca afgańskiej siatki rebelianckiej

  Twórca afgańskiej, sprzymierzonej z talibami terrorystycznej siatki klanu Hakkanich, bohater wojny z armią radziecką z lat 80. Dżalaluddin Hakkani zmarł w Afganistanie po latach choroby - poinformował rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid.

 • Talibowie chcą rozmów pokojowych z rządem afgańskim?

  USA dostrzegają sygnały zainteresowania ze strony talibów możliwością podjęcia rozmów pokojowych, by zakończyć trwającą od wielu lat wojnę w Afganistanie - oświadczył we wtorek szef Pentagonu James Mattis, który przybył z niezapowiedzianą wizytą do tego kraju.

 • ...jeszcze i tych resztek armii, jakie nam zostały. Będąc raczej dalekim od kierowania się w takich sprawach tzw. głosem ludu, tu akurat muszę przyznać większości rację. Wojna w Afganistanie przypomina tę(...) na siły sajgońskie zwaliły się przeważające siły uzbrojone po zęby przez Chiny i ZSSR), a armia afgańska jest fikcją, wielu z jej żołnierzy zaraz po odebraniu podarowanej przez interwentów broni...

 • Afgańskie sieroty nie widzą miliardów dolarów

  Międzynarodowa pomoc miała poprawić standard życia w Afganistanie. Sierocińce w Kabulu pokazują jednak, że najbardziej poszkodowane są dzieci. Tym rodziców zabrała wojna. Prawie nie widzą korzyści z miliardów dolarów wydanych na pomoc Afgańczykom.

 • ...- Chcemy pokazać przed wyborami prezydenckimi, że Afganistan jest jedną z kluczowych kwestii polskiej polityki - powiedział Filip Ilkowski z Inicjatywy "Stop Wojnie", która zorganizowała demonstrację. - W kampanii wyborczej o Afganistanie słyszymy tyle, co nic. Nie jest to zaskoczeniem, bo afgańska wojna jest bardzo niepopularna w społeczeństwie - dodał. Ubolewał, że żaden z tych kandydatów na...

 • W konflikcie afgańskim w 2010 roku zginęło ponad 2400 cywilów, czyli średnio ponad sześć osób dziennie. Jest to rekordowa liczba zabitych w ciągu bez mała dziesięciu lat wojny - podała we wtorek afgańska organizacja pozarządowa Afghanistan Rights Monitor (ARM).

 • USA: Przetrzymywany przez afgańskich talibów żołnierz jest wolny

  Przetrzymywany przez prawie pięć lat przez afgańskich talibów sierżant armii USA Bowe Bergdahl odzyskał wolność - poinformował prezydent tego kraju Barack Obama.

 • "Wojna w Afganistanie będzie jeszcze krwawsza"

  ...najwcześniej za 3-4 lata. Amerykański wywiad ostrzega, że jeśli talibowie nie dadzą się przekonać do rozmów o pokoju, w tym roku wojna w Afganistanie będzie jeszcze krwawsza niż w zeszłym, a wojsko...

 • Brytyjscy muzułmanie walczący w szeregach talibów będą ścigani prawem - to oficjalne stanowisko brytyjskich władz. Według doniesień, co najmniej dwóch najemników pochodzących z Wielkiej Brytanii już zginęło w amerykańskich nalotach na Afganistan.

Wideo na temat: wojna afgańska
 • Wyjątkowy zabytek wraca do Polski

  Z bazy Bagram w Afganistanie do Poznania przyleci polski czołg z okresu międzywojennego, odnaleziony w Kabulu. Chodzi o renault F-17, który brał udział w wojnie polsko-sowieckiej 1920 roku. Afgańskie władze podarowały go Polsce.

Dyskusje na temat: wojna afgańska
 • Re: ​Pierwsza afgańska kobieta-pilot wojskowy otrzymała azyl polityczny w USA

  Każda religia, która uznaje zbrodnię i wojnę, a jednocześnie uznaje kreacjonizm boski jako wyłączne stworzenie przez boga wszystkiego, jest religią fałszywą w założeniu. To wynika z samej logiki. Jeśli kreatorem wszystkiego jest bóg określonej religii, to oznacza, że wojna i zbrodnia jest niszczeniem boskiej kreacji. A to oznacza, że religia została wymyślona przez ludzi i dla ludzi w celu

 • Re: RMF: Śmiertelne postrzelenie w kompleksie wojskowym w Orzyszu

  Przypominał że wojna Afgańska (nie misja pokojowa) trwa od 2001 roku. To już 16 lat Okupacji i cierpienia Narodu Afgańskiego zadawanego miedzy innymi polska ręką;

 • Re: Wojna w Syrii. Narada Putina z Erdoganem

  Przypominam, że państwo islamskie finansowane jest ze sprzedaży narkotyków przez służby specjalne Zachodu, m.in. ze sprzedaży heroiny, która po interwencji USA znów produkuje się w Afganistanie i nawet afgańska produkcja pokrywa ponad 90% światowego zapotrzebowania na ten narkotyk.

 • Re: ​Ukraina: Kolejne straty sił rządowych w ciężkich walkach w Awdijiwce

  PUTIN PRZEGRYWA WOJNĘ Z UKRAINĄ , WOJNĘ KTÓRA ZMIECIE GO Z TRONU TAK JAK WOJNA AFGAŃSKA ZMIOTŁA Z MAPY zsrr

 • Re: Media: Trump wycofał USA z porozumienia ONZ ws. migracji

  była wojna iracko irańska, była wojna sowiecka afgańska, czemu wtedy element koraniczny nie uciekał do Europy, jako fala albo lawina migrantów. Nagle teraz element koraniczny odkrył Eldorado.???

 • Re: Polscy żołnierze wracają z Afganistanu

  To już skończyła się wojna Polsko - Afgańska ? a jankesi powiedzieli dziękuję ?

 • Re: Ojciec sprawcy masakry w Orlando nagrał wideo. "Nie wiem, jakiej on doznał urazy"

  Ojciec startował w wyborach prezydenckich w Afganistanie w 2015 , wysunięty przez Amerykę - do Ameryki z żona przyjechali jak była wojna rusko/ afgańska ,można zobaczyć na youtube

 • Re: Rosjanie: Badania nie potwierdzają wybuchu w tupolewie

  U nich to tradycja . Swego czasu wagony chłodnie stały miesiacami wyładowane ludzkimi zwlokami ( żołnierzy ) którzy zginęli na wojnie w afganistanie. Dla lemingów informacja - tak tak była wojna od grudnia 1979 do lutego 1989r którą prowadziła Krasnaja Armia ZSRR z partyzanktą afgańska . Radziu Sikorski brał udział w tej wojnie jako reporter. Zastanawiam sie z kim sympatyzował.

 • Re: Putin opuszcza szczyt G20. "Źle zniósł presję"

  Zachodnim przywódcom nie przeszkadza zbrodniczy Izraelski reżim ... Im też nie przeszkadza zniszczenie Libii , Iraku (gdzie ta broń masowego rażenia?) Tragedia Afgańska , ani bestialskie bombardowanie Serbii ... Czy ktoś zdrowy umysłowo wierzy ze wojna ma inną przycina niż korzyści handlowe ?

 • Re: W powietrzu było już czuć święta…

  Co dała Polsce wojna opiumowa?Mudzachedini w czasie wojny z sowietami,płacili Amerykanom za broń opium,po przejęciu przez Talibów władzy,zniszczyli uprawy maku,wtedy to CIA podało że pasterze owiec z Afganistanu dokonali zamachów na WTC.Po dziesięciu latach wprowadzania demokracji,Talibowie jak byli tak są,ale Afgańska HEROINA płynie do USA.A tysiące Afgańczyków idą do Europy,uciekając przed