• Informacje na temat:

  wojna afgańska

Artykuły na temat: wojna afgańska
 • Armia Afgańska potrzebuje wsparcia USA

  W sobotę rozpoczęły się nieoficjalne rozmowy między talibami a rządem w Kabulu. Jak twierdzi prezydent Afganistanu Aszraf Ghani, "bez wsparcia Stanów Zjednoczonych Afganistan nie utrzyma swojej armii nawet przez pół roku".

 • Zmarł Dżalaluddin Hakkani, twórca afgańskiej siatki rebelianckiej

  Twórca afgańskiej, sprzymierzonej z talibami terrorystycznej siatki klanu Hakkanich, bohater wojny z armią radziecką z lat 80. Dżalaluddin Hakkani zmarł w Afganistanie po latach choroby - poinformował rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid.

 • Talibowie chcą rozmów pokojowych z rządem afgańskim?

  USA dostrzegają sygnały zainteresowania ze strony talibów możliwością podjęcia rozmów pokojowych, by zakończyć trwającą od wielu lat wojnę w Afganistanie - oświadczył we wtorek szef Pentagonu James Mattis, który przybył z niezapowiedzianą wizytą do tego kraju.

 • ...jeszcze i tych resztek armii, jakie nam zostały. Będąc raczej dalekim od kierowania się w takich sprawach tzw. głosem ludu, tu akurat muszę przyznać większości rację. Wojna w Afganistanie przypomina tę(...) na siły sajgońskie zwaliły się przeważające siły uzbrojone po zęby przez Chiny i ZSSR), a armia afgańska jest fikcją, wielu z jej żołnierzy zaraz po odebraniu podarowanej przez interwentów broni...

 • Afgańskie sieroty nie widzą miliardów dolarów

  Międzynarodowa pomoc miała poprawić standard życia w Afganistanie. Sierocińce w Kabulu pokazują jednak, że najbardziej poszkodowane są dzieci. Tym rodziców zabrała wojna. Prawie nie widzą korzyści z miliardów dolarów wydanych na pomoc Afgańczykom.

 • ...- Chcemy pokazać przed wyborami prezydenckimi, że Afganistan jest jedną z kluczowych kwestii polskiej polityki - powiedział Filip Ilkowski z Inicjatywy "Stop Wojnie", która zorganizowała demonstrację. - W kampanii wyborczej o Afganistanie słyszymy tyle, co nic. Nie jest to zaskoczeniem, bo afgańska wojna jest bardzo niepopularna w społeczeństwie - dodał. Ubolewał, że żaden z tych kandydatów na...

 • W konflikcie afgańskim w 2010 roku zginęło ponad 2400 cywilów, czyli średnio ponad sześć osób dziennie. Jest to rekordowa liczba zabitych w ciągu bez mała dziesięciu lat wojny - podała we wtorek afgańska organizacja pozarządowa Afghanistan Rights Monitor (ARM).

 • Wojna na Ukrainie to również nasza, Polaków, sprawa

  Od wczoraj już wiele razy zadawano mi pytanie: czy na Ukrainie wybuchnie wojna? W sieci z kolei - pełnej gorących komentarzy i opinii - co rusz czytam: a co to nas obchodzi? No więc uporządkujmy pewne sprawy.

 • USA: Przetrzymywany przez afgańskich talibów żołnierz jest wolny

  Przetrzymywany przez prawie pięć lat przez afgańskich talibów sierżant armii USA Bowe Bergdahl odzyskał wolność - poinformował prezydent tego kraju Barack Obama.

 • "Wojna w Afganistanie będzie jeszcze krwawsza"

  ...najwcześniej za 3-4 lata. Amerykański wywiad ostrzega, że jeśli talibowie nie dadzą się przekonać do rozmów o pokoju, w tym roku wojna w Afganistanie będzie jeszcze krwawsza niż w zeszłym, a wojsko...

Wideo na temat: wojna afgańska
 • Wyjątkowy zabytek wraca do Polski

  Z bazy Bagram w Afganistanie do Poznania przyleci polski czołg z okresu międzywojennego, odnaleziony w Kabulu. Chodzi o renault F-17, który brał udział w wojnie polsko-sowieckiej 1920 roku. Afgańskie władze podarowały go Polsce.

Dyskusje na temat: wojna afgańska