• Informacje na temat:

  wojna błyskawiczna

Artykuły na temat: wojna błyskawiczna
 • Wojna z Rosją "śmiercionośna i błyskawiczna"

  Wojna z Rosją lub Chinami byłaby "ekstremalnie śmiercionośna i błyskawiczna" – twierdzi cytowany przez "The Independent" amerykański generał William Hix.

 • Lokalna walka o akwen czy globalna wojna piątej generacji?

  Ostatnie wojenne pomruki dochodzące ze Wschodu wywołują całą falę apokaliptycznych spekulacji. Ich refrenem jest zagrożenie kolejnym globalnym konfliktem. Tytuły artykułów krzyczą: "krok od III Wojny Światowej?", "czy III Wojna Światowa właśnie się rozpoczęła na Morzu Azowskim?". Realne obawy, czy wyraźna przesada? Publicystyczna egzaltacja, czy prawidłowa reakcja na zagrożenie?

 • "Ingerowanie Rosji w wybory wymaga błyskawicznej odpowiedzi"

  Ingerowanie przez Rosję w wybory w Europie i USA stanowi egzystencjalne zagrożenie dla demokratycznych społeczeństw Zachodu, które wymaga błyskawicznej odpowiedzi z ich strony - oświadczył w środę Nicholas Burns, były ambasador Stanów Zjednoczonych przy NATO.

 • Ostre spięcia na linii NATO-Rosja: Czy to już wojna?

  ...z utrzymaniem wpływów na świecie, także w Europie - dodaje. Cztery bataliony NATO nad Bałtykiem i błyskawiczna riposta Moskwy Z zakulisowych doniesień  i posiedzeń na szczeblu  ministrów obrony państw...

 • "Są dwie Macedonie". Czy krajowi grozi wojna domowa?

  Próba zatuszowania zabójstwa, skandal polityczny, korupcja i machinacje, masowe protesty i manifestacje, wreszcie rzekoma próba naruszenia integralności terytorialnej. Czy Macedonii grozi wojna domowa? O napiętej sytuacji w byłej jugosłowiańskiej republice Interia rozmawiała z przebywającym w Skopje Markiem Matyjanką, publicystą i znawcą problematyki Bałkanów.

 • Błyskawiczne tempo prac w Sejmie: W piątek głosowanie ws. projektu zmian w sądownictwie?

  ...robić wrażenie, że nie wiem co - że będzie tu wojna? Takie wrażenie stwarzacie - powiedział poseł Kukiz'15.(PAP) (ug)

 • Krymska wojna Rosji wyzwaniem dla Białorusi?

  Krymska wojna błyskawiczna Rosji jest również wyzwaniem dla Białorusi. Niezależna mińska gazeta internetowa "Nawiny" pisze, że obecnie stało się jasne , iż Moskwa gotowa jest działać niezwykle brutalnie - nie zważając na granice - na terenach które uznaje za "strefę swoich życiowych interesów".

 • ​104 lata temu wybuchła wojna, która wstrząsnęła światem

  ...28 lipca 1914 r. Austro-Węgry wypowiedziały wojnę Serbii, co było konsekwencją dokonanego miesiąc wcześniej w Sarajewie zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Wojna szybko przerodziła się w światowy konflikt, który pochłonął życie prawie 10 mln żołnierzy.

 • Czy trzecia wojna światowa już trwa?

  Trzecia wojna światowa najprawdopodobniej już wybuchła – twierdzi Sean O'Grady w felietonie opublikowanym w "The Independent".

 • Hezbollah ogłosił zwycięstwo w wojnie w Syrii

  ...doliny Eufratu na wschodzie kraju. Ofensywa wojsk reżimu Asada w kierunku Dajr az-Zaur rozpoczęła się 17 sierpnia i - jak wskazała agencja Reutera - była błyskawiczna.  5 września syryjska armia...

Dyskusje na temat: wojna błyskawiczna