• Informacje na temat:

  wojna błyskawiczna

Artykuły na temat: wojna błyskawiczna
 • Wojna z Rosją "śmiercionośna i błyskawiczna"

  Wojna z Rosją lub Chinami byłaby "ekstremalnie śmiercionośna i błyskawiczna" – twierdzi cytowany przez "The Independent" amerykański generał William Hix.

 • "Ingerowanie Rosji w wybory wymaga błyskawicznej odpowiedzi"

  Ingerowanie przez Rosję w wybory w Europie i USA stanowi egzystencjalne zagrożenie dla demokratycznych społeczeństw Zachodu, które wymaga błyskawicznej odpowiedzi z ich strony - oświadczył w środę Nicholas Burns, były ambasador Stanów Zjednoczonych przy NATO.

 • Ostre spięcia na linii NATO-Rosja: Czy to już wojna?

  ...z utrzymaniem wpływów na świecie, także w Europie - dodaje. Cztery bataliony NATO nad Bałtykiem i błyskawiczna riposta Moskwy Z zakulisowych doniesień  i posiedzeń na szczeblu  ministrów obrony państw...

 • "Są dwie Macedonie". Czy krajowi grozi wojna domowa?

  Próba zatuszowania zabójstwa, skandal polityczny, korupcja i machinacje, masowe protesty i manifestacje, wreszcie rzekoma próba naruszenia integralności terytorialnej. Czy Macedonii grozi wojna domowa? O napiętej sytuacji w byłej jugosłowiańskiej republice Interia rozmawiała z przebywającym w Skopje Markiem Matyjanką, publicystą i znawcą problematyki Bałkanów.

 • Krymska wojna Rosji wyzwaniem dla Białorusi?

  Krymska wojna błyskawiczna Rosji jest również wyzwaniem dla Białorusi. Niezależna mińska gazeta internetowa "Nawiny" pisze, że obecnie stało się jasne , iż Moskwa gotowa jest działać niezwykle brutalnie - nie zważając na granice - na terenach które uznaje za "strefę swoich życiowych interesów".

 • Czy trzecia wojna światowa już trwa?

  Trzecia wojna światowa najprawdopodobniej już wybuchła – twierdzi Sean O'Grady w felietonie opublikowanym w "The Independent".

 • Hezbollah ogłosił zwycięstwo w wojnie w Syrii

  ...doliny Eufratu na wschodzie kraju. Ofensywa wojsk reżimu Asada w kierunku Dajr az-Zaur rozpoczęła się 17 sierpnia i - jak wskazała agencja Reutera - była błyskawiczna.  5 września syryjska armia...

 • Duda kontra Ziobro - wojna wisi w powietrzu?

  Odkąd zjednoczona prawica wygrała wybory w 2015 r., Zbigniew Ziobro krok po kroku wzmacnia swoją pozycję. Reforma KRS i Sądu Najwyższego miały dać mu władzę, jakiej nie miał dotąd w Polsce żaden minister sprawiedliwości. Jednak tym razem na drodze niespodziewanie stanął mu Andrzej Duda. Konflikt między prezydentem a ministrem zaostrza się. Obaj politycy skaczą sobie do gardeł za pośrednictwem najbliższych współpracowników, a w końcu cios wyprowadza sam minister.

 • 99 lat temu zakończyła się I wojna światowa. Zmieniła oblicze całego globu

  I wojna światowa - konflikt zbrojny z lat 1914-1918 toczący się w Europie, Azji i Afryce - radykalnie zmieniła oblicze ówczesnego świata. Wojna przyniosła kres epoki królów. Skończyło się(...) Chwalba w książce "Samobójstwo Europy. Wielka Wojna 1914-1918". Wybuch wojny oznaczał kres XIX-wiecznego porządku politycznego w Europie, ustalonego w 1815 r. na Kongresie Wiedeńskim, kończącym okres wojen...

 • "Rosja grozi wojną, bo Zachód nie przystał na to, co robi Putin"

  ...tego, co dzieje się obecnie na świeci można domniemywać, że zarówno aneksja Krymu jak i wojna w Donbasie, stanowiły preludium do szerszych działań podejmowanych przez  Władimira Putina(...) Krym nie jest pierwszym wypadkiem w tych działaniach. Pierwszym w tej linii była wojna z Gruzją i jej aneksja, może nie dosłowna, ale oznaczająca jej rozbicie i zabranie Osetii Południowej oraz...

Dyskusje na temat: wojna błyskawiczna