• Informacje na temat:

  wojna domowa w rosji

Artykuły na temat: wojna domowa w rosji
 • Miedwiediew o "nowej zimnej wojnie między Rosją a Zachodem"

  ...​Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew w wystąpieniu na forum 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa obarczył Zachód odpowiedzialnością za nową zimną wojnę pomiędzy jego krajem, a Zachodem. "Relacje między Unią Europejską a Rosją są zepsute, na Ukrainie toczy się wojna domowa" - mówił polityk.

 • Miedwiediew: Nowa zimna wojna między Rosją a Zachodem

  Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew w wystąpieniu na forum 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w sobotę obarczył Zachód odpowiedzialnością za nową zimną wojnę pomiędzy jego krajem a Zachodem.

 • "Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą. Dowody są niezaprzeczalne"

  Rosja jest w stanie wojny z Ukrainą i to nie jest wojna domowa - głosi zaprezentowany w czwartek raport waszyngtońskiej Rady Atlantyckiej (Atlantic Council), którego autorzy dowodzą, że rosyjskie siły militarne są zaangażowane na wschodzie Ukrainy.

 • Rosja ostrzega przed III wojną światową i gani politykę UE

  W wywiadzie dla dziennika "Handelsblatt" premier Rosji ostrzega przed możliwymi skutkami konfliktu w Syrii. Bardzo krytycznie wypowiada się o polityce migracyjnej Niemiec i całej UE.

 • Kreml: Na Ukrainie trwa "wojna domowa przechodząca w ludobójstwo"

  Wydarzenia na Ukrainie to "wojna domową przechodzącą w ludobójstwo na własnym narodzie" – uważa szef administracji prezydenta Rosji Siergiej Iwanow. Sytuację z ukraińskimi uchodźcami na południu Rosji ocenił jako "katastrofę humanitarną".

 • Moskiewski Komsomolec: Ukrainie grozi wojna domowa?

  ..."Rozstrzelania czy wojna domowa?" - pod takim tytułem dziennikarze "Moskiewskiego Komsomolca" opisują ostatnie wydarzenia na Ukrainie. Rosyjska gazeta przypomina, że "zdusić opozycję można łatwo, ale wojny domowej, jeśli taka się zacznie, nic już nie zatrzyma".

 • Pięć równoległych wojen w Syrii

  Wojna syryjska w mijającym roku stała się najistotniejszym globalnym konfliktem zbrojnym, w który zaangażowały się niemal wszystkie mocarstwa. Z uwagi na wywołany przez nią kryzys uchodźczy i akty terroryzmu Państwa Islamskiego, stała się przyczyną wstrząsów w środowisku międzynarodowym, wykraczających swoim zasięgiem daleko poza region Bliskiego Wschodu. Zarazem pozostaje jednym z najbardziej...

 • Siemoniak: Ukraina - wojna domowa z ingerencją z zewnątrz. Wkroczenie Rosjan jedną z opcji

  Czy to, co dzieje się na Ukrainie, to już wojna? "Nie ma co do tego wątpliwości. To wojna domowa z dużymi elementami ingerencji z zewnątrz. Do zbadania pozostaje skala. Sytuacja jest kompletnie zdestabilizowana. Władze Ukrainy nie panują nad częścią swojego terytorium. To napawa Polskę i świat wielką troską. Wkroczenie wojsk rosyjskich na Ukrainę to jedna z opcji" - mówi minister obrony Tomasz...

 • Siemoniak: Ukraina - wojna domowa z ingerencją z zewnątrz. Wkroczenie Rosjan jedną z opcji

  Czy to, co dzieje się na Ukrainie, to już wojna? „Nie ma co do tego wątpliwości. To wojna domowa z dużymi elementami ingerencji z zewnątrz. Do zbadania pozostaje skala. Sytuacja jest kompletnie zdestabilizowana. Władze Ukrainy nie panują nad częścią swojego terytorium. To napawa Polskę i świat wielką troską. Wkroczenie wojsk rosyjskich na Ukrainę to jedna z opcji” - mówi minister obrony Tomasz...

 • "Starcie tytanów. Wojna w Syrii może potrwać 10 lat"

  ...​Ze względu na zaangażowanie wielkich mocarstw wojna domowa w Syrii może potrwać nawet 10 lat - ocenił komendant sprzymierzonych z USA kurdyjskich bojowników z organizacji YPG, walczących w Syrii z dżihadystyczną organizacją Państwo Islamskie (IS).

Wideo na temat: wojna domowa w rosji
 • Protasiewicz: Kolejne ofiary oznaczają sankcje. Przymusić Janukowycza do rozejmu

  "Alternatywą dla rozejmu jest wojna domowa. Prezydent Janukowycz nie jest skłonny do rozejmu, ale trzeba go przymusić" - mówi wiceprzewodniczący PE Jacek Protasiewicz w Kontrwywiadzie RMF FM. "Ewentualne sankcje będą zależeć od rozwoju sytuacji w Kijowie i dzisiejszych rozmów szefów MSZ" - podkreśla. I jak dodaje, kolejne ofiary na Majdanie będą oznaczać sankcje. "Przy pozytywnym wyniku rozmów

Dyskusje na temat: wojna domowa w rosji