• Informacje na temat:

  wojna i pokój

Artykuły na temat: wojna i pokój
 • "Pokój na Ukrainie w rękach Rosji"

  Kreml może zakończyć konflikt w Donbasie. Pokój na wschodzie Ukrainy jest w rękach Rosji - oświadczył w środę w Warszawie specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy Kurt Volker.

 • "L'Osservatore Romano": Duda zaapelował o pokój społeczny

  Watykański dziennik "L'Osservatore Romano" pisze o zawetowaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę dwóch ustaw o sądownictwie, co oznacza - dodaje - "zatrzymanie reformy wymiaru sprawiedliwości". Gazeta podkreśla, że prezydent "zaapelował o pokój społeczny".

 • Pojawiła się szansa na pokój w Jemenie

  ...żywych tarcz. Według ONZ wojna w Jemenie pochłonęła od 2015 r. prawie 10 tys. ofiar i wywołała "największy kryzys humanitarny na świecie".

 • Kopacz: Każdy pokój będzie lepszy, niż jakakolwiek wojna

  ..., która w sposób ewidentny i szczegółowy realizuje zapisy porozumienia mińskiego". Według szefowej polskiego rządu "każdy pokój będzie lepszy, niż jakakolwiek wojna". Kopacz zadeklarowała też, że(...) wojennej i przejście do logiki pokojowej". "Rozumiemy obawy Polski w odniesieniu do sytuacji na Ukrainie (...). Wojna u wrót Unii Europejskiej jest wydarzeniem bardzo poważnym i bardzo niepokojącym...

 • Lech Wałęsa apeluje o pokój na świecie

  ...​O pokój na świecie i zaprzestanie wojen na czas igrzysk letnich w Rio de Janeiro zaapelował w piątek w Gdańsku Lech Wałęsa. Laureat pokojowej Nagrody Nobla podkreślił, że "każdy dzień wojny to dzień wielkiego nieszczęścia".

 • .... Przypadkowo? Mętnie prezentują się również opowieści, jakoby wdowa po gen. Kiszczaku sprzątała pokój męża i znalazła tam, w szafce, teczkę Lecha Wałęsy, więc poszła do IPN, by ją sprzedać. Wierzycie...

 • Wojna wyborcza

  ...agenta wpływu, który przy pomocy chwytliwych sloganów i słów wytrychów zastępuje wiarygodną ocenę faktów . Przywołałem tu  definicję z książki Rafała Brzeskiego "Wojna informacyjna - wojna nowej generacji(...) w rozmowie KGB-isty ze współpracownikiem:  Widział pan ten plakat przedstawiający matkę z dzieckiem w ramionach, z podpisem `Walczmy o pokój' ? (...) Dźwignią jest naiwniak, który kontempluje plakat...

 • Papież: Inwestujmy w pokój, a nie w wojnę

  ..."Inwestujmy w pokój, a nie w wojnę" - powiedział papież Franciszek nawiązując do setnej rocznicy zakończenia pierwszej wojny światowej. Pozdrowił też znajdujących się na placu św. Piotra Polaków.

 • Miedwiediew: Zrobimy co konieczne, by ocalić pokój w Górskim Karabachu

  ..."Rosja podejmie konieczne kroki, by zapewnić pokój w Górskim Karabachu i nie dopuścić, aby konflikt wszedł w ostrą fazę" – powiedział w stolicy Armenii premier Rosji Dmitrij Miedwiediew. Zaznaczył, że Rosja jest gotowa do odegrania roli pośrednika.

 • Po 50 latach będzie pokój? Szansę daje zawarty układ

  ...rozszerzenia interwencji państwa w najbardziej zaniedbanych rejonach kraju. Wojna partyzancka w Kolumbii była jednym z najdłużej trwających konfliktów zbrojnych na świecie i doprowadziła kraj na skraj upadku. Rebelianci, uzyskujący dochody m. in. od plantatorów i handlarzy kokainą, walczyli z wojskami rządowymi dążąc do obalenia - jak twierdzili - "oligarchów będących sługusami USA". Wojna kosztowała...

Zdjęcia na temat: wojna i pokój
Wideo na temat: wojna i pokój
Dyskusje na temat: wojna i pokój