• Informacje na temat:

  wojna koreańska

Artykuły na temat: wojna koreańska
 • Szczyt koreański. Przywódcy obu państw zawarli ważne porozumienie

  Koreą Północną i Południową. Dzieją się dobre rzeczy, ale dopiero czas pokaże! - napisał amerykański prezydent na Twitterze.  W kolejnym komunikacie Trump napisał: ZAKOŃCZY SIĘ WOJNA KOREAŃSKA! Stany...

 • Na silnie strzeżonej granicy między Koreą Północną a Koreą Południową doszło w niedzielę do wymiany ognia i jest to drugi tego rodzaju incydent w październiku - poinformowała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.

 • Wymiana ognia na granicy koreańskiej

  Na silnie strzeżonej granicy między Koreą Północną a Koreą Południową doszło do wymiany ognia. Informację przekazała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap, na którą powołuje się agencja AFP.

 • Historyczny ​szczyt państw koreańskich

  "Dziś rozpoczyna się nowa era pokoju i dobrobytu w relacjach między Koreami" - oświadczył przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un, który przekroczył w piątek granicę z Koreą Płd. i po raz pierwszy spotkał się z prezydentem tego kraju Mun Dze Inem.

 • "Wojna na Półwyspie Koreańskim możliwa w każdej chwili"

  Zdaniem chińskiego MSZ wojna na Półwyspie Koreańskim może wybuchnąć w 'każdej chwili". Taką opinię wyraził jego szef Wang Yi podczas spotkania ze swoim francuskim odpowiednikiem Jeanem-Marc'iem Ayrault w Pekinie.

 • Napięcie na koreańskiej granicy, tak źle nie było od lat

  ...południową część strefy. Oba państwa koreańskie pozostają formalnie w stanie wojny, a dzieląca je linia demarkacyjna należy do najsilniej ufortyfikowanych na świecie. Wojna koreańska (1950-1953

 • Jest porozumienie w sprawie koreańskiego szczytu

  Korea Płn. i Korea Płd. porozumiały się w sprawie organizacji szczytu, w którym wezmą udział przywódcy obu krajów. Szczyt odbędzie się w dniach 18-20 września w Pjongjangu - poinformował w czwartek Reuters powołując się na wysokiego rangą urzędnika południowokoreańskiego.

 • Pasażerowie samolotu zobaczą się po 50 latach ze swoimi krewnymi. Pół wieku temu rozdzieliła ich wojna koreańska. Grupa zostanie w Seulu do środy. Wtedy ten sam samolot oprócz powracających do kraju zabierze ze sobą 100 osobową grupę z Korei Południowej. To już trzecie tak zwane zjednoczenie rodzin, od historycznego szczytu obu Korei, do którego doszło w czerwcu zeszłego roku.

 • Poprawa stosunków chińsko-koreańskich?

  Prezydent Chin Xi Jinping pogratulował w środę zwycięzcy wyborów prezydenckich w Korei Płd., już zaprzysiężonemu Mun Dze Inowi. Wyraził też gotowość do współpracy z Seulem w celu poprawienia relacji w sytuacji, gdy są one najgorsze od ich ustanowienia w 1992 r.

 • Szef chińskiego MSZ: Wojna na Półwyspie Koreańskim może wybuchnąć w każdym momencie

  Ktokolwiek wywoła wojnę na Półwyspie Koreańskim, "będzie musiał wziąć na siebie historyczną odpowiedzialność i zapłacić za to cenę" - oświadczył szef chińskiej dyplomacji Wang Yi po tym, jak prezydent USA Donald Trump po raz kolejny zagroził Korei Północnej. Wang ostrzegł, że konflikt "może wybuchnąć w każdym momencie" i że "nikt nie wyjdzie z niego zwycięsko".

Zdjęcia na temat: wojna koreańska
Wideo na temat: wojna koreańska
 • Ekspert: Wybuch wojny skończyłby się dla Phenianu całkowitą izolacją

  „Nie sądzę, aby sytuacja na Półwyspie Koreańskim przekształciła się w gorącą wojnę” – przekonuje profesor Edward Haliżak, dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW. „Kim Dzong Un miałby wtedy świadomość całkowitej izolacji. Nawet żelazny sojusznik - Chiny - pozostawiłby go w samotności” – dodaje.

Dyskusje na temat: wojna koreańska