• Informacje na temat:

  wojna koreańska

Artykuły na temat: wojna koreańska
 • Na silnie strzeżonej granicy między Koreą Północną a Koreą Południową doszło w niedzielę do wymiany ognia i jest to drugi tego rodzaju incydent w październiku - poinformowała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.

 • Wymiana ognia na granicy koreańskiej

  Na silnie strzeżonej granicy między Koreą Północną a Koreą Południową doszło do wymiany ognia. Informację przekazała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap, na którą powołuje się agencja AFP.

 • "Wojna na Półwyspie Koreańskim możliwa w każdej chwili"

  Zdaniem chińskiego MSZ wojna na Półwyspie Koreańskim może wybuchnąć w 'każdej chwili". Taką opinię wyraził jego szef Wang Yi podczas spotkania ze swoim francuskim odpowiednikiem Jeanem-Marc'iem Ayrault w Pekinie.

 • Napięcie na koreańskiej granicy, tak źle nie było od lat

  ...południową część strefy. Oba państwa koreańskie pozostają formalnie w stanie wojny, a dzieląca je linia demarkacyjna należy do najsilniej ufortyfikowanych na świecie. Wojna koreańska (1950-1953

 • Pasażerowie samolotu zobaczą się po 50 latach ze swoimi krewnymi. Pół wieku temu rozdzieliła ich wojna koreańska. Grupa zostanie w Seulu do środy. Wtedy ten sam samolot oprócz powracających do kraju zabierze ze sobą 100 osobową grupę z Korei Południowej. To już trzecie tak zwane zjednoczenie rodzin, od historycznego szczytu obu Korei, do którego doszło w czerwcu zeszłego roku.

 • Poprawa stosunków chińsko-koreańskich?

  Prezydent Chin Xi Jinping pogratulował w środę zwycięzcy wyborów prezydenckich w Korei Płd., już zaprzysiężonemu Mun Dze Inowi. Wyraził też gotowość do współpracy z Seulem w celu poprawienia relacji w sytuacji, gdy są one najgorsze od ich ustanowienia w 1992 r.

 • Szef chińskiego MSZ: Wojna na Półwyspie Koreańskim może wybuchnąć w każdym momencie

  Ktokolwiek wywoła wojnę na Półwyspie Koreańskim, "będzie musiał wziąć na siebie historyczną odpowiedzialność i zapłacić za to cenę" - oświadczył szef chińskiej dyplomacji Wang Yi po tym, jak prezydent USA Donald Trump po raz kolejny zagroził Korei Północnej. Wang ostrzegł, że konflikt "może wybuchnąć w każdym momencie" i że "nikt nie wyjdzie z niego zwycięsko".

 • Manewry na Półwyspie Koreańskim. Korea Północna ostrzega

  Półwysep Koreański ponownie znalazł się na krawędzi wojny - ostrzega Korea Północna. Do piątku trwają bowiem zakrojone na szeroką skalę wspólne manewry lotnicze Korei Południowej i USA. To największe ćwiczenia tego typu na Półwyspie Koreańskim.

 • Wybuch wojny na Półwyspie Koreańskim staje się "faktem"

  ..."Pozostaje pytanie: kiedy wybuchnie wojna?" - Reuters cytuje oświadczenie rzecznika ministerstwa spraw zagranicznych KRLD przytoczone przez północnokoreańską agencję KCNA. "Nie chcemy wojny ale nie będziemy się przed nią ukrywać, a gdy Stany Zjednoczone niewłaściwie ocenią naszą cierpliwość i podpalą lont wojny nuklearnej, spowodujemy, że USA drogo zapłaci ponosząc konsekwencje (działania - PAP...

 • Tygodnik "Przegląd": Czy grozi nam III wojna światowa?

  I Rosja, i USA zdają sobie sprawę, że w atomowym starciu nie byłoby zwycięzców, tylko wzajemne unicestwienie - pisze Tadeusz Iwiński w najnowszym tygodniku "Przegląd". Czy grozi nam III wojna światowa?

Zdjęcia na temat: wojna koreańska
Wideo na temat: wojna koreańska
 • Ekspert: Wybuch wojny skończyłby się dla Phenianu całkowitą izolacją

  „Nie sądzę, aby sytuacja na Półwyspie Koreańskim przekształciła się w gorącą wojnę” – przekonuje profesor Edward Haliżak, dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW. „Kim Dzong Un miałby wtedy świadomość całkowitej izolacji. Nawet żelazny sojusznik - Chiny - pozostawiłby go w samotności” – dodaje.

Dyskusje na temat: wojna koreańska