• Informacje na temat:

  wojna w jugosławii

Artykuły na temat: wojna w jugosławii
 • ​Generał byłej armii Jugosławii zatrzymany w Czarnogórze

  ...przed międzynarodowym trybunałem ds. zbrodni wojennych w byłej Jugosławii byłego prezydenta Serbii i Jugosławii Slobodana Miloszevicia i byłego przywódcy chorwackich Serbów, ostatniego prezydenta(...) więzienia. Proklamowanie w 1991 roku przez Chorwację niepodległości od Jugosławii wywołało wojnę miedzy siłami Zagrzebia i secesjonistami serbskimi popieranymi przez Belgrad. Konflikt zakończył się...

 • Pierwsza rocznica nalotów NATO na Jugosławię

  Naloty trwały 78 dni. Władze Jugosławii opublikowały właśnie raport, który donosi, że w tym konflikcie zginęło pięć tysięcy cywilów. Sojusz mówi o tym, że w serbskich czystkach etnicznych mogło zginąć nawet sto tysięcy kosowskich Albańczyków.

 • Wojna z powodu imigrantów? "Bałkany są jedną wielką beczką prochu"

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel ostrzegała ostatnio, że w wyniku zamknięcia niemieckiej granicy z Austrią dla imigrantów, może wybuchnąć wojna. Eksperci w rozmowie z Interią są zgodni: taki scenariusz jest możliwy, jednak wiele zależy od samej Angeli Merkel.

 • Posłowie Platformy wnioskowali, a Sejm zadecydował, kiedy skończyła się II wojna światowa. Więc skończyła się nie 9 maja 1945 roku, lecz dzień wcześniej. Na pierwszy rzut oka to spór formalny - gdy feldmarszałek Keitel podpisywał akt bezwarunkowej kapitulacji, w Niemczech była godzina 22.30, 8 maja. Ale w Moskwie było już po północy. Stąd data dzień późniejsza.

 • Zmarła pierwsza dama byłej Jugosławii

  ...88-letnia Jovanka Broz zmarła w szpitalu w Belgradzie. Trzecia i ostatnia małżonka przywódcy komunistycznej Jugosławii Josipa Broz Tito cierpiała na chorobę serca.

 • "Odchodzi dziś ostatnia ikona dawnej Jugosławii"

  Tłumy żegnały w Belgradzie Jovankę Broz, małżonkę przywódcy komunistycznej Jugosławii Josipa Broz Tito. Zgodnie z jej życzeniem pochowano ją koło grobu męża. Od rana zbierali się tam ludzie z bukietami róż, wieńcami i symbolami minionej epoki.

 • Prezydent Jugosławii Vojislav Kosztunica został uhonorowany przez Instytut East-West w Nowym Jorku tytułem Męża Stanu Roku za "pokojowe obalenie ostatniej dyktatury w Europie i wysiłki na rzecz przemian w kraju". Przyjmując wyróżnienie Kosztunica zwrócił się do Amerykanów o nowy plan Marshalla - dla Jugosławii i państw bałkańskich.

 • Strefa poradziecka wrze, czyli "nowa Jugosławia"

  ...krwawa wojna (tysiące azerskich uchodźców musiało opuścić swe domy). Karabach jest de facto niepodległym krajem, którego niepodległości nie uznaje nikt. Nie uznaje jej oficjalnie także Armenia, choć...

 • Angela Merkel: Uchodźcy po wojnie muszą wrócić do domów

  Przemawiając na jednym z partyjnym spotkań Angela Merkel przypominała, że uchodźcy, którzy dotarli do Niemiec, otrzymali jedynie przejściową ochronę. Jak powiedziała, Syryjczycy czy Irakijczycy będą musieli wrócić do swoich krajów, kiedy ustaną trwające tam walki.  Podkreśliła, że podobnie było z uchodźcami z byłej Jugosławii, którzy po zakończeniu wojny na Bałkanach w większości wyjechali...

 • ...b. Jugosławii, oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości. Będzie też odpowiadał za rolę, jaką odegrał podczas wojen w Kosowie, Chorwacji oraz Bośni.

Zdjęcia na temat: wojna w jugosławii
Dyskusje na temat: wojna w jugosławii