• Informacje na temat:

  wojtyła karol józef

Artykuły na temat: wojtyła karol józef
 • Karol Wojtyła krakowianinem 750-lecia

  Niespodzianki nie było - uczestnicy ogłoszonego przez "Dziennik Polski" plebiscytu, za najwybitniejszego mieszkańca Krakowa od chwili lokacji miasta w 1257 r. do czasów nam współczesnych uznali Karola Wojtyłę, biskupa i metropolitę krakowskiego, późniejszego papieża.

 • Gierek: Wojtyła papieżem? O rany boskie!

  Agenci, esbecy, całodzienna inwigilacja. SB znała każdy krok kardynała Karola Wojtyły. Wiedzieli o której wstaje, goli się, czy nosi przy sobie klucze do biurka. Ale nie przeniknęli jego myśli - mówi gość STUDIA FAKTY INTERIA.PL Marek Lasota z krakowskiego oddziału IPN, autor książki "Donos na Wojtyłę".

 • Choć papież nie żyje, wciąż wokół nas znajdują się ludzie, dla których był on nie tylko głową Kościoła katolickiego. Papieża wspomina w radiu Józef Mucha, jego kierowca z czasów, kiedy był on biskupem, arcybiskupem, wreszcie kardynałem.

 • W Wierzchosławicach koło Tarnowa (woj. małopolskie) odbył się w niedzielę pogrzeb Józefa Muchy, który przez 16 lat był kierowcą biskupa i kardynała Karola Wojtyły. Uroczystości przewodniczył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

 • W Wierzchosławicach k. Tarnowa (Małopolska) odbył się w niedzielę pogrzeb Józefa Muchy, który przez 16 lat był kierowcą biskupa i kardynała Karola Wojtyły. Uroczystości przewodniczył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

 • Życie Karola Wojtyły

  Przyszły papież urodził się w Wadowicach 18 maja 1920 roku, a pierwsze lata życia spędził w skromnej kamienicy przy ulicy Kościelnej 7. Podczas chrztu nadano mu imiona Karol Józef.

 • Życie Karola Wojtyły

  Przyszły papież urodził się w Wadowicach 18 maja 1920 roku, a pierwsze lata życia spędził w skromnej kamienicy przy ulicy Kościelnej 7. Podczas chrztu nadano mu imiona Karol Józef.

 • Studenci z Duszpasterstwa Akademickiego "Wiosny Kościoła Pro" przy parafii św. Józefa, w rocznicę śmierci Papieża będą nieśli po Krakowie kajak. Skąd ten pomysł? Bo ks. Karol Wojtyła, zdeklarowany sportowiec, z zapałem pływał z młodzieżą. I dziś młodzi chcą go naśladować. I to dosłownie - czytamy w "Polsce Gazecie Krakowskiej".

 • Pół miliona kilometrów z Karolem Wojtyłą

  Pięćset tysięcy kilometrów - taki dystans przemierzył przez Polskę wspólnie z kardynałem Karolem Wojtyłą jego kierowca Józef Mucha. Przez 16 lat nie opuszczał go nawet na krok, był jego dobrym znajomym i ochroniarzem.

 • Trzech z zaledwie dziesięciu żyjących w Polsce i na świecie duchownych, byłych więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau, modliło się w środę w bazylice św. Józefa w Kaliszu za cudowne oswobodzenie 29 kwietnia 1945 roku.

Dyskusje na temat: wojtyła karol józef
 • Re: Konferencja Jarosława Kaczyńskiego po wyborze Tuska na szefa RE

  Mieszko I, Kazimierz Wielki, Jan III Sobieski, Józef Piłsudski, Karol Wojtyła, Donald Tusk.

 • Re: Podano przyczynę śmierci Józefa Wesołowskiego: Atak serca

  - Karol Wojtyła, Jarosław Kaczyński, oraz Józef Wesołowski - to Polacy dzięki którym Polska stała się sławna na cały świat ...

 • Re: Lech Wałęsa wrócił do kraju

  Wielkim człowiekiem był Józef Piłsudski czy Karol Wojtyła ludzie wykształceni z klasą !

 • Re: ​Tusk: Jestem i pozostanę bezstronny i politycznie neutralny

  Najwięksi Polacy, Mieszko I, Kazimierz Wielki, Jan III Sobieski, Józef Piłsudski, Karol Wojtyła, Donald Tusk.

 • Re: Sondaż CBOS: Polacy ocenili prezydenturę Andrzeja Dudy

  Andrzej Duda, Karol Wojtyła, Józef Piłsudski, Lech i Jarosław Kaczyńscy, Mieszko I - twórcy wolnej Polski, obrońcy demokracji.

 • Re: Papież przestrzega przed obojętnością wobec migrantów

  śliskie są te jego niedzielne wystąpienia w oknie. Tylko jakieś lewackie dzień dobry, miłej niedzieli. A nie jak Karol Wojtyła Czy Józef Ratzinger zawsze gdy publicznie występowali to jak przystało na katolickiego szefa tu na ziemi pozdrowienie "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus". Od razu było jasne, od kogo jest dany papież. Franek jakiś taki nie halo - tak jakby bycie katolikiem to jakiś

 • Re: Papież Franciszek chce zmienić modlitwę "Ojcze nasz"

  Lubelskim profesor doktor habilitowany Karol Wojtyła tłumaczył, że Bóg w XIX wieku został unicestwiony przez polskich filozofów i Bóg zmarł w XIX wieku, a o wszystkim na świecie decyduje i tajnie steruje(...) polakiem , Józef był polakiem i Maryja była polką i to była jedna święta polska rodzina, dlatego należy głosować za polską. Niektórzy polscy księża dodali z ambony, że Herod był Niemcem - tak było, a lud

 • Re: Ksiądz nakłaniał 17-latkę do aborcji. Sprawa wraca

  Wolałbym aby żadne sekty nie zaśmiecały głów ciemnym narodom. Maria żydówka, Józef żyd, nieślubny Jezus żyd, 12 jego pionków żydzi, każdy papież po kolei przykamuflowany żyd. Nawet Karol Wojtyła to żyd po matce..! Już rozumiesz.!? To żydzi wymyślili tą machinę to trzepania kapusty na takich prostakach jak ty. I za takie manipulacje kiedyś byli krzyżowani. Ale co tam przecież jedna z modlitw mówi

 • Re: RMF: Znamy szczegóły poprawek do ustaw sądowych

  w Brukseli „o najważniejszym Polaku w dziejach, a przy tym postaci niezwykle zasłużonej dla zjednoczenia Europy, czyli papieżu Janie Pawle II (Karol Wojtyła) w ogóle nie wspomniano. - Józef

 • Re: "Niepokojący wzrost napięcia społecznego". Apel arcybiskupa Gądeckiego

  Kardynał Karol Wojtyła w jednym z kazań mówił, że na Kalwarii, po przebiciu boku Chrystusa, rozpoczął się kult Serca Pana Jezusa. Kościół w sposób szczególny kontempluje to kochające nas Serce podczas nabożeństw do Serca Pana Jezusa, odprawianych zwykle w czerwcu, a także w pierwsze piątki lub niedziele miesiąca. Wówczas stara się z wiarą wnikać w tajemnicę przebitego boku. Św. biskup Józef