• Informacje na temat:

  wolf

Artykuły na temat: wolf
 • Karkoc (pseudonim Wolf lub Wołk) był oficerem ukraińskiej jednostki ściśle współpracującej z SS. W lipcu 1944 r. dowodził kompanią, która spacyfikowała dwie wsie na Lubelszczyźnie.

 • Niemcy: Zmarła pisarka Christa Wolf

  Niemiecka pisarka Christa Wolf zmarła w Berlinie w wieku 82 lat - poinformowało wydawnictwo Suhrkamp. Do jej znanych, także w Polsce, powieści psychologiczno-obyczajowych należą "Rozmyślania nad Christą T." , "Kasandra" i "Niebo podzielone".

 • ​USA: Sędzia wściekła na potraktowanie czarnoskórej kobiety

  Sędzia Amber Wolf z Louisville nie mogła uwierzyć, jak potraktowano czarnoskórą oskarżoną w areszcie. Sądowe wideo z jej interwencją podbija sieć.

 • Silne mrozy w Belgii. Bezdomni siłą doprowadzani do schronisk

  Policja w brukselskiej dzielnicy Etterbeek będzie mogła doprowadzać siłą bezdomnych do schronisk - poinformował w poniedziałek burmistrz dzielnicy Vincent De Wolf. Środki podjęto ze względu na wyjątkowe dla tej części Belgii warunki pogodowe.

 • Uroczysta premiera "Historii Ireny Sendlerowej". "Opowieść o ludziach, którzy byli wierni ideałom"

  Zrealizowany przez Andrzeja Wolfa film o Irenie Sendlerowej, która uratowała w czasie okupacji niemieckiej 2,5 tys. żydowskich dzieci, miał w czwartek uroczystą premierę w Warszawie. Przesłaniem głównym jest to, że ze złem trzeba walczyć - powiedział reżyser.

 • Fundacja Sprzymierzeni z GROM zbiera środki na leczenie żołnierzy

  Do piątku do godziny 15.00 trwa organizowana przez Fundację Sprzymierzeni z GROM aukcja charytatywna zmilitaryzowanego Mercedesa G 250 GD "Wolf". Zebrane środki pomogą w leczeniu i rehabilitacji żołnierzy.

 • Wyjątkowa okazja dla wielbicieli motoryzacji i militariów. AUKCJA!

  Do piątku 26 czerwca, do godz. 15:00 możecie wziąć udział w aukcji charytatywna na rzecz Fundacji SPRZYMIERZENI z GROM.Przedmiotem aukcji jest zmilitaryzowany samochód marki Mercedes G 250GD "Wolf".

 • Nowa, bardzo interesująca planeta...

  Międzynarodowy zespół astronomów, korzystających z danych należącego do NASA Kosmicznego Teleskopu Keplera, zidentyfikował kolejną planetę pozasłoneczną. Odkrycia, którego główną autorką jest Merrin Peterson, studentka Université de Montréal, dokonano niezwykle szybko, w oparciu o dane ujawnione w maju bieżącego roku. Planeta Wolf 503b, o rozmiarach dwukrotnie większych od Ziemi, znajduje się...

 • Akwarele Rohrichta w Muzeum Miedzi

  W Muzeum Miedzi otwarto wystawę prac Wolfa Rohrichta - Akwarele. Zbiory zgromadzone na potrzeby legnickiej prezentacji pochodzą z niemieckiego Museum fur Landeskunde.

 • Bard antykomunistycznej opozycji w NRD, Wolf Biermann, biorąc udział jako gość honorowy w uroczystym posiedzeniu Bundestagu z okazji 25. rocznicy upadku muru berlińskiego, ostro skrytykował postkomunistyczną Lewicę, nazywając ją "resztkami smoczego płodu".

Zdjęcia na temat: wolf