• Informacje na temat:

  woolf virginia

Artykuły na temat: woolf virginia
 • Można już czytać dzienniki Virginii Woolf

  ...- Do księgarń trafiło pierwsze polskie wydanie dzienników Virginii Woolf. Jedna z najbardziej znaczących pisarek XX wieku prowadziła je przez niemal całe dorosłe życie - od 1915 do 1941 roku, kiedy to po ciężkiej depresji napełniła kieszenie kamieniami i utopiła się w rzece.

 • Kim była Virginia Woolf? Jaka była? W jakim stopniu biografia może odpowiedzieć na te pytania?

 • O legendarnej Grupie Bloomsbury w MCK

  Pamiątki i dzieła sztuki dokumentujące narodziny i rozwój artystyczno-intelektualnej Grupy Bloomsbury, skupionej przez pół wieku wokół pisarki Virginii Woolf i malarki Vanessy Bell, można oglądać od wtorku w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.

 • Zmarł reżyser kultowego "Absolwenta"

  Nie żyje Mike Nichols, reżyser m.in. kultowego filmu "Absolwent" oraz "Kto się boi Virginii Woolf?". Laureat Oscara z 1968 roku miał 83 lata.

 • ...1882 - urodziła się Virginia Woolf, angielska pisarka i krytyk literacki. 1912 - w Wiesbaden urodził się Marian Brandys, pisarz, publicysta. Popularność...

 • Joyce uwolniony, czyli Dzień Domeny Publicznej

  James Joyce, Tadeusz Boy-Żeleński, Virginia Woolf, Marina Cwietajewa są wśród ponad 900 twórców, których dzieła od dziś można swobodnie wykorzystywać. 1 stycznia tradycyjnie obchodzony Dzień Domeny Publicznej.

 • Michael Caine i Glenn Close rozważają możliwość wspólnego występu w nowej wersji obrazu "Kto się boi Virginii Woolf?". Film nie będzie jednak klasycznym remakiem, gdyż jego fabuła oparta będzie również w niewielkim stopniu na duńskim obrazie "Memories Of A Marriage" ("Dansen med Regitze") Kaspara Rostrupa z 1990 roku.

 • Zmarła Elizabeth Taylor

  Nie żyje słynna aktorka Elizabeth Taylor. Zmarła w wieku 79 lat. Urodziła się 27 lutego 1932 w Hampstead w Wielkiej Brytanii. W swojej karierze zdobyła dwa Oscary. W 1961 została wyróżniona za rolę Glorii Wondrous w filmie "Butterfield 8", a w 1967 za rolę Marthy w obrazie "Kto się boi Virginii Woolf?".

 • Teatr Polonia i Och-Teatr zapraszają na majówkę do teatru

  Teatr Polonia zaprasza na spektakle: KLAPS! 50 TWARZY GREYA (1-3 maja) oraz KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF? (4-5 maja). Och-Teatr proponuje spektakle: MAYDAY (1-2 maja) MAYDAY 2 (3-4 maja) i WĄSY (5 maja(...). Arcydzieło Edwarda Albee'ego KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF? od powstania dramatu, poprzez tysiące inscenizacji i interpretacji, szczególnie tej filmowej z rolami Elizabeth Taylor i Richarda Burtona...

 • 100 książek, które trzeba przeczytać. Internauci wybrali

  Beckett, Zadie Smith, Virginia Woolf, Wiesław Myśliwski, Witold Gombrowicz, Krzysztof Kąkolewski czy autor "Kubusia Puchatka" A.A. Milne. 15 lipca inicjatywę przejęli czytelnicy, którzy przez dwa...

Zdjęcia na temat: woolf virginia
Dyskusje na temat: woolf virginia