• Informacje na temat:

  współczesność

Artykuły na temat: współczesność
 • Nowy tydzień w polityce: Historia przyćmi polityczną współczesność

  Pod koniec tygodnia były prezydent ma wrócić do Polski. Ale zapewne wcześniej - tak jak dzieje się to już w tej chwili - będzie zza Oceanu polemizował z oskarżeniami o współpracę ze SB. W najbliższych dniach historia zapewne przyćmi polityczną współczesność. W tej ostatniej możemy spodziewać się gorącej sejmowej debaty o ograniczeniu części uprawnień związków zawodowych oraz wprowadzeniu...

 • Beethoven i współczesność

  Ten młody skrzypek gra nie tylko perfekcyjnie technicznie, ale zachwyca także swoją muzykalnością, niebywałą współczesną ekspresją.

 • Polska i Rosja - historia i współczesność…

  W 68. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę Lech Kaczyński po raz pierwszy jako prezydent był w Rosji. W Lesie Katyńskim mówił o przyszłości, ale podkreślał, że musi być ona budowana na prawdzie.

 • Szef MSZ Ukrainy: Jestem gotowy naciskać ws. ekshumacji ofiar wojny

  ..."Jestem gotowy naciskać, by na terenie Ukrainy i Polski mogły być realizowane prace ekshumacyjne dotyczące ofiar wojny" - oświadczył w środę w Kijowie szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin. Dodał, że oba kraje potrzebują siebie nawzajem, mają wspólną historię, współczesność i przyszłość.

 • Historia ukazana w "Panu Tadeuszu" posiada trzy wymiary czasowe. Mowa tu o przeszłości, teraźniejszości (jako czas akcji dzieła i jako współczesność pisarza) oraz przyszłości.

 • Dni Księgi Henrykowskiej

  Wielki powrót do przeszłości! Zaczniemy od średniowiecza, przez czasy napoleońskie, początki XX wieku po współczesność.

 • Dom historii czy dom ideologii?

  ...„Dom historii czy dom ideologii?” - to tytuł debaty europejskich historyków na temat kontrowersyjnego, brukselskiego muzeum zwanego Domem Historii Europejskiej, która odbywa się w Parlamencie Europejskim. Muzeum ma przedstawić historię europejskiej świadomości od antycznego mitu Europy porwanej przez Zeusa poprzez XIX wiek i wojny światowe aż po współczesność.

 • Historyczne uroczystości w Auschwitz stały się okazją do oceny współczesności - piszą rosyjskie media, skupiając się głównie na wypowiedziach prezydenta Rosji Władimira Putina.

 • Ponad 60 fotografii z przełomu XIX i XX w. oraz współczesne zdjęcia gruzińskich krajobrazów i miast m.in. Tbilisi, Batumi i jednego z najstarszych miast kraju Mcchety można będzie zobaczyć na plenerowej wystawie "Gruzja - historia i współczesność".

 • Niecodzienny koncert z udziałem wykonawców ulokowanych na balkonach kamienic, uświetni we wtorek 15 rocznicę wpisania Starego Miasta w Toruniu na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zabrzmią utwory z wielu epok, od średniowiecza po współczesność.

Zdjęcia na temat: współczesność
Dyskusje na temat: współczesność