• Informacje na temat:

  wspólnota europejska

Artykuły na temat: wspólnota europejska
 • Kuchciński: Wspólnota polsko-litewska istnieje nadal

  .... Nawiązując do wspólnej polsko-litewskiej historii, Kuchciński przekonywał, iż te wspólne dzieje "sprawiają, że wspólnota polsko-litewska istnieje nadal, chociaż ma inny charakter - związku państw(...), naszej historycznej wyjątkowości, ale szukamy dróg do umacniania w wielkich międzynarodowych organizacjach takich, jak Sojusz Północnoatlantycki i Unia Europejska" - dodał marszałek. Wymieniał też inne...

 • Brexit. Bez kompromisu wspólnota stanie na krawędzi otchłani

  W szklanym budynku Rady Europy w Brukseli toczą się negocjacje w spawie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Jeśli nie przyniosą kompromisu, wspólnota stanie na krawędzi otchłani. Jak zawsze w takich przypadkach można wykonać krok do przodu albo do tyłu. Ruchy są ograniczone, a cena zbyt wysoka by stać miejscu. Bruksela jest bijącym sercem Europy, jednak to nie w tym mieście może...

 • Europie". Juszczenko kilkakrotnie podkreślał, że przyszłością Ukrainy jest Unia Europejska, choć zdaje sobie sprawę, że aby do niej dołączyć, Ukraińców czeka jeszcze dużo pracy.

 • Saryusz-Wolski: Musimy ochronić Unię Europejską

  Unia Europejska to najlepsza rzecz, jaka wydarzyła się na przestrzeni millenium, a Polska jest i pozostanie jej nieodłączną częścią - wskazał europoseł Jacek Saryusz-Wolski, pytany o przyszłość UE.

 • Kraje Unii chcą, żeby Brytyjczycy zostali we Wspólnocie

  W przeciwieństwie do samych Brytyjczyków obywatele innych krajów UE coraz bardziej popierają pozostanie Wielkiej Brytanii we Wspólnocie - wynika z sondażu przeprowadzonego w dziewięciu krajach Unii i opublikowanego w poniedziałek przez dziennik "Le Figaro".

 • Jak powiedział Morgan Johansson, szwedzki minister migracji, Unia Europejska może przyjąć milion uchodźców rocznie. Wspólnota powinna - jego zdaniem - wprowadzić nowe przepisy imigracyjne, które należałoby przegłosować większościowo, jeśli wcześniej nie uda się krajom członkowskim dojść do porozumienia.

 • Podzielona Unia Europejska. Jak znaleźć receptę na słabość?

  Seria spotkań liderów europejskich przed planowanym na połowę września szczytem 27 krajów ws. przyszłości UE po Brexicie ma pomóc wypracować receptę na słabości, z jakimi mierzy się wspólnota. Różnice między państwami członkowskimi nie ułatwiają tego zadania.

 • Tajani spotkał się z rzymską wspólnotą żydowską. Rozmawiali o ustawie o IPN

  Nowelizacja ustawy o IPN była jednym z tematów rozmowy przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego z przywódcami rzymskiej wspólnoty żydowskiej w synagodze w Wiecznym Mieście - dowiedziała się PAP.

 • Wielka Brytania: Wspólnota Narodów wybrała księcia Karola na przyszłego zwierzchnika

  Liderzy 53 państw należących do brytyjskiej Wspólnoty Narodów, zrzeszającej głównie byłe brytyjskie kolonie, w piątek wybrali następcę brytyjskiego tronu księcia Karola na przyszłego zwierzchnika tej organizacji.

 • Morawiecki w „Die Welt”: Nord Stream 2 dzieli zachodnią wspólnotę

  Powinny powstać wspólne projekty badawcze, by wyjaśnić, ilu w okupowanej Polsce było ludzi, którzy popełnili zbrodnie, np. wydając Żydów - mówi w wywiadzie dla "Die Welt" premier Mateusz Morawiecki. Ale nie można stracić z oczu sytuacji w okupowanej przez Niemców Polsce - dodał.

Zdjęcia na temat: wspólnota europejska
Wideo na temat: wspólnota europejska
 • „Za mojej kadencji rozpoczęliśmy z Jacquesem Delorsem projekt Europejskiej Wspólnoty Energetycznej po to, by sprawa energii nie dzieliła, a łączyła Europejczyków”

 • Sikorski: UE uznała zachowanie Rosji za akt agresji

  Po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE szef polskiej dyplomacji, Radosław Sikorski poinformował, że wspólnota europejska uznała wejście nieoznaczonych wojsk rosyjskich na teren Ukrainy za pogwałcenie prawa międzynarodowego. Szef polskiego resortu spraw zagranicznych dodał, że jeśli nie dojdzie do deeskalacji sytuacji na Krymie, wówczas UE zrewiduje stosunki z Rosją i rozważy sankcje wizowe

Dyskusje na temat: wspólnota europejska