• Informacje na temat:

  wspólnota polska

Artykuły na temat: wspólnota polska
 • ​W Polskiej Akademii Umiejętności: Człowiek i jego wspólnota

  Polska Akademia Umiejętności zaprasza na kolejne spotkanie w Kawiarni Naukowej PAU, które odbędzie się 21 listopada (poniedziałek) br. o godz. 18.15 w Dużej Sali Akademii przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie. Ks. bp dr hab. Grzegorz Ryś, Biskup Pomocniczy i Wikariusz Generalny Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego przedstawi wykład pod tytułem: "Czy człowiekowi potrzebna jest wspólnota?".

 • Gliński: Nie ma zgody na myślenie o wspólnocie narodowej w sensie etnicznym

  ...wspólnota jest wspólnotą pożyteczną. Wspólnota narodowa rozumiana w sensie etnicznym jest wspólnotą wykluczającą, wspólnotą, dla której zgody polskiego rządu w Polsce nie ma" - podkreślił. Pod hasłem(...)". Skandowano hasła: "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę", "Bóg, honor i ojczyzna", "Polski przemysł w polskich rękach", "Naszą drogą nacjonalizm", "Precz z lewactwem", "Polska katolicka...

 • ...jest w odwrocie". - Dlatego potrzebujemy mobilizacji, potrzebujemy przywrócić wiarę w nasze własne wartości - podkreślił. Według niego Polska ma w tej dziedzinie w społeczności międzynarodowej olbrzymi autorytet. - Wydaje mi się, że możemy mieć satysfakcję, że Polska została uznana za lidera procesów demokratyzacyjnych na świecie - mówił Sikorski - Jako kraj, któremu się udało, który wywalczył...

 • Wspólnota z Taize podziękowała mieszkańcom Poznania i organizatorom 32. Europejskiego Spotkania Młodych (ESM) w tym mieście za gościnę. Wdzięczność wyraził także w piątek w trakcie ostatniej wspólnej modlitwy brat Alois, przeor wspólnoty.

 • Beata Szydło: Bohaterowie z Warszawy pokazali, na czym polega wspólnota

  ..."Trzeba pamiętać o bohaterach, nie tylko czcić pamięć bohaterów, trzeba mówić o powstaniu, pokazywać ich heroizm i to co zrobili dla Polski, dla nas wszystkich, żeby była wolna Polska, wolna ojczyzna i żeby następne pokolenia mogły cieszyć się wolnością i być dumnymi z tego, że jesteśmy Polakami" - powiedziała Beata Szydło na briefingu prasowym w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego...

 • Kuchciński: Wspólnota polsko-litewska istnieje nadal

  .... Nawiązując do wspólnej polsko-litewskiej historii, Kuchciński przekonywał, iż te wspólne dzieje "sprawiają, że wspólnota polsko-litewska istnieje nadal, chociaż ma inny charakter - związku państw...

 • Komorowski: Polskę i Włochy łączy wspólnota interesów

  Polskę i Włochy łączy wspólnota interesów politycznych i gospodarczych - oświadczył prezydent Bronisław Komorowski podczas polsko-włoskiego forum gospodarczego. Komorowski i goszczący w Polsce prezydent Włoch Giorgio Napolitano zainaugurowali obrady forum.

 • Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko, który uczestniczył w Zdyni koło Gorlic (Małpolska) w XXV Łemkowskiej Watrze, powiedział, że niemożliwy jest rozwój wspólnoty, kiedy nie pamięta się o przodkach i historii.

 • Stowarzyszenie Wspólnota Polska w przesłanym PAP stanowisku wyraża opinię, że posunięcia władz litewskich, które pogarszają sytuację mniejszości polskiej na Litwie są w świetle obowiązujących w UE zasad niewłaściwie.

 • Kraje Unii chcą, żeby Brytyjczycy zostali we Wspólnocie

  W przeciwieństwie do samych Brytyjczyków obywatele innych krajów UE coraz bardziej popierają pozostanie Wielkiej Brytanii we Wspólnocie - wynika z sondażu przeprowadzonego w dziewięciu krajach Unii i opublikowanego w poniedziałek przez dziennik "Le Figaro".

Zdjęcia na temat: wspólnota polska
 • Longin Komołowski
Wideo na temat: wspólnota polska
 • Kosiniak-Kamysz: To jest rozbiór Polski samorządowej

  "Jeżeli zabiera się gminom i wspólnotom gminnym prawo decydowania o tym, kto jest ich gospodarzem, to się ogranicza małe ojczyzny i je dewastuje. To jest rozbiór Polski samorządowej" - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz w Porannej rozmowie w RMF FM.

Dyskusje na temat: wspólnota polska