• Informacje na temat:

  wulff

Artykuły na temat: wulff
 • Niemcy: Wulff zaprzysiężony na prezydenta

  Nowy prezydent Niemiec Christian Wulff został dzisiaj zaprzysiężony na pięcioletnią kadencję. W przemówieniu inauguracyjnym powiedział, że chce budować mosty między wszystkimi grupami społeczeństwa.

 • Christian Wulff kandydatem na prezydenta RFN

  Chadecki premier Dolnej Saksonii Christian Wulff jest kandydatem niemieckiej koalicji rządzącej na nowego prezydenta Niemiec - poinformowała kanclerz Angela Merkel.

 • Prezydenci Rosji Dmitrij Miedwiediew i Niemiec Christian Wulff pogratulowali marszałkowi Sejmu Bronisławowi Komorowskiemu, który - według cząstkowych nieoficjalnych danych z większości obwodów głosowania - został zwycięzcą II tury wyborów prezydenckich.

 • ...- Zbrodnie te napełniają nas, Niemców, odrazą i wstydem - stwierdził Christian Wulff podczas uroczystości 66. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz. - Ponosimy z tego tytułu historyczną(...) niewyobrażalnie pod jarzmem niemieckiej okupacji i nazistowskiego obłędu rasowego - podkreślił. Wulff zaznaczył zarazem, że gotowość ofiar i ich potomków do pojednania jest dla Niemców ogromnym szczęściem...

 • Prezydent Niemiec Christian Wulff powiedział dziś w Warszawie, że choć urodził się po zakończeniu II wojny światowej, to czuje odpowiedzialność za historię niemiecką.

 • Wulff: Polsce zawdzięczamy jedność Europy i Niemiec

  ...- My, Niemcy, nie powinniśmy nigdy zapominać, że wolnościowe ruchy w ostatnim stuleciu, po strasznych wojnach, rozpoczęły się w Polsce. To Polsce w znacznej mierze zawdzięczamy jedność Europy i jedność Niemiec - powiedział prezydent Niemiec Christian Wulff.

 • Komorowski i Wulff: Pogłębiać stosunki polsko-niemieckie

  Prezydenci Polski i Niemiec Bronisław Komorowski i Christian Wulff zapowiedzieli w Berlinie, że chcą działać na rzecz dalszego procesu zbliżenia i pojednania obu narodów. Okazją ku temu będą obchodzone w przyszłym roku liczne wspólne jubileusze.

 • Dymisja prezydenta Niemiec Christiana Wulffa to główny temat drwin podczas karnawału w Nadrenii. W Rosenmontag, czyli różany poniedziałek, na ulice miast wyległy miliony ludzi i barwne korowody.

 • Christian Wulff nowym prezydentem Niemiec

  ...51-letni polityk chadecji Christian Wulff został 10. prezydentem Niemiec. Zgromadzenie Federalne wybrało go dopiero w trzeciej turze, co uznano za cios dla kanclerz Angeli Merkel i koalicji rządzącej.

 • Christian Wulff kandydatem na prezydenta Niemiec

  Chadecki premier Dolnej Saksonii Christian Wulff jest kandydatem niemieckiej koalicji rządzącej na nowego prezydenta Niemiec - poinformowała kanclerz Angela Merkel. Tę decyzję skrytykowała niemiecka opozycja. SPD i Zieloni zamierzają wystawić w wyborach prezydenckich jako kontrkandydata byłego opozycjonistę w dawnym NRD Joachima Gaucka.

Zdjęcia na temat: wulff
Dyskusje na temat: wulff