• Informacje na temat:

  wyrocznia

Artykuły na temat: wyrocznia
 • Rzecznik rządu: Komisja Wenecka nie jest wyrocznią

  ​Komisja Wenecka nie jest wyrocznią; to do polskich władz należy decyzja, w jakim zakresie jej zalecenia będą wdrażane - powiedział w piątek rzecznik rządu Rafał Bochenek. Podkreślił, że opinia Komisji Weneckiej nie jest wiążąca.

 • Bodnar: Prezydent nie jest konstytucyjną wyrocznią. Może pogrążać się w dalszym łamaniu konstytucji

  "Prezydent powinien przyznać się do popełnienia błędu i przyjąć ślubowanie od 3 sędziów wybranych 8 października" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. "Jeżeli Trybunał orzekł, że zaprzysiężenie musi zostać dokonane niezwłocznie po wyborze, to przedłużanie niezwłoczności to naruszanie konstytucji" - uważa gość RMF FM. Dodaje, że zgodnie z wyrokiem TK mamy trzech legalnie wybranych sędziów - Ślebzaka, Jakubeckiego i Hausera. "Mogą wejść do Trybunału, ale nie...

 • Bodnar: Prezydent nie jest konstytucyjną wyrocznią. Może pogrążać się w dalszym łamaniu konstytucji

  ​- Prezydent powinien przyznać się do popełnienia błędu i przyjąć ślubowanie od 3 sędziów wybranych 8 października - mówi gość Kontrwywiadu radia RMF FM Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. - Jeżeli Trybunał orzekł, że zaprzysiężenie musi zostać dokonane niezwłocznie po wyborze, to przedłużanie niezwłoczności oznacza naruszanie konstytucji - dodaje.

 • TNS OBOP to jeden z nielicznych ośrodków badania opinii publicznej, którego sondaże w wyborach prezydenckich niewiele odbiegały od rzeczywistych wyników. W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezes tej firmy Andrzej Olszewski powiedział, że złożyły się na to lata doświadczeń, wiedzy, umiejętności, rzetelnego warsztatu badawczego oraz wiedza, jak się robi badania.

 • Ośmiornica-wyrocznia typuje zwycięstwo Hiszpanii

  Niemcy w szoku. Mundialowa wyrocznia - ośmiornica Paul wskazała Hiszpanię jako zwycięzcę dzisiejszego półfinału piłkarskich mistrzostw świata w RPA. Niektórzy zawoedzeni kibice wręcz twierdzą, że głowonóg postradał zmysły.

 • Tusk w roli Pytii

  Doświadczony i biegły w uprawianiu retoryki polityk umie sugestywnie przedstawić to, co chce przekazać opinii publicznej, dyskretnie przemilczeć sprawy dlań niewygodne, a w niektórych kwestiach wypowiedzieć się tak, żeby jego słowa można było różnie rozumieć oraz interpretować na dowolne sposoby, podobnie jak odpowiedzi wyroczni delfickiej.

 • Polska nauka - z grajdołu na salony?

  Czasopismo "Nature" chwali polska naukę. Nie pierwszy raz zresztą. "Nature" w sprawach nauki jest wyrocznią, jak "Vogue" w sprawach mody, "National Geographic" - podróży, "Variety" - przemysłu filmowego, czy "Rolling Stone" - muzycznego, jego pochwała nie jest więc czymś błahym, nie wartym wzmianki. Wręcz przeciwnie. Dobrze, że "Nature" naszą naukę chwali, choć powinniśmy pamiętać, że to pochwała w pewnym stopniu warunkowa i nieco na wyrost. Od nas samych zależy, czy będzie zapowiedzią...

 • Mój stosunek do "Gazety Wyborczej" jest złożony. Z tego m.in. powodu nie śledzę jej z zapartym tchem, nie biegnę rano co prędzej do kiosku, ani nawet nie sprawdzam priorytetowo w internecie na wyborcza.pl, co tam piszą. Jak zresztą wielu ludzi mojego pokolenia, dla których "Wyborcza" była ćwierć wieku temu niemal wyrocznią, straciłem tę wiarę, ten zapał, a nawet to zainteresowanie.

 • Czasopismo "Nature" chwali polska naukę. Nie pierwszy raz zresztą. "Nature" w sprawach nauki jest wyrocznią, jak "Vogue" w sprawach mody, "National Geographic" - podróży, "Variety" - przemysłu filmowego, czy "Rolling Stone" - muzycznego, jego pochwała nie jest więc czymś błahym, nie wartym wzmianki. Wręcz przeciwnie. Dobrze, że "Nature" naszą naukę chwali, choć powinniśmy pamiętać, że to pochwała w pewnym stopniu warunkowa i nieco na wyrost. Od nas samych zależy, czy będzie zapowiedzią...

 • Mandala za pomyślność sopocian

  Tańce i śpiewy klasztorne mnichów tybetańskich, spotkania z astrologią tybetańską i wyrocznią MO, ceremonie sypania mandali - w tym wszystkim będą mogli uczestniczyć mieszkańcy Sopotu od 3 do 9 września.

Wideo na temat: wyrocznia
 • Bodnar: Prezydent nie jest konstytucyjną wyrocznią. Może pogrążać się w dalszym łamaniu konstytucji

  "Prezydent powinien przyznać się do popełnienia błędu i przyjąć ślubowanie od 3 sędziów wybranych 8 października" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. "Jeżeli Trybunał orzekł, że zaprzysiężenie musi zostać dokonane niezwłocznie po wyborze, to przedłużanie niezwłoczności to naruszanie konstytucji" - uważa gość RMF FM.

 • Ośmiornica Paul odchodzi do lamusa. Wyniki Copa America typuje... „Cycata Teresa”

  Popularna wyrocznia - ośmiornica Paul - z dużym powodzeniem typowała wyniki kadry Niemiec i od tamtej pory organizatorzy niemal każdego dużego turnieju starali się przewidzieć rezultaty meczów korzystając z pomocy zwierząt. Jedna z wenezuelskich telewizji postanowiła pójść w nieco inną stronę i do typowania wyników wyznaczyła „Cycatą Teresę”. Prezenterka do wskazania zwycięzcy rywalizacji